LAN net problem

poruka: 8
|
čitano: 1.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LAN net problem

Pozdrav svima,

 

ako netko može pomoć bilo bi dobro i hvala svima koji će pokušati.

Znači malo starija kanta: Celeron 2.6 512 MB RAM je u igri. Novi windowsi na njoj.

 

Problem je što preko onboard LANa nikako ne mogu spojit na net.

U network connections imam Local Area Connection, stoji križić i Network cable unplugged. Vidi sliku ... http://oi58.tinypic.com/213hg0.jpg

U Device Manageru, Network adapters stoji "VIA Complatible Fast Ethernet dapter", imam nekoliko žutih ? ( Audio device, PCI SImple Communications Controller, Modem i Video ), mislim da nije do toga, sredit ću naravno drivere za to.

Start run cmd ipconfig daje Media state -> Media disconnected.

U BIOSu je LAN enable.

Provjerio sam UTP kabel (spojio na laptop odmah radi).

Zanimljivo je što iza na matičnoj ne svijetli uopće taj RJ45 (ako se ne varam) priključak na matičnoj. Većinom imaju 2 LEDice koje nešto svijetle ( zašto nemam pojma ali svijetle jel )

 

Nemam više ideja :) Editam kako nešto nađem smislim :)

Hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 13:11 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LAN net problem

novi windowsi, nisu instalirani svi driveri (ili ne odgovarajuci)... vrlo vjerojatno je problem u samim driverima...

 

ako imas neku live linux distribuciju na dvd-u probaj s njom, vjerojatno ce radit...

 

pronadji sve drivere za maticnu, a koji su predvidjeni za tvoj os (koji nisi navea), i ako i dalje imas problema, onda mozemo vidit postoji li problem...

12 godina
offline
LAN net problem

Dakle radi se o matičnoj http://www.asus.com/Motherboards/P5VD2MX/HelpDesk_Download/, skinut LAN driver, instaliran i dalje ništa

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LAN net problem

Ne mora biti da ti mrežna uopće radi. Probaj PCI mrežnu nabaviti i probaj s njom.

12 godina
offline
LAN net problem

Da tako sam nešto i ja zaključio, izgleda da je krepala on board mrežna :S Definitivno ću sutra kupit PCI mrežnu da probam :/

 

Htio sam malo vidjet što drugi misle, 100 ljudi 100 ideja :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 14:12 (ContoNick).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LAN net problem

Nema šta drugo biti. Ako kažeš da su novi windowsi i da si drivere instalirao. Možeš se probati još igrati s tim driverom, imaš zgodnih programa tipa drivereasy koji ti sami traže drivere pa pokušaj još s tim, nemaš šta izgubiti osim malo vremena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LAN net problem
ContoNick kaže...

..

Provjerio sam UTP kabel (spojio na laptop odmah radi).

Zanimljivo je što iza na matičnoj ne svijetli uopće taj RJ45 (ako se ne varam) priključak na matičnoj. Većinom imaju 2 LEDice koje nešto svijetle ( zašto nemam pojma ali svijetle jel )

..

 

-smisao ledica je upravo to..

-crkla mrežna (svejedno koji konkretan dio, može biti i sam kontakt..). Osvisno o MBO/BIOSu neke svijete i kad je PC ugašen (WoL..) ali samo ako je ispravno. Pošto je kabel i ostatak eliminirano (spajanjem nadrugo računalo) tad istaje KISSovski zaključak (ili probaj malo jače priključiti..).

btw, osim upaljeno-ugašeno i treperanja, prikazuje i brzinu, kod Fast=100 ako je spojeno na takvu opremu u suprotnom 10. Da je GBE tad bi bilo i 1000Mb

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
LAN net problem

Samo da javim,

eto stavljena nova PCI lan kartica i sve radi :)

Hvala svima.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice