Hard diskovi

poruka: 6
|
čitano: 2.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Hard diskovi

Imam matuičnu ploču foxconn A74MX-K, ona ima samo jedan ide konektor dok ja imam 2 ide hdd-a od 80gb i jednu ide pržilicu. Dali ima koji način da se sve tri stvari spoje u taj ide konektor. Matična ima sata konektore ali je problem što moje stare komponente(HDD i CD/DVD) ne podržavaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard diskovi
BOLJE DA RUSI ZATVORE PLIN NEGO DA GA ŠVABE PUSTE
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 14:23 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hard diskovi

Osim što ti je tema u krivom podforumu. :)

 

http://www.bug.hr/forum/board/razni-hardverski-problemi/29.aspx

www.infinite-gamers.com ---> PC Gaming Community Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hard diskovi

Pozdrav!!! u zadnje vrijeme cujem tu i tamo pucketanje i to cini mi ce iz hard diska naravno znam kako on u obicajno krulji i crvena lampica se upali hard disk mi je wd caviar black 500 gb ali nemam nikakve probleme sve uredno snimam i brisem windowsi rade perfektno dali je to pucketanje upozorenje ili!!! i dali mi mozete objasniti sto je to hard defragmentira zapravo koja je to svrha jer sam u vrlo kratkom roku kad sam uzeo racunalo svega nasnimao pa mi je netko preporucio da defragmentiram disk sto cu dobiti time a sto izgubiti dali mi moze pojasniti sto ta funkcija radi s diskom

sutil
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hard diskovi
Adrijan Sutil 33 kaže...

Pozdrav!!! u zadnje vrijeme cujem tu i tamo pucketanje i to cini mi ce iz hard diska naravno znam kako on u obicajno krulji i crvena lampica se upali hard disk mi je wd caviar black 500 gb ali nemam nikakve probleme sve uredno snimam i brisem windowsi rade perfektno dali je to pucketanje upozorenje ili!!! i dali mi mozete objasniti sto je to hard defragmentira zapravo koja je to svrha jer sam u vrlo kratkom roku kad sam uzeo racunalo svega nasnimao pa mi je netko preporucio da defragmentiram disk sto cu dobiti time a sto izgubiti dali mi moze pojasniti sto ta funkcija radi s diskom

 

ovako ta ti funkcija na neki nacin recimo odrzava hard stabilnim i zdravim recimo onati na neki nacin ne znam kak to dati velim,

ali ti prezlozi sve recimo one neke praznine sto se nakupe u hardu recimo tokom brisanja programa i tak, a kad to napravis dobijes bolje

preformanse brzi rad racunala i naravno s tim bude stabilnije,imas neke programe s kojima to mozes raditi amozes i iz samog racunala jer imas tu funkciju

to ti je to sto ja znam za ostalo ne znam nist dr.{#}

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
problemi hard diskova

Ovako sinoc kada sam hteo da upalim moj racunar nije hteo da se digne sistem i pisalo mi je "Error loading system" i cuo se cudan zvuk iz racunara i odmah sam pomislio da nije nesto do hard diska i krenuo sam da mu reinstaliram windows i kada sam doso do dela gde trebam da napravim particije i nemogu da idem dalje i izlazi mi greska gde pise:

Windows cannot be installed to this disk. "This computers hardware may not support booting to this disk. Ensure that the disks controller is enabled in the computers BIOs menu."

hard disk mi je uzasno sporo dizao sistem i pre ovoga i reinstalirao sam mu nekoliko puta ceo sistem ali on je idanlje sporo radio ali nije imao nijedan bad sektor.

 

Da li ovo znaci da je crko hard disk i da li moze nekako da se otkloni ovaj kvar???   Mislim da trebam nesto u biosu da podesavam ako neko zna problem bio bih mu veoma zahvalan!!!!

 

Hvala unapred 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 12:04 (AkiKM99).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice