Displayport na VGA ne daje sliku

poruka: 8
|
čitano: 3.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Displayport na VGA ne daje sliku

Pozdrav, buduci da mi graficka ima samo digitalni izlaz a monitor samo VGA odlucio sam se na adapter iz Displayporta u VGA. Iz nekog razloga nema slike, a cini se da se pc boota normalno. Ovo je adapter u pitanju: http://www.chipoteka.hr/artikl/98005/adapter-displayport-m-na-vga-z-61848-225cm-crni

 

Hvala unaprijed na odgovorima

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Displayport na VGA ne daje sliku
Izbacuje li monitor ikakvu grešku tipa da frekvencija / rezolucija nisi podržani?
15 godina
offline
Re: Displayport na VGA ne daje sliku

- adapterom to neće ići, tad se koristi konverter.. (neovisno kako trgovac nazove neki artikl) u ovom slučaju je neispravan (konverter, aktivna elektronika koja digitalni signal pretvara u analogni) ili je stvarno adapter, tad naravno, ne radi (ali je za utjehu ispravan). :)

- zamijeni za drugi.. to je 'lako kvarljiva roba' + trgovci često reklamirano bace nazad na hrpu .. :) ponekad moraš izvlačiti nekoliko komada kao na lotu.

 

- vjerojatno/možda imaš i DVI, možda DVI-I .. na njega ide adapter (koji se često dobije uz VGA, s DVI-VGA adapterom).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Displayport na VGA ne daje sliku
Imam slican problem , kupio sam isti ovaj model u istom ducanu i ne radi mi slika na monitoru . Sto bi trebao napraviti ? Kompjutor radi ali monitor ne
15 godina
odjavljen
offline
Re: Displayport na VGA ne daje sliku

Jesi pokušao s eksternim napajanjem s USB-a?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
12 godina
offline
Displayport na VGA ne daje sliku

Citao sam na netu o ovome prije prelaska na novu graficku.

Pa sam prodao monitor, stari disk, graficku, ustedio i uzeo novi monitor....

Prilicno ulaganje, al nema glavobolja kasnije :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Displayport na VGA ne daje sliku

Pisao sam nedavno u drugoj temi, imao sam sličan problem. Monitor ima samo  vga ulaz a grafička samo dvi-d, hdmi i displayport.

Kupnja monitora mi je trenutno prevelik zalogaj pa sam se također odlučio za konverter samo što sam ja uzeo hdmi na vga verziju.

I lijepo ja stavim novu grafu prikopčam monitor preko konvertera i ništa, monitor kaže "no signal". Mijenjao 3 pci-e slota, restartirao milijun puta, clear cmos-a.. I dalje ništa. Već sam odustao i poslao e-mail magaznRS-u s upitom da zamjenim konverter za neki drugi ali neda mi vrag mira, čačkaj ovako, čačkaj onako.. da bih na kraju upalio pc otišao na wc,  kad sam se vratio iskopčam i ponovno ukopčam monitor u konverter i eto slike na monitoru. Probam ugasiti pa upaliti - opet nema slike, ponovno iskopčam/ukopčam monitor i slika se pojavi. sad ne znam jel to samo kod mene problem ali ispada da računalo uopće ne prepoznaje konverter dok se windowsi ne počnu dizati.

tako da trenutno uopće ne mogu ući u bios ali nema veze, glavno da baca sliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Displayport na VGA ne daje sliku

Imam isti problem. Ovaj adapter je u pitanju:

 

https://www.links.hr/hr/adapter-delock-displayport-m-na-vga-z-crni-200300246

 

Isprve mi uopće nije htio prepoznati signal iz grafičke, no kad sam iskopčao monitor iz struje i ponovo ukopčao radilo je bez greške. BIOS, Windowsi... No onda sam stavljao SSD i Windowse na njega i više mi ne vidi BIOS. Windowsi normalno radi no BIOS se ne vidi. Moram na drugi monitor spojiti preko DVI izlaza. 

 

Uzet ću novi monitor kroz mjesec dana pa se nadam da će DP na DP raditi normalno sve.

 

Poanta posta je, ako uzmete novu grafu a imate samo VGA na monitoru i ne daje vam signal, iskopčati monitor kompletno iz struje i nakon 3,4 min ponovno ukopčati. Vidoviti Milan rješenje ali radi :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice