Ekran pocrni kod gaminga

poruka: 23
|
čitano: 8.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Evo imam jedan problem s PC.Potpuno novi kupljen nema ni mjesec dana.Kod igranja igrica barem  jedno dnevno mi  ekran pocrni nedaje slikui cujem zvuk od windows(Device Connect,Device Disconnect).Bio sam googlao i kolko sam vidio da je problem najvjerojatnije u grafi(MSI R9 290x Lightning) kad kod se ona zagrije na 70 stupnjeva to se desi.Bio sam kontaktirao amd support i MSI.Nema sta nisam napravio od instaliranja najnovijih drivera pa  sve do starijih verzija.Jednostavno više neznam sta da radim  ili dali je u grafi problem jer se to nedogada uvjek i samo kad igram zahtjevne igre npr GTA V,Cod AW,AC Unity itd.Sve radi na stock nista nije overclockano.sva pomoc je dobrodosla.Evo Capture sto je afterburner zabiljezio max temp.

 

Posto imam stari monitor koji ima samo VGA prikljucak A GPU nema VGA ili DVI-I prikljucak.Koristim converter DVI-D to VGA.Rezolucija koji koristim je 1680x1050.Jer moguce da je  to uzrok

 

 

 

Konfig

CPU: AMD FX-8300 3.3 GHz

Mem:KINGSTON ValueRAM DDR3 (8GB,1600MHz(PC3-12800)) CL11, Retail

GPU:MSI Lightning R9 290X 4GB, 512bit, DDR5, bulk

MB:GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+, R2.0, 4+1 Phase, 125W CPU

Napajanje:Fortron Hyper 700W, 80+

 

 Evo i link  na imgur za sliku ako su slova presitna: http://imgur.com/M3MOLR9

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 21:46 (tenkista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Probaj tvoj GPU kod nekoga npr. prijatelja, ako bude isti problem reklamiraj odakle si i kupio

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Pocrni pa moraš resetirati komp, ili pocrni na par sekundi? Jesi probao ctrl-alt-del?

Prije će biti stvar u windowsima, driverima za nešto, bios postavke usb 2.0/3.0... Nisam siguran da grafička može uzrokovati onaj connected, disconnected zvuk. 

Nađi uzrok disconnect-anja, i vjerojatno ćeš naći krivca. Ako imaš kakav joystick ili neki "višak" priključen, probaj bez toga...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

Mislim da si u pravu da nije do GPU.Opet mi se to desilo i odmah sam iso gledat temperature i sve je bilo u normali max temp GPU je bila 65 stupnjeva.Znaci nesto drugo je u pitanju.Jer moguce da  mi se to dešava zbog convertera sto koristim jer monitor je dosta star i ima samo VGA prikljucak a GPU ima samo DVI-D HDMI i displayport.Kad mi se to desi ja i dalje cujem kako igra radi i mogu ju igrat samo je ekran crn mogu izac iz igre na slijepo ak pogodim exit buton i mogu ctr+alt+del all  nema slike.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 16:37 (tenkista).
9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Mislim da konverter ne bi trebao imati ulogu, neka ti netko stručniji da savjet oko konvertera.

 

Evo npr. ja sam isto koristio kao ti konverter Dvi-d -> Vga skoro 2 godine, na rezoluciji 1920x1080, nikad nije bilo crnog ekrana ili nekih problema. 

Po meni će prije biti sam monitor u pitanju nego konverter. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

Ja kad sam probo da prebacim na tu rezoluciju nisam mogo dobio sam crni ekran i poruku input not supported iako bi trebao converter podrzati tu rezoluciju

9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Trebao bi raditi bez problema na 1920x1080 rezoluciji, naravno ako monitor podržava tu rezoluciju. Koji monitor je u pitanju?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

monitor je Acer Al2216W.Star je oko 6-7g

9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Monitor ti ne podrzava 1920x1080 rezoluciju, podrzava 1680x1050 max. 

Odnesi kod nekoga svoj, ili posudi od nekoga monitor, samo da provjeris ako je uopce do njega. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Meni je čudno zašto ti se monitor gasi samo dok je u igrama a ne u normalnom radu, tako da pomislim da ti se to desi samo kad se optereti gpu, ajd probaj napraviti test za gpu sa nekim programom npr. sa occt
Sam monitor ne prepoznaje koju ti igraš igru bitno je samo da obezbjediš ispravnu rezoluciju i mhz, tako ako ti konverter pravi problem onda bi ti radio i u normalnom radu bez igrica ili radi/neradi

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2016 2:51 (jigsaw5063).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Evo sad sam se sjetio jbg... 

I meni se događa kad igram igrice, isto jednom ili 2 puta dnevno, da se ekran zacrni. Kod mene je vjerojatno HDMI kabel u pitanju, jer mi je monitor dosta blizu zida i morao sam HDMI kabel saviti da bi stao. 

U početku sam to sređivao tako da ugasim monitor i opet ga upalim. Probaj i to, ako ne funkcionira, onda poslušaj kolegu. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

Upravo sam sad igro GTA V Window mode 1680x 1050 nikakvih problema a prije toga sam probo borderles i full screen i opet mi se to dogadalo.Ujutro kad sam upalio komp dog  mi se windows podizo slika je bila palila gasila.Znaci bude slike pa crno pa opet dode pa crno. i tako skroz dok nisam restartiro komp.ili dok na samom monitoru neodem na tipku reset onda prestane.

9 godina
odjavljen
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Prvo probaj od nekoga posuditi VGA kabel za koji znaš da je ispravan, pa isprobaj. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

Napravio sam test sa OCCT.E sad tolko strucan nisam ovakli su mi bili rezultati jedino neznam jer sam mozda trebo malo dulje  vrijeme testa stavit

13 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Trebao si staviti veću rezoluciju ako je moguće ali ajd nema veze, kao što je gore rečeno kreni sa drugim ispravnim vga kabblom, ako imaš integrisanu GPU prebaci monitor na nju pa vidi kako će se ponašati, ipak trebat ćeš naći zamjenske komponente pa da isprobaš ovako ćeš teško pogoditi do čega 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 23:08 (jigsaw5063).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga

Bio sam testiro PC kod lege 

Prvo smo spojili pc i monitor preko dvi cabla nije bilo problema

Drugo spojili smo s mojim vga cablom i converterom  imao je isti problem ko i ja.

 

Zakljucak:

Nabavit novi monitor s DVI utorom

 

Hvala svima na savjetima i na pomoci.

10 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

Ispricavam se  sto ponovo zapocinjem ovu temu al evo opet imam problema.Sad nemogu cak vise ni igrat igre kao sto su League Blade and soul ili bilo sta drugo.Bio sam napravio test na OCCT i isto mi se pocelo dogadat na testu.Nakon sto prode 1min i nesto kad se grafa zagrije na 79 stupnjeva dobijem crni ekran i cujem dissconect sound.Evo  stavljam rezultate pa mozda neko mi moze pomoc.Jer mislio sam da je u monitoru i converteru problem.Planiro sam uzimat novi monitor svakako.Ako je problem mozda u hardvare onda saljem na servis.

 

Edit:Napravio i  power supply test  isto nakon odredenog vremena isto nestalo slike i dissconect zvuk.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 15:59 (tenkista).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ekran pocrni kod gaminga

da najbolje je u servis,  hadrwere je u pitanju gpu ili psu treba provjeriti i napone da li su stabilni

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga
Poz,kupio sam polovan syncmaster 910 t monitor,rezolucije 1280 x1024, mali igra fifu 15 i gta 5, kad izadje iz igre izbaci mi crn ekran kao na skici.
U obje igre sam podesio nativnu rezolucihu monitora,znaco 1280x1024! Sta da radim win 7 64 bit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga
mackocicko2004 kaže...
Poz,kupio sam polovan syncmaster 910 t monitor,rezolucije 1280 x1024, mali igra fifu 15 i gta 5, kad izadje iz igre izbaci mi crn ekran kao na skici.
U obje igre sam podesio nativnu rezolucihu monitora,znaco 1280x1024! Sta da radim win 7 64 bit.

 Pokušaj da ti rezolucija bude jednakai igrama kao i desktop rezolucija

8 godina
protjeran
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga
jigsaw5063 kaže...
mackocicko2004 kaže...
Poz,kupio sam polovan syncmaster 910 t monitor,rezolucije 1280 x1024, mali igra fifu 15 i gta 5, kad izadje iz igre izbaci mi crn ekran kao na skici.
U obje igre sam podesio nativnu rezolucihu monitora,znaco 1280x1024! Sta da radim win 7 64 bit.

 Pokušaj da ti rezolucija bude jednakai igrama kao i desktop rezolucija

 Namjestim da bude jednaka ali se opet to desava ?!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga
mackocicko2004 kaže...
jigsaw5063 kaže...
mackocicko2004 kaže...
Poz,kupio sam polovan syncmaster 910 t monitor,rezolucije 1280 x1024, mali igra fifu 15 i gta 5, kad izadje iz igre izbaci mi crn ekran kao na skici.
U obje igre sam podesio nativnu rezolucihu monitora,znaco 1280x1024! Sta da radim win 7 64 bit.

 Pokušaj da ti rezolucija bude jednakai igrama kao i desktop rezolucija

 Namjestim da bude jednaka ali se opet to desava ?!

 ako je rezolucija i Mhz u redu pokušaj reinstal drajvera za gpu i zamjesnu kabla odnosno ako koristiš vga uzmi drugi kabal koji je DVI i pokušaj,  za nešto više neko će ti odgovoriti

8 godina
protjeran
offline
Re: Ekran pocrni kod gaminga
jigsaw5063 kaže...
mackocicko2004 kaže...
jigsaw5063 kaže...
mackocicko2004 kaže...
Poz,kupio sam polovan syncmaster 910 t monitor,rezolucije 1280 x1024, mali igra fifu 15 i gta 5, kad izadje iz igre izbaci mi crn ekran kao na skici.
U obje igre sam podesio nativnu rezolucihu monitora,znaco 1280x1024! Sta da radim win 7 64 bit.

 Pokušaj da ti rezolucija bude jednakai igrama kao i desktop rezolucija

 Namjestim da bude jednaka ali se opet to desava ?!

 ako je rezolucija i Mhz u redu pokušaj reinstal drajvera za gpu i zamjesnu kabla odnosno ako koristiš vga uzmi drugi kabal koji je DVI i pokušaj,  za nešto više neko će ti odgovoriti

 Koristim vga kabal ,mozda je to problem ?!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice