Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

poruka: 32
|
čitano: 21.041
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Komp se nece upalit  samo se ventilator zavrti! Zanima me u cemu je problem??

Napajanje nije, promijenio sam ga i opet sve isto. Mozda maticna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Imali kakvih beepova? Dali se samo ventilatori zavrte i stanu ili se i dalje vrte, a nema slike?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Spojim sve normalno prvojerim kablove i kad idem uključiti kompjuter ventilator na procesoru se zavrti sekundu dvije i onda stane i komp ostane ugasen. nema beepova

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 16:16 (cryoteK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Ja sam jedamput vadio grafu za ciscenje i posljije toga mi se također samo cpu fan vrtio do kraja i nije se htio bootati. Pogledaj ako si vadio grafu dal je sjela do kraja ili mozda neki kabel nisi do kraja ukopcao.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
online
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Mislim da ti matična dodiruje kućište (kratak spoj). Izvadi sve iz kućišta i spoji na stolu, pa probaj pokrenuti komp.

 

Edit: Dali si siguran da je to  "novo" napajanje ispravno? Dali je već radilo na nekom kompu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.10.2012 16:22 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

da ispravno je...radi mi kao rasvjeta ispod stola za diode...provjerevno ispravno...a i ovo napajanje u kucistu se upalilo kad sam izvadio 24-pinski konektor iz maticne i zbrikao zelenu i crnu zicu

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
cryoteK kaže...

da ispravno je...radi mi kao rasvjeta ispod stola za diode...provjerevno ispravno...a i ovo napajanje u kucistu se upalilo kad sam izvadio 24-pinski konektor iz maticne i zbrikao zelenu i crnu zicu

Probaj da li ti je grafa upala do kraja, kod mene je bila ista takva situacija. Kako je netko prije naveo, mozda ti i maticna dodiruje kuciste, pogledaj te dvije stvari.

12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Sad bas upravo vadim sve van iz kucista pa cu probat...javim =)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Promjeni redosljed ramova, testiraj svaki stick rama zasebno, izvadi sve van, ako imas dva pci-e slota promjeni pa provjeri, pogledaj jesu ti svi hladnjaci sjeli (ako nista ne urodi plodom onda je vjerojatno maticna ili proc s tim da je 90% maticna)

Gamers Don't Die, They Respawn.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Spojio sam sve komponente na stolu i komp normalno proradio....ocito je bio kratak spoj pa se nije mogao ukljuciti......hvala svima na pomoci...izgubio sam jedno dvije kile živaca sada :S hvala jos jednom =) <3 {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
cryoteK kaže...

Spojio sam sve komponente na stolu i komp normalno proradio....ocito je bio kratak spoj pa se nije mogao ukljuciti......hvala svima na pomoci...izgubio sam jedno dvije kile živaca sada :S hvala jos jednom =) <3 {#}

Inace imas i gumb "Hvala" :) Sretno sa kompom i nemoj ga kratkospajat vise.

Gamers Don't Die, They Respawn.
15 godina
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
da ne otvaram novu temu.
Isti mi je problem, pokusavam upalit komp, zavrti se ventilator i ugasi se. E da, palim ga na switch straga na napajanju jer mi na power botun ne reagira. Izvadio sam sve iz kucista, sa grafickom i bez, sa ram-om i bez, i stalno isti problem, zavrti se dvi sekunde i ugasi se. Jedini kad iskopcam kabel za procesot se ne ugasi ali onda nista ne radi. Ima li netko ideju sta bi moglo bit? Napajanje mozda?
Ps sory na greskama, pisem sa mob
Checked-out since 1983
12 godina
online
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Probaj sa drugim napajanjem.

 

EDIT: Uzmi manual od matične i nađi šemu na koje pinove se spaja power button, reset button, HDD button.... i  spoji ispravno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2012 20:52 (Mile 74).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
Pa, komp je ispravno radio zadnjih godinu ipo. Dakle nista novo nisam dodavao. Mogu pokusat upilat nekog za napajanje da testiran jel do njega.
Checked-out since 1983
13 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Prvo probaj s drugim napajanjem !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
Napajanje je opcija tek u pon.
S obzirom da ne reagira na power botun nego samo na switch na napajanju, dali je to znak da je maticna problem?
Checked-out since 1983
12 godina
online
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Da, napajanje ili matična.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
st.srki kaže...
Napajanje je opcija tek u pon.
S obzirom da ne reagira na power botun nego samo na switch na napajanju, dali je to znak da je maticna problem?

Mislim da bi rije bi bio problem u samom power gumbu i njegovim kabelima , nego u maticnoj  !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Da ne otvaram novu temu imam sličan problem samo što se kod mene zavrti proc i grafička jedno 5 sec pa stane,onda se opet zavrti pa stane.Promjenio napajanje i nije do njega,stavija novi cooler na proc opet isto

 

ima neko prijedlog sto napravit?

četri tisuče četristo četrdeset i četri četnika čekaju četvrtog četnika u čakovcu čekičajući čavlima po čeki čačkajući čizmom po čmaru i čurlićući čudno i čedno četvrtkom a čavka čuči na čamovom čamcu
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.9.2014 20:49 (CROcodile11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
CROcodile11 kaže...

Da ne otvaram novu temu imam sličan problem samo što se kod mene zavrti proc i grafička jedno 5 sec pa stane,onda se opet zavrti pa stane.Promjenio napajanje i nije do njega,stavija novi cooler na proc opet isto

 

ima neko prijedlog sto napravit?

RAM is provjerio?

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Imam isti problem kao sto je autor imao. Znaci upale se ventovi na sekundu i zgase odma. Mijenjao sam kuciste i cooler. ne znam odakle da krenem. RAM sam provjerio i nije u njemu stvar. Da li je moguce da je maticna krepala?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
iAvenger kaže...

Imam isti problem kao sto je autor imao. Znaci upale se ventovi na sekundu i zgase odma. Mijenjao sam kuciste i cooler. ne znam odakle da krenem. RAM sam provjerio i nije u njemu stvar. Da li je moguce da je maticna krepala?

 Sounds like short circuit.Provjeri jel se matična dodiruje s kućištem igdje,i testiraj napajanje za početak.

10 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Meni se jbg dogodila banalna stvar da sam ukopčao 24 pinski od MBO ali sam zaboravio na 4 pinski što je rezultiralo identičnim problemom kojeg ti imaš.

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
iAvenger kaže...

Imam isti problem kao sto je autor imao. Znaci upale se ventovi na sekundu i zgase odma. Mijenjao sam kuciste i cooler. ne znam odakle da krenem. RAM sam provjerio i nije u njemu stvar. Da li je moguce da je maticna krepala?

 Imao sam isti problem i nakon dugo istraživanja pronašao sam kvar u jednom memorijskom kontroleru na matičnoj. Dakle, izvadi RAM memoriju iz ploče i vrati samo jednu pločicu u prvi slot do procesora i provjeri kako radi. Ako ne ide, izvadi i utakni u slot do njega i tako redom. Meni je računalo proradilo na drugom ispravnom memorijskom kontroleru i evo dan danas radi.

Zora puca, bit će dana ...
12 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Pozz, da ne otvaram temu imam isti problem, ali vjerojatno drugo riješenje. Znaci to mi se i prije desavalo da se tako ugasi odmah pri paljenju, ali nakon n-tog pokusaja on bi upalio i sve normalno. Da bi ja jutros oso nabacit novi win sve bilo uredu, formatiro disk i imo sam neku gresku na jednom cdu pa sam moro drugi stavit da prijedem na stvar idem stavit taj drugi cd i nema sanse da se upali vise ni iz 20-tog pokusaja stalno zavrti, ali se ugasi u nasumicnom vrijemenskom razmaku obicno prvih nekoliko puta se ugasi prije beepa pa nadalje dode do beepa i odmah se ugasi pa dode do posta pa se ugasi itd. I rastavim ga ja pregledam ocistim i probam vadit komponente pa probat da nije do jedne od njih. Izvadim sve rame on se upali bude dugi beep i ugasi se. Eh sad na maticnoj su 2 kondica procurila i jedan je napuhan i skroz malo se vidi elektrolit na njemu. Dali to moze bit do njih da se nece upalit jer je on sa takvim kondicima radio otkad sam kupio maticnu(polovnu).p

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Uzmi maticnu i otiđi do nekog elektroničara (servisera) koji će pregledati ove kondenzatore. Svaka druga solucija bi bila čisto nagađanje.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Odnijet cu ju sutra kod profe u skolu pa nek pregleda, moro sam bit siguran da je kvar na maticnoj jer mi cudno sto je toliko dugo radila na takvim kondicima.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
matejgamer12 kaže...

Odnijet cu ju sutra kod profe u skolu pa nek pregleda, moro sam bit siguran da je kvar na maticnoj jer mi cudno sto je toliko dugo radila na takvim kondicima.

 

 Ne mora ti to biti čudno. Kod mene na poslu računala rade bez gašenja. I onda jedno računalo ugasim i ispirim od prašine. Kad sam ga htio pokrenuti isti simptomi kao i kod tebe. Došao serviser i za 10tak minuta računalo opet proradilo. Zamijenio neki kondenzator koji treba samo kod pokretanja i poslije se rasušio jer nije dugo vremena zatrebao.

Zora puca, biće dana ...
12 godina
offline
Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti

Eto danas zamjenio sve sumnjive kondenzatore dodem kuci opet isto,idem ponovo eliminacijom probat vidit iako krecem sumnjat u napajanje. Jel moguce da napajanje daje manje vrijednosti napona pa se nece upalit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Komp se nece upalit samo se ventilator zavrti
matejgamer12 kaže...

Eto danas zamjenio sve sumnjive kondenzatore dodem kuci opet isto,idem ponovo eliminacijom probat vidit iako krecem sumnjat u napajanje. Jel moguce da napajanje daje manje vrijednosti napona pa se nece upalit?

 Pokušaj naći neko napajanje od kolege samo da isprobaš i eliminiraš jednu stavku.

Zora puca, biće dana ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice