Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

poruka: 13
|
čitano: 4.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode tijekom rada

Pozdrav, zadnjih dana imam problem iz naslova. Dakle tijekom normalnog rada na računalu samo od sebe se zacrni slika na monitoru i nakon toga piše "power saving mode" na par sekundi i nakon toga samo stoji crna slika. Ventilatori i sve ostalo normalno radi ali se komp ne može "probuditi" iz tog stanja i onda ga moram restartat. Postalo je toliko učestalo da sam već postao zabrinut. Mislio sam da se nešto pregrijava, ali sve temperature komponenata su u normalu. Ima li netko ideju u čemu bi mogao bit problem ? Pretpostavljam da je problem hardverske naravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Komp sam od sebe odlazi u sleep mode tijekom r
luckyluke kaže...

Pozdrav, zadnjih dana imam problem iz naslova. Dakle tijekom normalnog rada na računalu samo od sebe se zacrni slika na monitoru i nakon toga piše "power saving mode" na par sekundi i nakon toga samo stoji crna slika. Ventilatori i sve ostalo normalno radi ali se komp ne može "probuditi" iz tog stanja i onda ga moram restartat. Postalo je toliko učestalo da sam već postao zabrinut. Mislio sam da se nešto pregrijava, ali sve temperature komponenata su u normalu. Ima li netko ideju u čemu bi mogao bit problem ? Pretpostavljam da je problem hardverske naravi.

Isti problem. Bilo do grafičke.

Pusti stress test 5 min, ako se to ponovi, siguran si.

14 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Windows 10?

 

Zadnji driveri ?

 

Jesi probao staviti High performance mode (tj. da ne gasi ekran)?

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Windows 10, da. Zadnji su driveri. Čudan je problem jer tjedan dana nakon toga mi je opet sve normalno radilo, i opet je danas počelo zezat. Resetirao sam postavke BIOS-a i nekim čudom sad radi. Čudno da me uvijek na desktopu sruši, nikad se u igrama još nije dogodilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

onda je ipak nešto s power managementom, od BIOSa do Windowsa...

 

zadnji BIOS, googlaj svoje hardverske kombinacije...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Komp sam od sebe odlazi u sleep mode
Disejblaj sleep u power opcijama i ako ode na spavanje onda imas problema sa hardverom ili neki shortcut koji slucajno pokreces nekom kombinacijom tipki.
14 godina
online
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Ne bih se složio da je softverski. Imao sam isti problem velim. Ponekad bi igre super radile, ponekad bi se rušio samo u idleu, a ponekad bi đubre radilo danima.

Provjeri i utičnicu u koju je računalo uključeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Disejblan je sleep oduvijek, ali to nema veze s mojim problemom jer se to odnosi kad se na računalu duže vremena ništa ne radi, a meni tokom rada je odlazilo.  Uglavnom, od jučer kad sam vratio postavke BIOS-a na tvorničke do sad mi se još nijednom nije dogodio opisani problem, ali sad imam novi; svakih 10-15 min mi se zamrzne komp na način da mogu pomicat miš, video sa YT-a neki i dalje vrti (ide i zvuk i slika), ali ne mogu ništa raditi, niti jedan program otvoriti niti zatvoriti. I nakon 1 minute sve se odblokira. Ne znam stvarno šta da radim, vjerujem da je problem hardverske naravi. Pokušat ću od frenda posudit grafu pa intenzivno istestirat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Komp sam od sebe odlazi u sleep mode
Koji windows koristis , da li je original , 10, 7 , 8.1 ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

provjeri si napajanje. kod mene se događalo isto, nakon zamjene napajanja nestali problemi..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Trenutno isprobavam grafu od frenda već kakvih sat vremena i za sad nema nikakvih crnih ekrana što je dobra stvar no i dalje mi se onako freeza komp. Evo log iz event viewera pa ako netko ima ideju o čemu bi moglo biti riječ.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp sam od sebe odlazi u sleep mode

Izgleda da sam rješio problem sa freezanjem sa

, malo sam izgooglao taj ID 10016.  Sad sve normalno radi. Dakle nakon druge grafe nema više problema sa crnim ekranom i restartanjem. Izgleda da mi je ova 750 Ti riknula, sutra ću je nosit na reklamaciju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Komp sam od sebe odlazi u sleep mode
luckyluke kaže...

Izgleda da sam rješio problem sa freezanjem sa

, malo sam izgooglao taj ID 10016.  Sad sve normalno radi. Dakle nakon druge grafe nema više problema sa crnim ekranom i restartanjem. Izgleda da mi je ova 750 Ti riknula, sutra ću je nosit na reklamaciju.

Dobro sam nanjušio. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice