Mikrofon problem

poruka: 25
|
čitano: 4.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Mikrofon problem

Pozdrav svima,

 

naime imam jedan problem sa kojim se i desavalo i proslim slusalicama (headsetom), imao sam Speedlink medusa xe koje sam platio cirka 180kn. Cesto sam na TS-u sa frendovima i ponekad govore kao da iz bunara pricam. Znaci, nema apsolutno nikakve razlike od Speedlink Medusa XE i Kingston HyperX Cloud Core, znaci nisu osjetili nikakvu razliku u mom glasu. Probavao sam namjestavati sound postavke, tj. stavljao mikrofon na 100 volume i boost na 0dB, takodjer i sa 50 volume i 10dB boosta.Mjenjat one enhacements postavke. Nekad kazu da pricam preslabo, tj. ne cujem se, a zapravo pricam normalno. Gledao sam na jubitu te nekakve tweakove ili sta vec. No nista. Ne znam da li problem do samog TS-a ili do same maticne. Driver sound mi je instaliran, tj. Realtek HD Audio Manager. Probat cu ga sad ici reinstalirat pa da vidim sta se desava. Nego, probao sam i kliknut na ''Listen to device'' da se cujem, ali tam se sve culo normalno.. i da, ako mi neko moze poslat drivere za sound, ili da ih samo skinem prek Asrock stranice (zbog maticne).

 

edit1: sad kad sam se rijesio drivera, kad idem na troubleshoot sound problems meni izbaci Speakers-realtek high definition audio i jos mi kaze da je prikopcan sa prednje strane kucista. Prije dok sa imao speedlink medusu, imao sam zvucnike koji mi je dodatno pojacavao zvuk na slusalicama, no sad mi ne treba posto je sad zvuk dok nesto slusam isto jak. I da, sta nebi on sad trebao pronaci Headset - realtek high definition audio. Da se zna, radio sam clean install windowsa prije otprilike 3 tjedna.

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 22:40 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
kombinacija jeftine kapsule u mikrofonu , lošeg pretpojaćala na matićnoj i najgore od svega visok stupanj kompresije u ts-u.
10 godina
offline
Re: Mikrofon problem
dabar_solta_V2 kaže...
kombinacija jeftine kapsule u mikrofonu , lošeg pretpojaćala na matićnoj i najgore od svega visok stupanj kompresije u ts-u.

 Cudno nije mi dosla obavijest da je itko komentirao, no jel ima kakav noviji update za ovu moju maticnu, 99% sam siguran da je ona tu problem i da mi jednostavno uništi mikrofon. Koji je najbolji(noviji) driver od sounda    ?

 

100% sam siguran da nije do Headseta.

Battleog - 191silvinjo
9 godina
offline
Re: Mikrofon problem
Tako i meni znaju reći da ponekad se jako loše čujem tj. slabo a sve na max. pokušao sam preko voicemeter banana softwarea pojačati ali još je gore. Pogotovo ako snimam gameplay onda se slabo čujem i na snimkama. Tako da sam si odlučio smanjiti muke i pokušati nabaviti neki od jeftinijih usb studijskih kondenzatorskih mikrofona. Oni bi u kombinaciji sa voicemeter bananom trebali davati dobar zvuk.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
vjerovatno kolega ima problem s kompresijom pre velikom ako ništa drugo nije problem. proba sam pravi mikrofon onaj šta koristim za kalibrirat zvućnike , kroz kompresor dsp ali ćim ide preko skajpa kvaliteta je užas, a kad snimim s programom naravno sve pet. .
10 godina
offline
Mikrofon problem

A jel to neki problem na samoj maticnoj onda ili ?

 

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
moze bit ali provjeri prvo postavke kvalitete u programu koji koristiš.
10 godina
offline
Mikrofon problem

A mozda cak da je problem i u ovome.

 

Sl.1, znaci za ovu sliku. Stisnuo sam onaj ''Device Advanced Settings'' i promijenio tj. kliknuo na ''Make fron and rear output devices playback two drifferent audio streams simultaneously'' i  otkvacio one dvije dole kvacice. Kao sto vidis, morao sam prebaciti tj. iskpocati iz straznjeg dijela kompa od headseta mic i same slusalice i ukopcati ih u prednji dio kompa. No ja ne zelim tak, zelim da bude iza. No, kad ja vratim opet ono ''Device Advanced settings'' pod prvo tj. ''Make front and rear output devices playback the same audio stream'' meni odma automatski makne HD Audio 2nd output i pojavi mi se speakers (nemam zvucnike ukopcane).

 

Sl.2 kao sto sam ti gore naveo, dok stavim na ''Make frontand rear output devices playback the same audio stream'' automatski mi nadje Speakers tj. zvucnike iako ih uopce nemam ukopcane. Jel mi mozes ti ukopcat svoj headset ili slusalice u zadnju stranu kompa i poslikat mi kak ti zgleda u realteku manageru i u sound postavkama..

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem

nije ti problem u tome(ustvari nemam pojma jer nisi objasni jeli ti se cuje tiho ili loše) , skini audacity i probaj snimat sebe kako govoriš na mikrofon pa odma bez spremanja pusti da ćuješ kakva je kvaliteta, ako je dobra, onda ti je do kompresije u programu kojeg koristiš (skajp...itd)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 15:24 (dabar_solta_V2).
10 godina
offline
Re: Mikrofon problem
dabar_solta_V2 kaže...

nije ti problem u tome(ustvari nemam pojma jer nisi objasni jeli ti se cuje tiho ili loše) , skini audacity i probaj snimat sebe kako govoriš na mikrofon pa odma bez spremanja pusti da ćuješ kakva je kvaliteta, ako je dobra, onda ti je do kompresije u programu kojeg koristiš (skajp...itd)

 aha ok, btw koristim teamspeak 3

Battleog - 191silvinjo
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
jesi proba kako je u audacity kad se snimiš?
10 godina
offline
Mikrofon problem

Evo jesam, znaci kao da imam mikrofon sto koriste oni sta snimaju pjesme. KRISTALNO cist.

 

Ali jedna stvar me brine, znaci recimo, probao sam govori kao teeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest, skuzio sam da mi jednostavno, prvih 2 sekunde od teeeee ide normalno, no, nakon toga kao da se mikrofon sam smanji. Probao sam preko Audicitya i presko Sounda ''Listen to this device''.

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 16:00 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
onda je teamspeak problem ,šta toćno neznam.
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
neznam, zvuci ko auto volume na skajpu ali to nebi trebalo utjecat na audacity... stvarno nemam ideje.
10 godina
offline
Re: Mikrofon problem
dabar_solta_V2 kaže...
neznam, zvuci ko auto volume na skajpu ali to nebi trebalo utjecat na audacity... stvarno nemam ideje.

Evo rijesio sam ovo da mi se mikrofon automatski smanjuje. Jel bi mozda mogao skinut teamspeak3 pa da cujes kak to zvuci ?

Battleog - 191silvinjo
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
vjerovatno neki specijalni kodek s užasnom kompresijom , nema tu pomoći ako u opcijama nema postavke kvalitete. nemam sad vremena ali mogu poslje pogledat.
9 godina
offline
Mikrofon problem

Zanimljivo ali meni isti mikrofon ne zvući jednako na HP laptopu i na stolnom računalu. Na laptopu je puno bolji zvuk i manji šum nego na stolnom računalu. Znaći laptop ima bolji audio chip.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Mikrofon problem
froxie24 kaže...

Zanimljivo ali meni isti mikrofon ne zvući jednako na HP laptopu i na stolnom računalu. Na laptopu je puno bolji zvuk i manji šum nego na stolnom računalu. Znaći laptop ima bolji audio chip.

Ili ima bolji čip ili ima bolju izolaciju od elektromagnetskog zračenja. Ako ti zvuk nije prihvatljiv, kao opcije imaš vanjsku zvučnu karticu, mikrofonsko pretpojačalo ili recimo USB mikrofon.

9 godina
offline
Mikrofon problem

Da zato sam i rekao da imam u planu nabaviti USB kondenzatorski mikrofon jer mislim snimati i stremati igre. :) 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
hahhaajaads kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
neznam, zvuci ko auto volume na skajpu ali to nebi trebalo utjecat na audacity... stvarno nemam ideje.

Evo rijesio sam ovo da mi se mikrofon automatski smanjuje. Jel bi mozda mogao skinut teamspeak3 pa da cujes kak to zvuci ?

 pogledaj pod capture/ advanced settings / remove background noise jeli upaljen, ugasi pa probaj vidit jeli rješen problem. ne mogu nac nikakve opcije vezane za kompresiju u teamspeaku..

froxie24 kaže...

Zanimljivo ali meni isti mikrofon ne zvući jednako na HP laptopu i na stolnom računalu. Na laptopu je puno bolji zvuk i manji šum nego na stolnom računalu. Znaći laptop ima bolji audio chip.

 moguće je da je razlika u naponu , pošto se ne radi o standardu ko u profi audiu s phantom 48V di se zna da je 48V , napon može varirat u razlućitim uređajima od nekih 2V do 5V šta san ima prilike izmirit, iako kapsule te male rade od 1.5V do 9V neke možda i više. veća voltaža može pozitivno/negativno utjecat na unutrašnji tranzistor tako da nije ćudo da na razlićite voltaže se razlićito ćuje isti mikrofon,sve i da je isti ostatak sklopovlja. 

mbaksa kaže...

Ili ima bolji čip ili ima bolju izolaciju od elektromagnetskog zračenja. Ako ti zvuk nije prihvatljiv, kao opcije imaš vanjsku zvučnu karticu, mikrofonsko pretpojačalo ili recimo USB mikrofon.

usb mikrofon je vjerovatno best buy opcija i ćesto dovoljno dobre kvalitete... mikrofonsko pretpojaćalo u izvedbi s 3.5mm prikljućkom i biasom za ove male kapsule ne postoji kao odvojen komercijalni uređaj. ali zato ima doslovno milijardu diy shema.

16 godina
moderator
offline
Re: Mikrofon problem
dabar_solta_V2 kaže...
mbaksa kaže...

Ili ima bolji čip ili ima bolju izolaciju od elektromagnetskog zračenja. Ako ti zvuk nije prihvatljiv, kao opcije imaš vanjsku zvučnu karticu, mikrofonsko pretpojačalo ili recimo USB mikrofon.

usb mikrofon je vjerovatno best buy opcija i ćesto dovoljno dobre kvalitete... mikrofonsko pretpojaćalo u izvedbi s 3.5mm prikljućkom i biasom za ove male kapsule ne postoji kao odvojen komercijalni uređaj. ali zato ima doslovno milijardu diy shema.

Nisam išao tražiti da li postoji, ako i ne postoji može se kupiti bubica s plug-in-power pretpojačalom pa to koristiti, npr. Aputure A.Lav, pa dođe skoro na isto (onda još imaš i bubicu za snimanje na terenu).

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 19:29 (mbaksa).
7 godina
offline
Re: Mikrofon problem
mbaksa kaže...

... ne postoji kao odvojen komercijalni uređaj. ..

Nisam išao tražiti da li postoji, ako i ne postoji može se kupiti bubica s plug-in-power pretpojačalom pa to koristiti, npr. Aputure A.Lav, pa dođe skoro na isto (onda još imaš i bubicu za snimanje na terenu).

 

 to je tocno to uz bonus mikrofon i bateriju, ali cemu komplicirat kad to isto vec postoji na pcu i napaja se s napajanja i ne traži punjenje baterije ni nikakve adaptere?
edit;ako baš kolegu puca kvaliteta onda nema zamjene za kalibrirani mikrofon, mozda ovaj koji ide direkt u usb: https://www.minidsp.com/products/acoustic-measurement/umik-1

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 19:55 (dabar_solta_V2).
9 godina
offline
Re: Mikrofon problem
mbaksa kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
mbaksa kaže...

Ili ima bolji čip ili ima bolju izolaciju od elektromagnetskog zračenja. Ako ti zvuk nije prihvatljiv, kao opcije imaš vanjsku zvučnu karticu, mikrofonsko pretpojačalo ili recimo USB mikrofon.

usb mikrofon je vjerovatno best buy opcija i ćesto dovoljno dobre kvalitete... mikrofonsko pretpojaćalo u izvedbi s 3.5mm prikljućkom i biasom za ove male kapsule ne postoji kao odvojen komercijalni uređaj. ali zato ima doslovno milijardu diy shema.

Nisam išao tražiti da li postoji, ako i ne postoji može se kupiti bubica s plug-in-power pretpojačalom pa to koristiti, npr. Aputure A.Lav, pa dođe skoro na isto (onda još imaš i bubicu za snimanje na terenu).

 

 Ja sam razmišljao ako bi se ujedno počeo baviti i videoprodukcijom umjesto usb mikrofona bi onda nabavio Zoom H1 i taj A.lav mic. I onda Zoom H1 mogu korisitit kao usb mikrofon a i kao snimač za dslr tako da bi tako ubio dvije muhe jednim udarcem... :) 

16 godina
moderator
offline
Re: Mikrofon problem
froxie24 kaže...
Ja sam razmišljao ako bi se ujedno počeo baviti i videoprodukcijom umjesto usb mikrofona bi onda nabavio Zoom H1 i taj A.lav mic. I onda Zoom H1 mogu korisitit kao usb mikrofon a i kao snimač za dslr tako da bi tako ubio dvije muhe jednim udarcem... :) 

Zoom H1 je idealan za takve stvari. Ludilo od uređaja - on je u osnovi:

  • prijenosni snimač zvuka
  • stereo mikrofon (za korištenje na stalku, odnosno treba izbjegavati držati ga jer se vibracije jako prenose)
  • plug-in power mikrofonsko pretpojačalo
  • stereo USB sučelje

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 0:32 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: Mikrofon problem
Ima za Zoom shockmount na ebayu pa se moze i navrnuti na stalak ili boom mic arm. Sto je jos bolje jer H1 ima plasticni navoj koji se cestom upotrebom istrosi.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice