Istovremeno korištenje webkamere za dvije stvari

poruka: 6
|
čitano: 742
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Istovremeno korištenje webkamere za dvije stvari

Ja sam osoba sa invaliditetom i ne mogu koristiti ruke pa upravljam laptopom uz pomoć programa " camera mouse "

koji pokrete glave sa web kamerom pretvara u pomicanje kursora .

 

Htio bi koristiti skype ili google hangouts ali je kamera več zauzeta pa ne radi.

 

Postoji li neki način da se web kamera istovremeno koristi za obje stvari .

 

hvala !

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Istovremeno korištenje webkamere za dvije stva

Probaj ManyCam. To je softver koji će zauzeti kameru, ali će onda napraviti virtualnu kameru i onda bi tu virtualnu kameru koristio u različitim programima (može ju koristiti više programa istovremeno). Ako ti odgovara po funkcionalnosti, onda će ti možda problem biti niska rezolucija, jer u besplatnoj verziji nudi rezoluciju do 480p. Ako ti treba viša rezolucija, onda bi trebao nabaviti plaćenu verziju, koja košta 25 dolara. Koliko je to isplativo ne znam, jer za taj novac se može kupiti još jedna web-kamera pa se jedna može koristiti za jedno, druga za drugo, ako ti to možda više odgovara.

7 godina
offline
Re: Istovremeno korištenje webkamere za dvije stva

Probao sam to ali mi ne radi,ili ja nešto krivo radim :(

Možda je problem to što kad ja upalim Many cam web camera je več zauzeta pa je ne može prihvatit ?

16 godina
moderator
offline
Re: Istovremeno korištenje webkamere za dvije stva
ive79 kaže...

Probao sam to ali mi ne radi,ili ja nešto krivo radim :(

Možda je problem to što kad ja upalim Many cam web camera je več zauzeta pa je ne može prihvatit ?

Ako je kamera već zauzeta, znači da već imaš učitan neki program koji ju koristi - pretpostavljam spomenuti "camera mouse". Znači, prvo bi trebalo izaći iz tog programa, učitati Many Cam, pa potom podesiti Camera Mouse (i Skype) da koristi Many Cam.

12 godina
offline
Istovremeno korištenje webkamere za dvije stvari

Vjerujem da bi kupnja dodatne usb kamere riješila problem, s time da bi slika na njoj mogla biti puno bolja od integrirane na laptopu, pa bi softver koji ju koristi potencijalno još bolje radio kao dodatni benefit.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Istovremeno korištenje webkamere za dvije stvari

Mislim da ću onda kupiti još jednu web kameru ako je tako puno bolje pa ću vidjet kako će funkcionirati !

 

Hvala na pomoći :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice