CPU/RAM frekvencije

poruka: 5
|
čitano: 1.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
CPU/RAM frekvencije

Pozdrav,

Imam nekoliko pitanja u vezi frekvencije proca i RAM-a.


Frekvencija procesora mi se svakih par sekundi mijenja  kao što se vidi na slikama. Par sekundi je frekvencija 1596MHz i zatim se promijeni na 2693MHz i tako stalno. Dali je to normalno?


I nije mi jasno zašto mi je frekvencija RAM-a 800MHz, a koristim jednu pločicu od 4GB 1600MHz. 
I zašto mi u windowsima piše 3,71GB usable, a imam 4GB? 
OS je win7 ultimate 64-bit.


Hvala.

asd asd
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 21:32 (Day dreaming).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU/RAM frekvencije

-jer koristi sidestep (automatski diže-spušta clock ovisno o potrebi, opcija BIOSa).

-jer je stvarni i efektivni, sam naziv za DDR je double data.. double znači da se u jednom taktu obave dvije operacije, efektivno dvostruki takt. Problem označivanja, marketing uvjek stavi veći broj.

-jer je sys.reserved, MSova izmišljotina. Ovisno o HWu-CPU-chipset-BIOS i integriranim komponentama za koje se rezervira dio memorijskih lokacija-adresa (da bi koristio neku količinu RAMa moraš ga adresirati). Ako je za npr MBO-chipset max 4GB, tad nema opcije remapinga i tad je nemoguće iskoristiti 4GB bez obzira na OS (za Win, inače bi moglo, PAE). Ako je max RAM 8 i više GB, tad podesi BIOS, resetiraj ili provjeri msconfig, to se može desiti npr kad dodaš RAM (BIOS i OS ga moraju dohvatiti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
CPU/RAM frekvencije

spusti clock da štedi struju

Moj PC  
0 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: CPU/RAM frekvencije

Hvala na odgovorima, sad mi je sve to dosta jasnije.
Integrirana grafa mi je vukla ~200MB RAM-a, disable sam ju u device manageru pa mi je sad 3,93 usable.
Za ovih ~70MB koje ne mogu iskoristit mi se neda kopati po BIOS-u.
Još jednom hvala dečki {#}

15 godina
offline
Re: CPU/RAM frekvencije

to je rezervirano-nedostupno. Ne pokkusavaj...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice