Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

poruka: 8
|
čitano: 3.710
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Imam Imation-ov USB stick, 4gb, nedavno kupljen a na sebi ima zaštitu. Odnosno, on je "podjeljen" na dvije particije. jedna zaštićena (treba upisat password)  a druga nije (PUBLIC). I sad mene zanima ako ga formatiram, hoće li taj sustav za zaštitu nestat (to nebi htio!) ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Fornatiranje briše sve, vjerovatno i sadržaj pod passwordom (koji je napravljen nekim programom npr. TrueCrypt).

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Ako se ta dva dijela u Windowsima vide kao dvije particije, onda možeš pojedinačno formatirati samo jednu od te dvije, a druga se neće dirati.

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Imaju dvije particije, SECURE (sa šifrom) i PUBLIC (bez šifre). Da bi ušao na SECURE, prvo moram ići na pubilc te tamo ući u neki programičić (samo ikona ima) te upisati Password i tada mi se u Windowsu otvori SECURE...al me strah da ako formatiran PUBILC, pošto mi je od 4gb, pa me strah da mi memorija na SECURE-U (1 GB) ne nestane...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Zdravo,

moram formatirati stick da bi ga počeo koristiti ali kad ga pokušam formatirati ne dozvoljava mi i piše "It's write protected".

Molim pomoć, hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Jel ima prekidač (neki su imali, recimo MSovi)? Možda je zaglavljen. To se meni dogodilo - rastavio stick, odlemio prekidač i format prošao bez problema.

 

Ako nema prekidač, najvjerojatnije je oštećen ali probaj na drugom USB portu/drugom PCju/na linuxu ili sa nekim format toolom (od HPa, npr). Ako i dalje neće, vjerojatno je otišao na vječna lovišta.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
offline
Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Rješenje za obadvojicu, bootice :D

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Formatiranje USB sticka koji ima zaštitu

Nema prekidač.

Proba san sve sto si mi savjetova i nece.

Bacia san ga :) svejedno hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice