FPS drop zbog napajanja ?

poruka: 61
|
čitano: 9.839
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

U igrama iman normalan fps ali cesto zna past kod posebnih efekata u igri pa me zanima zbog cega ovo .

 

GTS 450 1gb ddr5

Amd phenom x4 2.2 ghz

3 gb ram

Win7 32 bit

400 W (codegen)

 

Svaka pomoc je dobrodosla :)

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

to napajanje ti je smrt i mijenjaj ga podhitno,ali ne vjerujem da ti je fps drop zbog toga. Prije bi rekao zbog procesora,probaj ga kloknut malo pa onda javi. I u kojim igrama ti se javlja fps drop?

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 23:09 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
antimadridista kaže...

to napajanje ti je smrt i mijenjaj ga podhitno,ali ne vjerujem da ti je fps drop zbog toga. Prije bi rekao zbog procesora,probaj ga kloknut malo pa onda javi. I u kojim igrama ti se javlja fps drop?

U skoro svim npr BF3 , LEague of legends  .

 

Ima neki safe tutorial kako da overclockam ovaj procesor ?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
14 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

prva stvar što moraš napraviti je promijeniti to napajanje,samo je pitanje vremena kada će otići u vječna lovišta,a nije onda problem što će otići napajanje,već to što ono sa sobom najčešće povuče i grafičku karticu i sve ostalo,tako da to mijenjaj čim prije,a za klokanje imaš svakakvih tutoriala po internetu,pogledj na Yotubeu i sve će ti biti jasno,nije nešto toliko neshvatljivo,vrlo je lagano

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 23:16 (antimadridista).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Ocu ocu ali sto onda uzrokoje FPS drop ako nije PSU

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

PSU je problem,ne procesor.Imas quada koji to nemoze uzrokovat iako radi na niskoj frekvenciji.Mijenjaj to sranje od napajanja pod hitno.Imas potencijalnu bombu pod opterecenjem.Ono ne daje dovoljno snage i ocito ima velike oscilacije na railovima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
zoharbizo kaže...

PSU je problem,ne procesor.Imas quada koji to nemoze uzrokovat iako radi na niskoj frekvenciji.Mijenjaj to sranje od napajanja pod hitno.Imas potencijalnu bombu pod opterecenjem.Ono ne daje dovoljno snage i ocito ima velike oscilacije na railovima.

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
13 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
markomarko kaže...

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

Kao što su kolege rekle, obavezno PSU novi. 

A 60 °C s tom grafičkom te ne bi trebalo zabrinjavati. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
sudy_freak kaže...
markomarko kaže...

Ovaj novi PSU dolazi kroz iduca 3 dana i sada imate li koje savjete ? Ja mislim da ne bi bilo ok da igram BF3 jer mi se temperatura dize na 60 C od graficke, ali eto dok LoL igram sve je ok .

Kao što su kolege rekle, obavezno PSU novi. 

A 60 °C s tom grafičkom te ne bi trebalo zabrinjavati. 

Da , hocu.

 

Ali sto uzrokuje FPS drop ? Procesor ? Quad core je

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
13 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Napajanje sinko.Oscilacije na railovima uzrokuju FPS drop.Ukratko makni to napajanje,na njega nebi stavia nista jace od dual core procesora i nekog shita od grafe a kamoli quadcore i tu grafu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Phenom prve generacije - slabo. On ti je vjerojatno slaba karika. Clockaj što više možeš (premda se Phenom procesori prve generacije en daju baš nešto clockati) ili mijenjaj.

GTS 450 nije nešto jaka kartica, no trebala bi gurati BattleField 3 glatko.

 

Napajanje ti je definitivno PROBLEM i ne pomišljaj da ga zamijeniš nekim nekvalitetnim šrotom (što god na njemu pisalo). Za novo napajanje izdvoji barem 300-350 Kn.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
191x7 kaže...

Phenom prve generacije - slabo. On ti je vjerojatno slaba karika. Clockaj što više možeš (premda se Phenom procesori prve generacije en daju baš nešto clockati) ili mijenjaj.

GTS 450 nije nešto jaka kartica, no trebala bi gurati BattleField 3 glatko.

 

Napajanje ti je definitivno PROBLEM i ne pomišljaj da ga zamijeniš nekim nekvalitetnim šrotom (što god na njemu pisalo). Za novo napajanje izdvoji barem 300-350 Kn.

U rangu Athlona II X4 na 2.6ghz.Phenomi I nisu slabi,problem je u tome sto se previse griju i losi su oceri.Njegov primjerak sa boljim coolerom nece ici preko 2.7 ghz(uz povecanje napona naravno).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.11.2011 1:02 (zoharbizo).
16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
zoharbizo kaže...

U rangu Athlona II X4 na 2.6ghz.Phenomi I nisu slabi,problem je u tome sto se previse griju i losi su oceri.Njegov primjerak sa boljim coolerom nece ici preko 2.7 ghz(uz povecanje napona naravno).

U pravu si, nešto sam ja pomiješao. Prva generacija Phenoma i Athlon II x4 na istom taktu su podjednaki. http://www.anandtech.com/bench/Product/23?vs=111

 

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
191x7 kaže...
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

Ocu Ocu a mozda mi je i do hard diska na kojem su windowsi ?

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
markomarko kaže...

Ocu Ocu a mozda mi je i do hard diska na kojem su windowsi ?

Koji je hard? Kako izgleda test brzine čitanja u HDTune? Pokazuje li HDTune kakvu S.M.A.R.T. grešku i pronađe li error scan kakve probleme?

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
12 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

jel ima napajanje veze sta s fpsom ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
AntonioXX kaže...

jel ima napajanje veze sta s fpsom ?

To i ja pitam

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
12 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

gdje mogu vidit koje imam napajanje ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Otvori kućište i pogledaj.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

tako i meni pada fps

garant je i meni zbog napajanja ..staro je xDD

pogledacu kasnije

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
191x7 kaže...
markomarko kaže...

Znaci FPS drop je definitivno zbog napajanja (barem se nadam) jer ako nije onda ne znam sto je

Velika je vjerojatnost da je do toga. No i ako nije, svejedno ne trebaš već moraš promijeniti napajanje.

Evo HEALTH je ok, a error scan sve je zeleno ali ima samo jedna crvena kockica

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
markomarko kaže...

Evo HEALTH je ok, a error scan sve je zeleno ali ima samo jedna crvena kockica

Crveni četverokut = bad sector odnosno neispravni sektor. Disk ti traži low level format s ispravljanjem odnosno isključenjem bad sectora.

Ako se poveća broj neispravnih sektora morat ćeš mijenjat disk jer se radi o ozbiljnom kvaru.

Ako ti disk ima jamstvo, bad sector je dovoljno za reklamaciju.

213.202.106.145:28960 TDM PROMOD 211 Tarrget Rush Team server
11 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Imama i ja problema sa fps-om dropa sa 250 na 40 u cod2,a wot nemogu ni igrat fps 15 a bio mi regularno do prije neki dan 40-50,dali je moza do slabe napojne 400W atx**??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Koje komponente imas i napisi koji model napajanja !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
Haf932 kaže...

Koje komponente imas i napisi koji model napajanja !

core2duo E7400 2.80ghz

ram 2gb ddr2 pce6400 800mhz

hdd 320gb serialata 8mb cache

vga atihd4550 ddr3 512mb

a pise da je napajanje atx 400w nista vise nepie o napajanju.

pc je star 3 pune godine

13 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Ta konfa jako malo trosi i bilo koje srot napajanje od 400W ju drzi bez problema ! Eventualno ak ti se da , mozes probat s nekim drugim napajanjem da vidis jeli u njemu stvarno problem !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Ok pokusat cu da ocistim malo pc,a dali moze biti do neta,jer igram mwf3 sp,na extra ditals i normalo ide nekad malo zalaga  tek kad pocinje ulazit u igru:

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 17:54 (began).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Moguce da je do neta, servera !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice