Driver grafičke problem

poruka: 9
|
čitano: 2.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Driver grafičke problem

Pozdrav svima,

 

Da napomenem da sam prije nekih 15-20 dana imao problem s tim da se pc gasio. Uzrok je bila prašina. Rastavio sam ga cijeloga, očisto, zamijenio termalnu pastu na procesoru te rastavio grafičku karticu, očisto, stavio novu pastu i vratio sve. Naime radi se o GAINWARD nvidia GTX 465. Sve je radilo tih 15-20 dana i nakon toga problemi.

 

imam problema s pcijem da bih ga najradije zapakirao i na smetlište s njim. Odjenom mi je bilo nvidia graphic driver stopped working i od tada problem nad problemima. Udem u dxdiag pod display piše n/a. Instaliram driver, instalacija odradi se uspiješno, nakon restarta nekad radi i pišse driver, pa se sruši i vrati na isto odnosno izbriše ga. Sada zadnji puta kada sam instalirao srušio sam windows skroz, instalirao driver od grafičke i restartao pc - stvar ista!? Neke zelene crtice se pojavljuju.

 

Evo detaljnije slike što mi je točno:

 

http://s8.postimg.org/bzubme985/image.jpg

http://s8.postimg.org/bpregsjzp/image.jpg

http://s8.postimg.org/yfqj9s379/image.jpg

 

Ovo je jer sam ga restartao prilikom paljenja se upalilo pa mislim da nema veze s ovim:

http://s8.postimg.org/mf5391vsl/image.jpg 

 

P.S. iskreno nezma da li je ovo softver ili hardver problem pa admina molim ako sam na krivi forum stavio da prebaci! Hvala!

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Driver grafičke problem

Hardver problem, ako je hardver u redu računar restart kad god (ako se uzme u obzir da su drajveri u redu)  želiš ali nećeš imati BSOD
Provjeri RAM memoriju

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2015 21:34 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Driver grafičke problem

Nema druge do li krenuti s eliminacijom komponenti - staviti u računalo drugu grafičku kartici i vidjeti što se onda događa. Ako se i dalje pojavljuju te crtice, onda je moguće neki problem s RAM-om, kao što je kolega spomenuo. Ako se ne pojavljuju, onda znači da je problem u samoj grafičkoj kartici - možda u njezinom RAM-u ili grafičkom procesoru. Možda je kod čišćenja došlo do oštećenja kojeg čipa (statičkim elektricitetom, ako nikako drugačije).

10 godina
neaktivan
offline
Driver grafičke problem

Pozdrav ljudi. Primjetio sam da mi  je sve malo usporeno zbog instalacije drivera za nVidia GTX 1050 2 gb graficku kartu. Kada obrisem driver, onda sve super radi na Intel grafickoj, ali kada opet instaliram driver, isto se desava (sporo otvara foldere itd). Pa me zanima da li znate neko rjesenje? Instalirao sam poslednji driver koji je izasao za ovu graficku, ali i pretposlednji i ista stvar mi se desava. Molim vas za pomooc.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Driver grafičke problem

Bilo ko? :D

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Driver grafičke problem
LukaMagnus kaže...

Pozdrav ljudi. Primjetio sam da mi  je sve malo usporeno zbog instalacije drivera za nVidia GTX 1050 2 gb graficku kartu. Kada obrisem driver, onda sve super radi na Intel grafickoj, ali kada opet instaliram driver, isto se desava (sporo otvara foldere itd). Pa me zanima da li znate neko rjesenje? Instalirao sam poslednji driver koji je izasao za ovu graficku, ali i pretposlednji i ista stvar mi se desava. Molim vas za pomooc.

 

Obriši sa DDU taj zadnji driver i instaliraj njemu prethodnu verziju.

Možda si nešto čačkao u nvidia control panelu ?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver grafičke problem

Obrisao sam pomocu DDU i instalirao sam poslednju, pa kasnije i pretposlednju verziju, ali i dalje je sve dosta usporeno. Nista nisam dirao u control panelu

15 godina
offline
Re: Driver grafičke problem

brisanjem drivera ne može sys bolje raditi.. tj to znači da je win povukao potreban driver.. a to ako je jedina razlika (po opisu) tad znači da u paketu s driverom imaš 'smeće'..  opcije koje nisu potrebne, dodatne apps, kao expirience.. ili tako nešto. Isključi kod instalacije, instaliraj samo driver, dodaj nešto i vidiš razliku..

 

ili neki malware/miner koji se tad aktivira. Možda kvar, napajanje, možda nema veze s VGA...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Driver grafičke problem

Prilikom instalacije mi ponudi da instaliram HD audio driver, NVIDIA expirience i PhysX System . Da li da to cekiram ili ne?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice