GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

poruka: 6
|
čitano: 1.523
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

Igrom slučaja sam nabavio novu grafičku Palit GT 640 2GB DDR3, prema netu i youtube gameplay-ima za mene i više nego dovoljno (ne vrtim skoro ništa osim Dote 2)

 

no imam problem, na max postavkama ne ide ni blizu 27 fps-a koje bi trebalo očekivat kao minimum za tu karticu(prema netu i par testova), zapravo imam 25 fps-a s padovima kada ostavim teksture na high i sve ostalo na off/low, kada stavim sve max imam slideshow od 10fps-a, rezolucija je 1280x1024

 

Instalirao sam Palitov "Thunder Master" i pratim paralelno s igrom vrijednosti, i čudno je da cijelo vrijeme i core i memorija budu na 324MHz što je vjerojatno minimum (core ide do 901 bez overclocka, memorija do 891), tu i tamo se pokrene približno do max-a, ali to traje koju sekundu i opet sve po starom

 

skinuo sam i Passmark da vidim šta kaže i evo rezultata:
za 2d je smiješno da gt630 postiže bolje rezultate,
a zanimljivo je da dok je Passmark uključen grafička rijetko pada ispod 730MHz, a za vrijeme 3d testova (ili početnog 3d modela matične) se diže do maxa i tu ostaje do kraja testa

 


Ima li tko kakav prijedlog šta da probam kako bih dobio barem nešto bolje performanse, ako ne i očekivane za tu karticu?

 

 

EDIT: ipak je bio u pitanju bottleneck

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 22:52 (pcserver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

mislio sam i da je možda cpu bottleneck, ali prilikom passmark-a cpu usage dođe do 99% pa nebi trebao biti

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

U driverima stavi umjeto "adaptive" na "prefer maximum performance" . Meni je pomoglo dok sam imao nvidiu

10 godina
neaktivan
offline
GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

stavio sam ovo u nvidia control panelu, ima li još negdje za stavit na performance? (ovo nije pomoglo)

+već sam stavio komp na high performance

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 13:27 (pcserver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

igrajući se s nvidiinim postavkama sam skužio da je idle speed samo zato jer je gpu load nizak (power supply opcije), sad sam i to stavio na performance pa radi na max taktu

samo zašto mi je gpu load u igri nizak a imam svega 25 fps-a?

 

kolki bi trebao stavit maximum pre-rendered frames?

Virtual reality pre-rendered frames?

Triple buffering on/off?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 14:49 (pcserver).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

Ovde podesi.

Ovde podesi. Ovde podesi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice