HP laptop - klimav LCD

poruka: 16
|
čitano: 15.195
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HP laptop - klimav LCD

Imam HP 6710b i LCD se poprilično rasklimao. Ima praznog hoda od 2cm. Dali je moguće zategnuti monitor i kako? Nije da se sam zatvara ali ako nije komplicirano htio bi ga malo zategnuti.

 

Tnx,

Alen

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HP laptop - klimav LCD

imam sličan laptop(6715b) i isti problem(ko bi rekoNamigiva)

koliko sam čuo to rade na servisu...neznam dali je besplatno

 

Oko za oko, četkica za zube.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 14:16 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD

Laptop je od firme i treba mi, tj. ne mogu ga slati na servis jer to znači barem 24 sata bez njega, a to neće ići. Zato tražim nekakvo home made rješenje ako postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.3.2008 21:11 (cele).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
prihvati se odvijača i počni zatezat monitor
:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD

Bojim se da bi bez nekih uputa ujutro mogao imati lap u dva djela!

16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
cele kaže...

Imam HP 6710b i LCD se poprilično rasklimao. Ima praznog hoda od 2cm. Dali je moguće zategnuti monitor i kako? Nije da se sam zatvara ali ako nije komplicirano htio bi ga malo zategnuti.

 

Tnx,

Alen

 Skini si servicing guide negdje na internetu i pogledaj kako se laptop rastavlja i sastavlja. Ja imam HP nx9420 koji sam sam nekoliko puta rastavljao i mogu reći da je prvi put prilično teško i komplicirano. Ali kad se nakon par puta uvježbaš ide jako brzo. Pazi samo kako rastavljaš jer laptopi često znaju imati "skrivene" šarafe ili nekakve dijelove koji su zakačeni i naglim savijanjem lagano pucaju - a onda nema nazad.

music is my first love and will always be my last
16 godina
neaktivan
offline
deleted

deleted 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.1.2020 13:32 (markocacic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
cele kaže...

Imam HP 6710b i LCD se poprilično rasklimao. Ima praznog hoda od 2cm. Dali je moguće zategnuti monitor i kako? Nije da se sam zatvara ali ako nije komplicirano htio bi ga malo zategnuti.

 

Tnx,

Alen

HP je najgore rješenje za laptop!
Servisi su puni HP laptopa! Najgori su im ekrani i tipkovnice, a odmah zatim i punjači....
Sve skupa KOMA! Ali ljudi na žalost gledaju "ljepotu" a tu je Thinkpad "pao" iako je NAJBOLJI laptop na tržištu (R i T serije).
Ekran košta 10 000 kn (za nove HP) pa sada razmisli da li ces sam "šarafiti"...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
markocacic kaže...

cuo sam da su hp-ovi najlosiji laptopi, dobri su od toshibe

 

toshiba je ok...
Iako meni osobno ide na živce onaj njihov BLJESTECI ekran...  Refleksija je uzasna!!!!!
Meni to JAKO smeta, ali to je jako subjektivno i definitivno treba pogledati prije kupnje!
16 godina
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
cele kaže...

Imam HP 6710b i LCD se poprilično rasklimao. Ima praznog hoda od 2cm. Dali je moguće zategnuti monitor i kako? Nije da se sam zatvara ali ako nije komplicirano htio bi ga malo zategnuti.

 

Tnx,

Alen

Govoriš o labavom nosaču ekrana kada otvoriš laptop? Ako da moguće su dvije solucije.
Hingleovi su se olabavili (drže ih šarafi) ili su pukli. Ako su pukli, novi bi te koštali oko 200njak kuna (oba), a radi se o običnom nosaču
po cijeloj lijevoj i desnoj dužini ekrana, a završetak im je na pregibu gdje se spajaju s donjim dijelom laptopa.
Druga alternativa je ako je pukao, da se neispravni skine i zavari (jer je od aluminija napravljen)
16 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
markocacic kaže...

cuo sam da su hp-ovi najlosiji laptopi, dobri su od toshibe

 

 Ova je dobra ...
16 godina
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
Maximus kaže...
markocacic kaže...

cuo sam da su hp-ovi najlosiji laptopi, dobri su od toshibe

 

 Ova je dobra ...
 stavit ćemo je u izbor "trash of the year 2008" :)
15 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
Maximus kaže...
markocacic kaže...

cuo sam da su hp-ovi najlosiji laptopi, dobri su od toshibe

 

 Ova je dobra ...

Mislim da za svaki brand ide "Kolko para tolko muzike". Normalno da su jeftinije serije loše, ali ta poteškoća hvata sve proizvođače, a ne samo HP. Kod skupljih modela, svaka marka daje kvalitetna rješenja na ovaj ili onaj način :D.

 

Doduše istina je da je HP malo popustio, jer dosta im rikavaju laptopi zadnje vrijeme. Mislim da mogu bez problema reći da su najtrajniji Lenovo prijenosnici. Moj E50e koji je blago rečeno fosil od laptopa eto još uvijek gura i to neloše, samo ta firma mora malo porediti na dizajnerskom odjelu.. (P M 735(1.7GHz), 512MB RAM, 60GB 5400rpm HD, 15in 1024x768 LCD, Intel Extreme, CDRW/DVDRW, Intel 802.11bg wireless(MPCI), Modem(CDC), 10/100 Ethernet(LOM), 6c Li-Ion batt, WinXP Home). Nikada problema s njim, osim što sam mijenjao tipkovnicu zbog prolivenog dalmatina.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
cele kaže...

Imam HP 6710b i LCD se poprilično rasklimao. Ima praznog hoda od 2cm. Dali je moguće zategnuti monitor i kako? Nije da se sam zatvara ali ako nije komplicirano htio bi ga malo zategnuti.

 

Tnx,

Alen

Imaš sa zadnje strane po dva šarafa sa lijeve i desne strane... to pritegni koliko ide, nemoj prejako da ti ne pogloda navoj, pritegni pa probaj jel drži display...

Slika ti je dolje...

 

 

HP 6710b vijci za display HP 6710b vijci za display
15 godina
neaktivan
offline
HP laptop - klimav LCD

Pogledaj datum!

Valjda je u godinu i pol nesto iskemijao.Cool

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: HP laptop - klimav LCD
V00D00 kaže...
Skini si servicing guide negdje na internetu i pogledaj kako se laptop rastavlja i sastavlja. Ja imam HP nx9420 koji sam sam nekoliko puta rastavljao i mogu reći da je prvi put prilično teško i komplicirano. Ali kad se nakon par puta uvježbaš ide jako brzo. Pazi samo kako rastavljaš jer laptopi često znaju imati "skrivene" šarafe ili nekakve dijelove koji su zakačeni i naglim savijanjem lagano pucaju - a onda nema nazad.

 

Nije tema ali trebam pomoć, i ja imam nx9420 kojem nikako nemogu skinuti Keyboard. U potpunosti sam pratio upute s Maintanace and Service Guide i otšarafio 4 vijka, međutim tipkovnica je oslobođena samo na lijevoj strani a desna (ispod numeričke tipkovnice) je pričvršćena, čini se kao da je još nešto drži. Probao sam je cimati, potezati ali me strah da nešto ne uništim.

 

P.S. Keyboard želim skinuti jer želim doći do coolera da ga očistim, komp se pregrijava.

 

Hvala!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice