Komp se ne gasi (restarta se)

poruka: 12
|
čitano: 12.727
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Komp se ne gasi (restarta se)

Kad gasim PC, windowsi naprave shut down, ali umjesto da se komp ugasi on se samo restarta, na kraju moram gasiti komp tako da pritisnen i držin power ili preko prekidača na napajanju. Problem mi se javio prije nekih tjedan dana, a umeđuvremenu san instalira nove windidows, ali ništa se nije promijenilo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)
A koje windowse imaš
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

Jel ti se to dešava od samog početka otkad imaš tak komp ili u zadnje vrijeme?

16 godina
neaktivan
offline
Komp se ne gasi (restarta se)

Iman XP sa SP2, a ovaj komp iman već 2 godine.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

Pogledaj pod power options da ti nije uključena opcija da se računalo restarta kad ga gasiš. Drugo, to se zna dogoditi ako u biosu promjeniš neke postavke oko powera. Uglavnom, pod Device Managerom-Computer bi ti trebalo pisati nešto u stilu ACPI Uniprocessor PC. Bitno je ovo ACPI jer to znači da je ploča u stanju ugasiti računalo nakon shut downa. Inače se zna zaustaviti i čekati da sam ugasiš komp, ili ovaj problem koji ti imaš.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

pod power options je sve u redu. a taman san pogleda Device manager i to je u redu, isto piše ACPI Uniprocessor PC. I zaboravio san spomenit da se ponekad (ali stvarno rijetko) čak ugasi bez da ga ja prisilno moram gasit.

16 godina
offline
Komp se ne gasi (restarta se)

Možda je problem u nekom drajveru koji Windows ne uspeva da zaustavi kako treba. U Control Panelu, System, na kartici Advanced izaberi Startup and Recovery i pogledaj šta se dešava u slučaju da nastupi System Failure (da li želiš da se upiše događaj u sistemski log, da li želiš da se računar automatski restartuje i kakav memory dump želiš).

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.4.2008 14:13 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

hm... to se zna događat kad se dogodi "system failure", znači umjesto da se ugasi on se automatski restarta...
Ne znam točno rješenje problema, ali znam kaj bi možda moglo pomoći...

desni klik na My Computer> Properties>Advanced>pod Startup and Recovery>Settings>pod System failure makni kvačicu sa Automatically restart

Ajd javi kaj se dogodilo...

Pozdrav...


NO FEAR TOM's IS HERE
16 godina
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)
Mara kaže...

Kad gasim PC, windowsi naprave shut down, ali umjesto da se komp ugasi on se samo restarta, na kraju moram gasiti komp tako da pritisnen i držin power ili preko prekidača na napajanju. Problem mi se javio prije nekih tjedan dana, a umeđuvremenu san instalira nove windidows, ali ništa se nije promijenilo.

 Vjerujem da je problem u maticnoj ploci tj. pocela ti je krepavati. I meni se to isto dogadjalo pa su se nakon toga poceli i USB portovi cudno ponasati (malo prepoznaju usb uredjaj malo ne). A buduci mi je ionako bilo vrijeme za novi komp kupio sam novu maticnu, proc, grafu, memoriju ... tako da nisam tocno definirao problem ali vjerujem da ti je maticna ploca na izdisaju.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

Ima jos jedan mali trik sa Windows Registry-jem, ne radi svakome, ali nis te ne kosta da probas. :)

 

Ides "Start" -> "Run" i upises "regedit" (bez  navodnika naravno)

 

U  registry-ju nadji:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

 

Tu napravis novi String Value - "PowerdownAfterShutdown" i postavis mu vrijednost na "1", ako ga vec nemas..

 

Ako imas, samo mu promijenis vrijednost sa "0" na "1".

 

Frend mi je imal isti problem i njemu je tak proradilo. Tu imas sve objasnjeno - LINK

 


Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz | Gigabyte GA-P35-DS4 | Kingmax 2x1GB DDR2-800 @ 920MHz 4-4-4-12
Gigabyte 8800GTX 768MB 640/2200MHz | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B |
15 godina
neaktivan
offline
Komp se ne gasi (restarta se)

Bok društvo!

Ja sam novi...

Imam sličan problem...comp se ne želi ugasiti. Nakon ''Shut dow'' se restarta...tako je bilo u početku. Sada imam BSoD sa porukom:

***STOP: 0x000000C2 ( 0x00000007, 0x00000CD4, 0x00000000, 0x0064006E)

Dumping physical memory... broji od 1 do 100.

Comp mogu ugasiti jedino prisilnim gašenjem ( držim tipku na kučištu za paljenje malo duže ) ili nakon restartanja sa F8 u ''Safe modu'' i onda sa ''Start'' pa ''Shut down'' ugasim. Tada je sve OK.

Imam Gigabyte GA-M55S-S3 ploču, 2xDDR2 PC5300 512 MB (667 MHz) Kingmax,  Athlon64 X2 4200+ BOX Dual core AM2, TerraTec SoundSystem Aureon 7.1 Unuverse, HDD Seagate ST3250620AS 250 GB, Radeon X1650Pro PCIE 256 MB, Windows XP Pro...i drugo.

Kad palim comp sve je u redu,  ni jedan program ne šteka cijeli dan i sve radi uredno. Samo kad ga želim ugasiti dobijem BSoD sa navedenom porukom.

Ima li neko iskustva sa takvim problemom.

Nema virusa, spywarea, spama. Nisam gamer. Samo sam kompletirao comp po svojim potrebama. Još imam garanciju po komponentama.

Samo da mi je prije vađenja komponenata smanjiti izbor koja je...

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komp se ne gasi (restarta se)

Evo ti link s kratkim objasnjenjem:   LINK

 

Najvjerojatnije  je softverska greska (driveri), ne mora bit da ti je neka komponenta u kompu otkazala.

Mozes jos  jedino pokrenut Memtest  i jos koji benchmark da vidis jel ce sve radit normalno bez greski.

 

0x000000C2 su greske s konfliktom drivera, pa je vjerojatno to slucaj i kod tebe, tesko je rec koji tocno driver.

 

Ako ti nije preveliki problem instaliraj windowse ponovno  i stavljaj drivere jedan po jedan, ako opet izbaci BSoD znat ces koji driver zeza.

Ima par programa koji sa sobom imaju drivere u paketu (Daemon Tools npr.  - to mi je jedino  sad palo na pamet) pa je moguce da te zeznul neki porgram koji si nedavno instaliral.

 


Intel Core2Duo E6750 @ 3680MHz | Gigabyte GA-P35-DS4 | Kingmax 2x1GB DDR2-800 @ 920MHz 4-4-4-12
Gigabyte 8800GTX 768MB 640/2200MHz | Fortron 650W FSP650-80GLC | Seagate 320GB ST3320620AS | Chieftec LCX-01SL-SL-B |
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice