Links reklamacije

poruka: 149
|
čitano: 33.719
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Nisi sve izgubio. Imao sam i kod njih slozeno racunalo, i racunalo kupljeno kompletno kod njih a slozeno doma, i racunalo djelomicno kupljeno kod njih a slozeno doma sa komponentama iz drugih ducana.

Znaci ako je kupljeno i slozeno kod njih, garancijski rok nije prosao i imas naljepnicu, bilo kakav hardverski problem je njihov problem, ne smiju nista naplatiti.

 

E sad posto ti nemas naljepnicu (prakticki nemas), oni ne odgovaraju za to sta si ti nutra prckao, i dijagnostika se placa. Ukoliko dijagnosticiraju kvar na njihovoj komponenti, ne placas popravak/zamjenu. Al placas dijagnostiku.

I placas popravke na komponentama koje nisu njihove, ili na softveru

www.dice3d.com - Online portfolio
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

Dakle skužio sam, ja moram plaćat samo dijagnostiku zbog pokidane nakljepnice, stoga moram sljedeći put odnit samo jedan hardwer

http://gtabalkan.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 11:58 (joze).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

Dakle skužio sam, ja moram plaćat samo dijagnostiku zbog pokidane nakljepnice, stoga moram sljedeći put odnit samo jedan hardwer

 

Opet si ga krivo shvatio. Dijagnostika se placa samo kada oni otkrivaju u cemu je kvar, dakle, ako doneses komp. i kazes ne radi.

Ukoliko doneses sam ispravnu komponent, koju reklamiras kao neispravnu, opet ces platiti.

Ukoliko doneses neispravnu komponentu ne placas nista, vec cekas da ju servis 'aminuje' da dobijes zamjenu.

15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Imam vrlo pozitivna iskustva sa Links servisom i ostvarnjem garancije, komunikacija nije isla preko poslovnice neko direktno sa servisem putem maila i odgovori stizali prakticno isti dan po slanju. Uglvnom - me happy with Links. :)

From dying heaven To living hell
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 12:18 (PureEntity).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
Mrgud Veliki kaže...
joze kaže...

Dakle skužio sam, ja moram plaćat samo dijagnostiku zbog pokidane nakljepnice, stoga moram sljedeći put odnit samo jedan hardwer

 

Opet si ga krivo shvatio. Dijagnostika se placa samo kada oni otkrivaju u cemu je kvar, dakle, ako doneses komp. i kazes ne radi.

Ukoliko doneses sam ispravnu komponent, koju reklamiras kao neispravnu, opet ces platiti.

Ukoliko doneses neispravnu komponentu ne placas nista, vec cekas da ju servis 'aminuje' da dobijes zamjenu.

 

Dobro je on shvatio. Ako doneses komp koji ima naljepnicu s njihovom garancijom, ne placas dijagnostiku ni ako oni otkrivaju kvar. Znaci samo zbog strgane naljepnice placa tu dijagnostiku. (cinjenica da je donio ispravan hardware je odvojena stvar :P )

www.dice3d.com - Online portfolio
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 23:42 (horizon).
15 godina
offline
Links reklamacije

Al ako odneseš jedan neispravan hardware ne plaća se ništa ako  oni vide da je zaista pokvaren

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Znaš li šta je diagnostika?

Puno stvari u životu nije sigurno, no tvrda stolica uvijek je sranje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Links reklamacije
horizon kaže...

 

Dobro je on shvatio. Ako doneses komp koji ima naljepnicu s njihovom garancijom, ne placas dijagnostiku ni ako oni otkrivaju kvar. Znaci samo zbog strgane naljepnice placa tu dijagnostiku. (cinjenica da je donio ispravan hardware je odvojena stvar :P )

OK i kakve veze ima ta naljepnica s njime, ako je vise nema ?!?

16 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Nikakve, ali u zadnjem postu je on dobro shvatio, placa dijagnostiku jer nema naljepnicu, pa ak vec moze sam dijagnosticirati ce odnjeti samo taj komad hardvera.

Na sta je bio odgovor da nije dobro shvatio a ja ne kuzim po cemu nije

www.dice3d.com - Online portfolio
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

Ma skuzio sam, ako odnesem cili pc plaćam dijagnostiku, ako odnesem jedan hardvare neplaćam ništa osim ako ne lažiram reklamaciju

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Links reklamacije
PureEntity kaže...

Imam vrlo pozitivna iskustva sa Links servisom i ostvarnjem garancije, komunikacija nije isla preko poslovnice neko direktno sa servisem putem maila i odgovori stizali prakticno isti dan po slanju. Uglvnom - me happy with Links. :)

Takoder se prikljucujem dobrim iskustvom.

I sa poslovnicom i sa servisom.

 

Moja prva zvijerka 4870x2 je partila u vjecita lovista i bacala artefakte. Doduse trebalo je cekat 30 dana dobavljaca ali oni nemaju veze sa tim, ali sam nazvao jer sam bio lud servis u zg i oni su provjerili i za 2 dana je bila u Rijeci.

Nakon toga ta zamjena za 5870 je i ta partila zajedno sa maticnom... za niti 10 dana imao sam novu.

 

Jedino mi se ne svida jedna stvar kod njih:

- ne zovu dok ti ne nazoves... Recimo prije 5 godina sam stavljao laminat u stanu, svake godine me zovu dali je sve u redu, dali se gdje digla vodaitd itd...

ne ocekujem da me zovu nakon sta isporuce robu, ali ako dode do njihovog servisa i ide dobavljacu onda bi bilo lijepo da me obavijeste o tome, jer ja cijelo vrijee prvih 8 dana mislim da je u servisu i da ce bit sve ok, kad ono sipak...

Internet narudbe su im 14 dana sporije od na licu mjesta ili telefonski (lol).

Tj kad narucim telefonski ili licem u lice dode za 2,3 dana a preko neta dode za 15

potpis :D
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Surađujem sa Links d.o.o već godinama. Čak su mi poštom slali ram s dogovorom da ako ne odgovora matičnoj mogu slobodno vratiti te da će mi poslati drugu (problematična ploča, proizvođača neću imenovati), jer je ista patila od te opake boleštine, pa je u periodu od nekoliko godina izdala čak 9 novih BIOS-a. U prvim varijantama jedan ram slot i nije bio u funkciji, što je naknadno ispravljeno. U kasnijim nadogradnjama BIOS-a obično se radilo o proširenju podrške i za ostale porizvođače ram pločica (provobitno su chipovi sa kojima je MBO uredno radila bili od Samsunga). Velik dio stvari koje sam kod njih kupio, uspio sam i prodati nakon što sam mijenjao s vremena na vrijeme komponente trudeći se pratiti novitete koliko mi je to dozvoljavala financijska situacija. Te komponente i danas rade, jer su to uglavnom moji poznanici kojima sam prodao ono što mi više nije trebalo.

Nedavno sam bio po prvi puta prisiljen odvesti računalo u servis Links jer su komponente koje sam ugradio bile pod garancijom. Drugi dan su me nazvali i rekli u čemu je problem. Nakon obostranog razmatranja kako i na koji način rješiti problem, našli smo zajednički jezik. Zamjena i testiranje trajalo je dva-tri dana. S obzirom da servisiraju i računala koja nisu kupljena kod njih, to je svakako rekord. U tom smislu, napravili su veliki iskorak (tu mislim na onih prvobitnih 45 dana koji više ne postoje). Da li sam jedan od sretnika koji nije dugo čekao.... lako moguće. Ne bih želio da me netko krivo razumije, ali svatko ima svoja iskustva. Moja iskustva u suradnji sa Linksom su pozitivna, kako sa prodajom i podrškom, tako i sa njihovim ovlaštenim servisom.

 

Kalea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Iz mojeg iskustva samo se treba "postaviti", znači gledaš pogledom serijskog ubojice, ravno leđa, prsa van i stav "I don't take shit from nobody". Provjereno radi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije

jel postoji garancija na  logo logitecha (izliza se) na tipkovnici Izlanuo se

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Links reklamacije
joze kaže...

jel postoji garancija na  logo logitecha (izliza se) na tipkovnici Izlanuo se

Ne. Ako mislis na Logijevu garanciju - nemoj bit toliki shupak da radi toga ides reklamirat. Ugl netko mi je reko da su poceli traziti da im se posalje pokvareni komad u Zg u poslovnicu tako da nema vise dupliranja hardveraja. Napokon su se sjetili. 

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Ja čekam već mjesec dana (odnio ju 22.10) da mi daju zamjensku tv karticu i još ništa {#}{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Links reklamacije

Znate li kontakt za reklamacije ? Poslao sam upit jucer popodne na reklamacije@links.hr i nema odgovora

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Links reklamacije
Vaše prigovore kao i pohvale, prijedloge i pitanja možete uputiti: poštom na adresu Links d.o.o., odjel podrške kupcima, Bobovačka 2, 10 000 Zagreb; na mail: podrška@links.hr ili predati u našem prodajnom prostoru.

Inače ti se na prigovore odgovara u roku od 15 dana, ako je prvostupanjski. Za drugostupanjske je rok 30 dana.
12 godina
offline
Links reklamacije

Da podijelim jedno neugodno iskustvo s Linksom, odnosno njihovim servisom na Trešnjevci.

Naime, 10.11. sam kupio laptop i uz njega sam odmah uzeo Intel 600p SSD 512 GB. Sutradan sam ga ugradio u laptop, krenuo dizati Windowse i primmijetio da se kućište laptopa brutalno zagrijava na dijelu gdje se nalazi SSD.

Instaliram ja Intel SSD Toolbox i pod SMART dijagnostikom vidim da je health SSD-a vrlo loš, pod detaljima pogledam temperaturu, kad ono 76 C. Odmah mi je bilo jasno da se SSD očigledno pregrijava kada čita/zapisuje podatke. Dosegne 75-76 C u roku nekoliko sekundi, a u idleu bude oko 50-55, opet previše. Odvrtim ja benchmark da vidim koliko throttla i vidim da mu brzina čitanja /zapisivanja pada na nekih 10 % maksimalne brzine što je neprihvatljivo, da ne govorim o temperaturi koja je također neprihvatljiva jer mi je SSD daleko najtoplija komponenta u laptopu pri tim temperaturama.

Dva dana kasnije, 12.11. odem ja u Links na servis kako bih zamijenio SSD za neki drugi jer mi ovaj očigledno ne odgovara i NVMe se očito pregrijava preko svake mjere u mome laptopu, barem ovaj, Intelov model. Za druge ne mogu reći ništa. Ljubazna prodavačica na pultu me zamoli račun, vidi da je prošlo manje od 7 dana od kupnje te kaže da mora pregledati SSD jel sve u redu. Uzme ga te odmah uoči tanku crticu, tanju od vlasi kose duljine 2,3 mm, koja se vidi samo pod određenim kutom, na sivoj foliji koja prekriva kontroler SSD-a. Sličnu crticu uoči na stražnjoj strani SSD-a. Te ogrebotinice ni na koji način nisu mogle utjecati na rad SSD-a te ne vidim zašto mi ga djelatnica nije htjela zamijeniti.

Odgovorila mi je samo da ga mora poslati na servis da kolege utvrde o čemu se radi, ja joj kažem o čemu se radi, čak ponudim da donesem svoj laptop i da pred njima dokažem da se pregrijava u radu. Ona to odbija te i dalje inzistira na slanju u servis na dijagnostiku jer sumnja da ogrebotine imaju veze s pregrijavanjem

Ja nevoljko pristanem na to i tako SSD ode na servis. Djelatnica mi obećava da će do ponedjeljka, najkasnije utorka moj problem biti riješen jer sam tek kupio SSD. Prođe ponedjeljak, nitko se ne javlja, dođe utorak, ništa, odem u utorak popodne tamo da vidim o čemu se radi, ne znaju ništa, poslali su ga u ovlašteni servis (ASBIS).

Jučer šaljem mail u Links da provjerim gdje je zapelo jer je trebalo samo ubaciti SSD, vidjeti da se pregrijava i odobriti zamjenu. Danas ujutro dobivam odgovor iz Links servisa na Jankomiru da mi je SSD na servisu u ASBIS-u i da se javim njima radi provjere statusa.

Zovem ja ASBIS i djelatnik servisa me zamoli da pojasnim o čemu je problem, ja mu kažem da sam od Linksa dobio broj #AHR naloga. Na to mi djelatnik dosta nervozno i neljubazno odbrusi da otkud to meni, jesam li ja krajnji kupac, da kao oni meni nisu smjeli dati AHR nalog itd. bla.bla.bla. Uglavnom vratimo se mi na temu SSD-a, dam mu ja serijski broj da bi on meni rekao da će SSD tek otići za Intel i da ASBIS Intelove proizvode ne servisira nego ih šalju k njima. Rekao mi je da ta procedura traje najmanje 10 dana na što sam ja poludio, međutim nisam se istresao na djelatnika ASBIS servisa jer on nema previše veze s mojim problemom.

Nakon toga kontaktiram ja Intel Support Centar i preko Chata agentu objasnim svoju situaciju. Neugodno se iznenadio postupkom prodavača koji je bio dužan meni, prema njegovim riječima, zamijeniti SSD drugim na licu mjesta i nakon toga poslati moj neispravni SSD u Intel.

Evo dijela konverzacije s agentom Support Centra Intela:

Me (11/17/2016, 9:44:26 AM): When I called them they told me that it is on the way with other components they are sending to INTEL, I was not told anything else. Actually, reseller sent me service number of the SSD from ASBIS and they were very unhappy because of this because I was the End Customer and they are not making business with End Customers, only Resellerrs, they told me they broke the law because of this, and so on. So, it seems to me that the Reseller is the one to blame, not ASBIS because they refused me to exchange te SSD with another one, when it was obvious that those 2 hairline thin marks cannot affect the SSD in any way.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:46:56 AM): Okay, I request you to wait and check if they help you replace the SSD, if they are not willing to help you with the replacement, you can get back to us once you have the SSD with you, we will help you with the replacement
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:47:19 AM): I am sorry that you have to go through this situation with your reseller
Me (11/17/2016, 9:48:45 AM): Alright, thank you for your assistance, You˙ve been very helpful. I hope that this situation will be resolved. It is unfortunate that such small markets like Croatian are treating customers like this.
Me (11/17/2016, 9:49:23 AM): It is much harder to buy anything like this here, and over that we get support like I have.
Me (11/17/2016, 9:50:45 AM): Tell me one more thing, should they have replaced me immediately the SSD? What is the practice?
Me (11/17/2016, 9:51:08 AM): I refuse to belive that sending it from one service depot to another is customary.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:10 AM): If you suspect the SSD is faulty, it is recommended to get the SSD replaced immediately from your point of purchase and if the seller is refusing the replacement you can get in touch with the manufacturer ?
Me (11/17/2016, 9:52:39 AM): I bought the SSD at Links, d.o.o. in Zagreb, that is one of largest resellers in Croatia, shame that they are treating customers like that.
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:52:53 AM): Once again I am sorry that you have to go through this situation
Me (11/17/2016, 9:53:15 AM): At Links, they told me that they need to send it to service depot, and this is the first time I am contacting you
Me (11/17/2016, 9:54:18 AM): General distributor for INTEL in Croatia is ASBIS, and they told me they are sending it to INTEL. Well, disaster, and total fuss.
Me (11/17/2016, 9:56:20 AM): They refused me to exchange anything at Links, such practice is non existant with that reseller. They are sending components to service depots under any circumstances, and nobody is replacing anything at the reselling point. I think that is against the law, but people over here are not reporting such behavior to anyone, (e.g. INTEL,...)
Shashi Kiran (11/17/2016, 9:57:28 AM): Thank you for letting us know, we will inform this to the concerned team within Intel.

Uglavnom, nakon svega, zaista sam razočaran Linksom, postupkom njihovih djelatnika, pretpostavkom da je kupac uvijek krivac. Ogrebotine na SSD-u nisu mogle nastati od moje ruke jer dijelovi SSD-a koji su "ogrebani" ne dodiruju niti jedan dio laptopa na bilo koji način. To su samo gluposti zbog koje odbiju zamjenu, a nemaju nikakvo pokriće za to.

Napominjem da često kupujem u linksu i tamo sam u nekoliko godina potrošio više tisuća eura na informatičku opremu. To je zaista velika sramota za dućan koji se smatra jednim od najboljih u RH.


Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Links reklamacije

Dali se u Linksu(ili negdje drugdje kod nas) moze reklamirati EVGA kartica kupljena van Hrvatske? uredno registrirana i pod garancijom.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 1:51 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije

Evo da se i ja pridružim nesretnicima koji godinama kupuju u Linksu, pa ih zadese nedaće.

 

Naime, prošle godine kupio sam u poslovnici Vž računalo s 5 godina jamstva te s time podliježem

slanju računala na servis u Zg, jedamput godišnje za vrijeme trajanja jamstva, plus regularna naplata 200 kn. 

 

I tako pošaljem u 12. mjesecu računalo ispravno za ZG da bi se nakon tjedan dana isto vratilo neispravno.

Drugi dan odmah šaljem natrag za ZG, računalo nedaje sliku na više monitora čak i na LED TVu, preko grafičke, 

na onboard radi super. 

Računalo se opet nakon 8 dana vrati s objašnjenjem da nije dijagnosticiran nikakav kvar.

 

Računalo radi 2 dana i opet isti problem, te sumnjam na grafičku, kao i prvi put.

Spakiram računalo natrag za ZG, 11. 1. te mi trgovac u dućanu veli da šalje prioritetom da neću dogo čekati, a ja kroz šalu velim

da, tri tjedna.

 

Računalo je i dan danas u ZG, pokušao kontaktirati servis, bez povratnih informacija, javila mi se jedino gđa. iz reklamacija,

da nek se strpim da će računalo biti preuzeto u najbržem mogućem roku, nakon što je bilo računalo već tjedan dana u ZG.

 

Onda mi je prekipjelo i zaprijetio sam im da ću ih dati u novine, sve moguće i nemoguće portale, potražiti pravnu pomoć i

prijeviti ih tržišnoj inspekciji i udruzi potrošaća, zatim je sve umuklo i do danas, evo već je 21. 1. nemam nikakvih odgovora s njihove strane.

 

Ovo pišem da ukažem ljudima što ih čeka ako i oni uzmu računalo s 5 godina jamstva, u Linksu naravno,  i nedaj bože da im se nešto pokvari.

Znam da je nekad zakon bio do 45 dana, ali novi je još blesavije definiran, znači izvršiti servis u najkraćem mogućem roku, ali se svi još uvijek drže do 45 dana.

 

Znam, reći ćete, što si uopće kupovao kod njih, stvar je u tome što godinama nisam imao nikakvih problema.

U dućanu rade moji dugogodišnji poznanici, ali očito su i oni shvatili o kakvom se podneblju radi, pa su pomalo počeli napuštati istog. 

Najveći problem je što je servis u ZG, pa to onda potraje. OK, sve 5, ali ne mogu se tako ponašati, pogotovo kad je greška s njihove strane,

jer odgovorno tvrdim, da su oni oštetili računalo, jer sam in poslao ispravno, vjerojatno prilikom famoznog "čišćenja" računala,

velim famoznog, jer sam bacio pogled u unutrašnjost kad ga je trgovac otvorio prije slanja u ZG, stanje je bilo kao da nije ni bio očišćen, 

mislim da bi ga i ćorava baba bolje očistila, a regularno uzmu pare.

 

Evo, ovo je za početak i neću stati na ovome, borba je tek počela.

 

LP

 

 

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Links reklamacije
tazmaniac kaže...

Evo da se i ja pridružim nesretnicima koji godinama kupuju u Linksu, pa ih zadese nedaće.

 

Naime, prošle godine kupio sam u poslovnici Vž računalo s 5 godina jamstva te s time podliježem

slanju računala na servis u Zg, jedamput godišnje za vrijeme trajanja jamstva, plus regularna naplata 200 kn. 

 

I tako pošaljem u 12. mjesecu računalo ispravno za ZG da bi se nakon tjedan dana isto vratilo neispravno.

.

.

.

Čekaj malo, znači ako ljudi žele njihovo petogodišnje jamstvo moraju jedanput godišnje njima slati računalo na servis makar bilo ispravno?? I još ti za pregled naplate 200 kn??!!

Sorry, nisam upućen.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Links reklamacije

Da, jer si kupio gotovu konfiguraciju na kojoj su naljepnice koje ti ne možeš skinuti, jer bi onda poništio garanciju.

Po njihovom troškovniku 200 kuna je promjena paste na procesoru, čišćenje od prašine i instalacija drivera.

plaćaš prve 4 godine trajanja garancije, a zadnju 5-tu, više ne. 

 

Da, ispada skuplje, ali sam godinama vjerovao u njihov servis, pa da se ne zafrkavam sam, radije im pošaljem, platim,

ali onda dođe lik, po novom, na stručnom osposobljavanju i ošteti računalo, pa se ti onda pati.

13 godina
offline
Links reklamacije

Znači oni si to petogodišnje jamstvo lijepo naplate 800 kn. Pa ja bih poludio, pošaljem im ispravan komp, još im platim za to a oni mi vrate neispravan Bez teksta sam, doslovno....

Nadam se da će ti se sretno to riješiti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 14:39 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Links reklamacije

Siječam se takvih ugovora/garancija na klime. 5 god garancije ali svake godine 200kn za to da ti dođu očistit filter klime.

Ja svoje računalo ispuhujem na kompresor,ali vrlo oprezno! Jer ima pritisak da može saviti kapacitor bez greške ili zavrtjeti ventilator daleko brže nego što su ležajevi namijenjeni.

Ako je neko na servisu išao rambo po komponentama sa kompresorom moguće je svašta. Meni se znalo desiti da mi se isključi sata kabel ili napajanje tako da bi obavezno upalio komp da vidim jel sve ok prije zatvaranja kutije. 

Kad ja pošaljem nešto na reklamaciju radi se o komponenti i konkretnom kvaru.Tako da ovlašteni servis samo potvrdi i šalje dobavljaću,tako da o njihovoj stručnosti nemugu svijedočiti. Nikada nisam razmišljao o sklopljenim konfiguracijama i vrlo sam skeptičan prema njima. Inaće na Links web stranici možeš pratiti stanje reklamacije ako nisi znao. Broj ti je na papiru od potvrde da si predao robu,možda ti to može rasvijetlit situaciju što se događa sa tvojim računalom. 

Pozz.

Dyslexic!
12 godina
offline
Links reklamacije

Na zadnju kupljenu konfu u Linksa imam garanciju na svaku komponentu posebno,skidanjem naljepnice gubim pravo na besplatnu dijagnostiku cijele konfe ako nešto nije uredu!!Naravno garancija i dalje stoji posebno za svaku komponentu i ništa se ne naplačuje!Kad ti rikne gpu,mbo ili neš drugo izvadiš i pošalješ na reklamaciju!Jedino problem ekipi koja baš ne kuzi materiju pa i ne znaju sto im se pokvarilo!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Links reklamacije
volegradele kaže...

Na zadnju kupljenu konfu u Linksa imam garanciju na svaku komponentu posebno,

 Normalno da svaka komponenta ima svoje zasebno jamstvo. Kako ovako nesto moze uopce bit upitno :) Bilo je vec slicne price u instar threadu. Ne moze neki lokalni shop maknut nesto sto je proizvodjac odredio bez posebnih striktnih ugovora.

Koliko sam shvatio, ta "dijagnostika" je u biti da oni dodatno zarade na garanciji za marginalni rizik koji su preuzeli da ce racunalo radit nakon sto na nekim od komponenata prestane garancija, i bas ta komponenta odapne.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 1:35 (sandokan111).
14 godina
offline
Links reklamacije

Jeli problem kod ostvarivanja jamstva ako imamo fotokopirani/skenirani račun umjesto "originala"?

HTC 8X :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Links reklamacije

Nije,bitno je da proizvod odgovara onom na garanciji!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Links reklamacije
kratos091 kaže...

Jeli problem kod ostvarivanja jamstva ako imamo fotokopirani/skenirani račun umjesto "originala"?

račun uopće nije uvijet za ostvarivanje garancije..

račun je samo dokaz kupnje u konkretnoj trgovini i pravo za 'maltretirati' konkretnog trgovca :)

-trgovac ima u arhivi sve potrebno, pa i izda kopiju računa po potrebi, usporedi s hgspot temom..

naravno, trgovac te može ignorirati (bez računa), dok bilo koja kopija pa čak i da je rukom prepisano, mora prihvatiti.. tj važni su podaci s računa +barcode artikla i mora odgovarati njihovom stanju u suprotnom posao za nadležne..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice