Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

poruka: 30
|
čitano: 11.845
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Pojavljuje mi se crni ekran te kompjuter počne proizvoditi čudne zvukove u igrama. Događa se uvijek na istim mjestima u igrama. CTRL+ALT+DELETE ne pomaže. Jedino što mogu napraviti jest na silu isključiti laptop. Što se dade napraviti?

Priložio sam video:

kad god vi mene razjebete, ja dodam gas malo vise i novi igrac dinama je bosko balaban!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Kao i uvijek, pođe se od pretpostavke da se možda nešto pregrijava.

Dakle, fizički baci oko na ispuhe, provjeri prašinu.

Iduće, s HWMonitor-om ili Speccy-em recimo provjeri temperature svih komponenti.

 

Pošto je laptop, još je veća mogućnost pregrijavanja.

 

Plus, navedi model.

 

 

Something witty.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

speedfan mi nevrjedi kad radim nasilan shutdown pa se i speedfan i temperature ugase/izbrišu. Imam TOSHIBA Qosmio f50-108 igrao sam gta4 no to mi se događalo i sa mirrors edgom.

kad god vi mene razjebete, ja dodam gas malo vise i novi igrac dinama je bosko balaban!
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.10.2013 22:04 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

bruno03

 

- Nemoj mu dopustit da dođe do problema (da se pojavi "crni ekran"), prekini ga prije, tako da možeš izaći iz igre na desktop i pogledat temperature.

 

- Možeš postat sliku s temperturama na forum, onda budemo znali nešto više.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM, prihvaćam sve kritike, vrijeđanja, pohvale, sve što se kaže na PM ostaje samo za mene. Hvala :D ------
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 9:42 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Danas mi se to ponovno dogodilo, ali tjekom surfanja internetom. Za igre nisam mjerio ali temperature u IDLE su: CPU cca 50C, GPU cca 54C. Što je normalno za moj laptop jer je tako bilo i prije, ali se nije ovako gasio.

kad god vi mene razjebete, ja dodam gas malo vise i novi igrac dinama je bosko balaban!
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.10.2013 11:40 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

bruno03

 

- Probaj snimit novije verzije drivera za grafičku karticu.

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM, prihvaćam sve kritike, vrijeđanja, pohvale, sve što se kaže na PM ostaje samo za mene. Hvala :D ------
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Stara je grafička tako da mi je nvidia 280 driver najvše kaj mogu instalirat. Budem to reinstalirao.

kad god vi mene razjebete, ja dodam gas malo vise i novi igrac dinama je bosko balaban!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

UPDATE:

Skužio sam da mi se to događa zbog SSDa kojeg sam nedavno instalirao. Vratio sam natrag svoj stari HDD  i igrao bez problema GTA4.

Što da radim?

I hope new Hobbit movies wont suck!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

bruno03

 

- Jel na SSDu najnoviji firmware, a na matičnoj najnoviji BIOS?

------ Sva pitanja ili nejasnoće molim na PM, prihvaćam sve kritike, vrijeđanja, pohvale, sve što se kaže na PM ostaje samo za mene. Hvala :D ------
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Matična znam da je. Samsung ssd nisam updateo niti našao link. Pošalji ako znaš.

I hope new Hobbit movies wont suck!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Update sam SSD i ponovno mi se događa to crno crash-anje. Instalirao sam Samsung program, ovo su postavke:

I hope new Hobbit movies wont suck!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

bump

I hope new Hobbit movies wont suck!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

meni se isto nekad to desi, samo tako zablesira i cuje se isti zvuk, medjutim kod mene se to nedogadja cesto, 1 u 2 tjedna mi se to desi

to mi se od 9 mjeseca dogadja i nisam skuzio u cemu je stvar

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja
win4crazzy kaže...

meni se isto nekad to desi, samo tako zablesira i cuje se isti zvuk, medjutim kod mene se to nedogadja cesto, 1 u 2 tjedna mi se to desi

to mi se od 9 mjeseca dogadja i nisam skuzio u cemu je stvar

dajte ljudi pomagajte, nezz u cemu je stvar, evo 3 dana zaredom mi se dogadja ista stvar, a nemam pojma sta bi moglo biti

 

znaci sad mi se zablesirao komp, isto se cuje takav zvuk, medjutim nastavio je ponovno raditi ali se sad svako malo zaledi i onda opet proradi, jedine posljedice koje vidim su promjena boje kursora u neku broken boju(crveno-zutu) i da mi je mis cijelo vrijeme isti(znaci izgleda onako kao za oznacivanje teksta, i ne mijenja se u onom stilu-ucitavanje, ruka-kursor, nego je cijelo vrijeme takav kakav je

 

pc imate pod moj pc

komp je kod mene 3 godine, a dijelovi su vecinom polovni, ne znam do cega bi moglo biti, ovo mi se pocelo pojavljivat od kad sam kupio novi mis, a do tad nisam imo tih problema, i evo u zadnje vrijeme sve cesce i cesce

 

komp sam jucer temeljito ocistio od prasine, provjerio dali sve lezi u utorima, kablove malo bolje ustekao i opet isto

 

imam osjecaj ko da se komp preforsira iako sam samo na internetu kad se to desi, cak i kad igram LoL po 3-4 h se to ne desi, nego jednostavno random. Koje komponente to mogu uzrokovat, napajanje? graficka? ram, proc?

 

nevjerujem da se pregrijava, imam 2 venta unutra, kuciste je otvoreno, i nije velika temp u sobi, a i nema se od cega pregrijat kad samo surfam

 

 

eto dao sam sto vise informacija, zato je ovako sve zbrda zdola jer sam pisao u hodu i neda mi se provjeravat

ako vas jos sta zanima sto ce pospjesit rjesavanje ovog problema, pitajte

 

edit:winsi su stari 3 godine a hdd na kojem su windowsi je star 10 godina

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 21:34 (win4crazzy).
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Koje drivere koristiš,verzija?Za grafu mislim.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 21:39 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja
$inke kaže...

Koje drivere koristiš,verzija?Za grafu mislim.

najnovije od nvidie, jucer updjeto, desavalo se i prije i sad nakon updejta

kako me nervira, svakih 7 sekundi se zamrzne na 2-3 sec, a neda mi se restartat komp

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Probaj stavit 314.22 whql drivere,inače s tim problemom je sve krcato na gforce forumu i zasad jedino taj driver šljaka za 400-500 seriju grafa.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja
$inke kaže...

Probaj stavit 314.22 whql drivere,inače s tim problemom je sve krcato na gforce forumu i zasad jedino taj driver šljaka za 400-500 seriju grafa.

a gle ja mogu staviti ali dali to radi necu znat, posto mi se ovo dogadja random, znaci sad je bilo 3 dana zaredom, a prije toga je bilo prije 2 tjedna

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Imam iste probleme i 314.22 su ih riješili a sad jbga,probaj nemaš kaj izgubit,shebali su sa zadnjih 4-5 serija drivera gadno,ja sam svoju na reklamaciju poslao radi toga pa čekam odgovor iz servisa.

https://forums.geforce.com/default/topic/621899/geforce-drivers/desktop-internet-browser-freeze-or-tdr-thread-w-geforce-460-560-gpus-updated-10-29-13-see-page-17-/

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2013 21:55 ($inke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja
$inke kaže...

Imam iste probleme i 314.22 su ih riješili a sad jbga,probaj nemaš kaj izgubit,shebali su sa zadnjih 4-5 serija drivera gadno,ja sam svoju na reklamaciju poslao radi toga pa čekam odgovor iz servisa.

https://forums.geforce.com/default/topic/621899/geforce-drivers/desktop-internet-browser-freeze-or-tdr-thread-w-geforce-460-560-gpus-updated-10-29-13-see-page-17-/

a budem stavio, nemam sta izgubiti... hvala

 

i znas sta sam sad primjetio, kad mis miruje, uopce se ne smrzava, kad micem pomalo onda se samo nekad smrzne, a kod brzeg micanja mi se ledi svakih 5 sekundi

cudan problem

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
16 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

- Provjera ispravnosti diska

- Provjera ispravnosti memorije

- Provjera ispravnosti grafičke

- Provjera stanja Windowsa i "popravak" istih

- Uklanjanje Spywarea i ostalih štetočina

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Ove simptome koje je opisal mi sve govori da je driver problem,pogotovo ovo s mišom i kursorom i random freezovi i još je 460 grafa tak da mislim da je do toga.

Ako si ti genije nisam ni ja budala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja
191x7 kaže...

- Provjera ispravnosti diska

- Provjera ispravnosti memorije

- Provjera ispravnosti grafičke

- Provjera stanja Windowsa i "popravak" istih

- Uklanjanje Spywarea i ostalih štetočina

Što se od toga može doma napraviti i kako?

Za što treba ići na servis?

I hope new Hobbit movies wont suck!
16 godina
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Sve se to može od doma i to vrlo jednostavno. Ima hrpa tema ovdje na forumu.

- Hard disk Sentinel, HD Tune

- Memtest86+

- FurMark

- chkdsk, sfc /scannow

- AdwCleaner, RogueKiller, HitmanPro, MBAM

Twitter: @191x7
14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Ponovno mi se dogodilo par puta kada sam gleda YouTube video.

Nakon što bih hard shutdown i uključio pojavilio bi mi se ovaj tekst na crnom ekranu, te bi se Windowsi normalno pokrenuli.

Također sam imao sam uključen Google Chrome i qtorrent prije pojave tog crnog ekrana. Izbrisale su mi se postavke sa Chrome, te sam se morao ponovno ulogirat u Chrome, a u qtorrentu su mi se zbrisali svi fajlovi koje sam imao, ali ne i sa diska.

You are wrong, fucked, and overrated and I think am gonna be sick of your fall!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Pozdrav,

znaci dogadjala mi se ista stvar(rendom se zacrni ekran zvuk ostaje i sve ostalo radi), ne samo tokom igranja nego opcenito sto god radio na racunalu.

Pokusao sam s ciscenjem hladnjaka grafe,stavljanje nove termalne paste, cak i deinstaliranje OS-a i ponovna instalacija naravno ista stvar se i opet dogadjala.....

....mnogi su govorili da je mozda neki chip otisao na radnoj memoriji...sto sam se uvjerio da je s njima sve u redu na testu s softwerom....

 

 

Naravno nakon nekoliko dana sam obrisao drivere od grafe(nove prema njihovoj sluzbenoj stranici)....i instalirao za predhodnu verziju drivera....zasada je sve u redu {#}

jos se nije ponovilo u 10 dana nakon toga....nadam se da nece uskoro....{#}

 

 

pokusajte.....nadam se da sam pomogao barem malo {#}

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

To se vecinom dogadja prilikom prisilnog gasenja racunala....jer glava hard diska ostaje na mjestu gdje je i bila kada si to napravio, jer naglo ostaje bez napajanja i ne stigne se "parkirati" u svoje mjesto kada se normalno gasi racunalo...naravno da to poteze i druge moguce probleme poput ogrebotina na disku i moze ga trajno ostetiti....

.....slobodno pusti da se to odradi do kraja, nije neka banalna greska....

16 godina
neaktivan
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Imam isti problem na laptopu (vidi pod "moj komp"), kad je izašla win 8.0 verzija stavio sam je, i sve je bilo uredu do nedavno kad se tokom igranja bilo koje igre (prvenstveno cod, wot i wt i bf te ets2), pojavljuje mi se crni ekran, nekad mogu odigrati 5 minuta, a nekad ne mogu ni promjeniti dočekati ulaz jer se zacrni, nakon toga ne mogu koristiti ni win tipku, ni f4 kao ni ctr-alt-del

 

ima li neko nekakvu ideju kako da popravim, ili je rješenje da kupim novi laptop   

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

Zasto bi uvijek bilo rjesenje problema kupovanje novog stroja.....

 

 

Cujes li i dalje zvuk igre?

Ventilatori rade ko ludi? (sto navodi pregrijavanju...odnesi ga na ciscenje...stavljanje nove termalke)

 

 

 

14 godina
offline
Crni ekran se pojavljuje tijekom igranja

UPDATE:

Bio je kvar u grafičkoj kartici. Odnio sam laptop na servis na reparaciju grafičke i sad radi kak spada.

Red Alert 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice