Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

poruka: 11
|
čitano: 897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Title. Užasno buči i nedovoljno hladi, bio sam ga već jednom prije godinu dana nosio u servis da to naprave ali evo opet se ista stvar dogodila, a budući da mi laptop treba i nemam vremena čekati 3 tjedna dok oni srede nešto za što treba maksimum 2 sata - koji sredstvo za podmazivanje da kupim, te gdje se može kupiti? U Zagrebu sam, te nemam pristup automobilu tako da bi bilo najbolje ako imate preporuku za neki dućan u tramvaj zoni. Zahvaljujem!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Koji laptop?

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Lenovo y510p

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Nisam bas siguran da je podmazivanje bilo cim izvedivo a i pametno u lapu....A 99% sam siguran da ti ne bi rijesilo problem barem ne na neko duze vrijeme.... Probaj ga malo izduvati komprimovanim zrakom na benzijskoj....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?
Torent kaže...

Nisam bas siguran da je podmazivanje bilo cim izvedivo a i pametno u lapu....A 99% sam siguran da ti ne bi rijesilo problem barem ne na neko duze vrijeme.... Probaj ga malo izduvati komprimovanim zrakom na benzijskoj....

 Lubriciranje CPU fana na laptopu kada je bučan i kada zapinje je najnormalnija stvar ( postoji mali milijun guideova na Youtubeu, treba se naravno laptop rastaviti za pristup mehanizmu fana kojeg treba lubricirati ), meni je problem što ne znam što kupiti za tu svrhu i gdje to kupiti :D 

7 godina
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Ne moraš nikaj ni nabavljat, eventualno termalnu pastu za procesor, bilo bi pametno zamijenit.

Uglavnom, izvadi hladnjak i ventilator, očisti sve, skini naljepnicu na ventilatoru i kapni par kapi jestivog ulja na ležaj.

Ako ne misliš mjenjati pastu, onda ni slučajno ne skidaj hladnjak, nego samo ventilator, a kroz rešetke hladnjaka puhni jako par puta da izleti prašina, također isto i na ventilatoru napravi.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?
ormar kaže...
Torent kaže...

Nisam bas siguran da je podmazivanje bilo cim izvedivo a i pametno u lapu....A 99% sam siguran da ti ne bi rijesilo problem barem ne na neko duze vrijeme.... Probaj ga malo izduvati komprimovanim zrakom na benzijskoj....

 Lubriciranje CPU fana na laptopu kada je bučan i kada zapinje je najnormalnija stvar ( postoji mali milijun guideova na Youtubeu, treba se naravno laptop rastaviti za pristup mehanizmu fana kojeg treba lubricirati ), meni je problem što ne znam što kupiti za tu svrhu i gdje to kupiti :D 

 U ovom i jeste problem.....

7 godina
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?
Torent kaže...

 U ovom i jeste problem.....

 Zapravo, nije, pogotovo na ovom Lenovu.

Doslovno samo jedan poklopac ima odozada, minuta posla:

 

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Super onda. Imao sam davno HP NC8430 i isto je tako bilo. Jedan vijak i sve ti dostupno. Kostao je doduse 1500 EUR ;) Ovi sadasnji jeftinjaci nisu takvi... Priznajem nisam googla taj lap....

7 godina
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?
Torent kaže...

Super onda. Imao sam davno HP NC8430 i isto je tako bilo. Jedan vijak i sve ti dostupno. Kostao je doduse 1500 EUR ;) Ovi sadasnji jeftinjaci nisu takvi... Priznajem nisam googla taj lap....

 Ja sam davno imao HP 6715b, kojeu je samo trebalo otpustiti dva šarafa koji drže tipkovnicu( jedan iza malog poklopca di je RAM, a drugi izvana dostupan).

I onda sam samo trebao otpustti kvačice koje su bile napravljene za vađenje rukom, bez alata.

I odmah su bili dostupni i hladnjak i ventilator, i čak tim postupkom nisam otrgnuo naljepnicu garancije, jer je bila iznutra.

To je bilo lakše za očistit nego desktop mašinu, a šarafe od tipkovnice više nikad nisam ni zašarafio, da si ubrzam čišćenje, a ionak su bili nebitni za držanje tipkovnice.

Ali danas se većina proizvođača trudi čim više otežati čišćenje, doslovno treba cijeli laptop raskopat 

Kruha i igala...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop CPU fan treba podmaz - što/gdje kupiti?

Za bučne ventilatore koristim ulje za lanac bicikla, ono koje nije gusto. Ujedno sam sa takvim uljem podmazao motor laserskog printera (onaj motor koji vrti prizmu-ogledalo). Svi ti motori su zujali i nakon tretmana rade skoro 2 godine bez problema. Netko je spomenuo jestivo ulje ili wd 40, ono možda može riješiti problem za kratko, ali po meni treba koristiti mašinsko ulje koje je gušće od wd-a a rjeđe od motornog (onog za aute)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice