Nadogradnja konfiguracije

poruka: 7
|
čitano: 3.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja konfiguracije

Komp mi sporo radi. Trebam prijedloge za nadogradnju.

MB Gigabyte G33M-S2, s775, iG33
VGA, DDRII, SATAII GLAN, mATX
Intel(R) Pentium(R) D CPU 2,66GHz
RAM 4 GB (2GB + 2GB)  DDR2
PC-6400, 800 MHz, MUSHKIN XP
XFX GF 8800 GTS 640 MB DDR3
520 MHz  ALPHA DOG EDITION
Power Supply FORTRON BlueStorm 500W
HQ, PFC, 2 x 12V

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Nadogradnja konfiguracije
Gogy31 kaže...

Komp mi sporo radi. Trebam prijedloge za nadogradnju.

MB Gigabyte G33M-S2, s775, iG33
VGA, DDRII, SATAII GLAN, mATX
Intel(R) Pentium(R) D CPU 2,66GHz
RAM 4 GB (2GB + 2GB)  DDR2
PC-6400, 800 MHz, MUSHKIN XP
XFX GF 8800 GTS 640 MB DDR3
520 MHz  ALPHA DOG EDITION
Power Supply FORTRON BlueStorm 500W
HQ, PFC, 2 x 12V

 

Rado bih ti pomogao oko nadogradnje, no trebaš reći koliko kuna si voljan izdvojiti.

Ploča je starija/slabija, ali podržava i najnovije procesore.

Do 500 Kn moja ti je preporuka Intel Dual Core E5200.

Do 1000 Kn Core 2 Quad Q8200.

Između toga neki Core 2 Duo E7400 ili E7500.

Preko toga neisplativo.

 

Rama imaš dosta (definitivno nisu usko grlo ako su ispravni), grafa je još uvjek dobra, napajanje nije neki posebno dobar izbor ali drži bez problema i jače kompove...

 

Procesor ti je jedan od prvih dvojezgrenih i definitivno je zastario, no nebi ti trebao biti spor u svakodnevnom radu.

Možda je problem softverske prirode (koliko su stari i koji su windowsi, održavaš li čime/kako, jel izbacuje kakve greške/probleme)?

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja konfiguracije

Imam vistu 64 bita, mislio sam staviti Ashampoo Winoptimizer za počistiti sistem. Ne javlja mi nikakve greške, ali radi dosta sporo, naročito kod igranja novijih igara. Prvih par minuta radi ok, ali zatim šteka.

16 godina
offline
RE: Nadogradnja konfiguracije
Gogy31 kaže...

Imam vistu 64 bita, mislio sam staviti Ashampoo Winoptimizer za počistiti sistem. Ne javlja mi nikakve greške, ali radi dosta sporo, naročito kod igranja novijih igara. Prvih par minuta radi ok, ali zatim šteka.

Ajd probaj se malo poigrati alatom TuneUp Utilities 2009 (dovoljan ti je i trial verzija).

Očisti greške u registry-u, nepotrebne/višak fajlove na disku, optimiziraj, defragmentiraj registry i slično.

I naravno, pređi neki antivirus i naravno antispyware (Malwarebytes Antimalware ili SpyBot Search & Destroy).

Bude pomoglo sigurno.

 

A i kao što sam već rekao, procesor ti je već polako usko grlo sustava.

Kako uopće na njemu možeš imati 64-bitni OS? Prvi Intelovi procesori s podrškom 64-bitnih ekstenzija su Core 2 duo.

Pentium D nebi trebao moći x64 jer je to x86 proc.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja konfiguracije

Prvo: softver. Ako su ti windowsi stariji i neodržavaniji CCleaner(besplatan i efikasan, preporuka) , Tuneup(dobar al trial) ili glary utilities (sličan tuneupu al besplatan. neloš). Zatim defragment diska. Možeš i puknut gore nove drivere od grafičke.

Drugo: Procesor. Uzmi najjeftiniji core2duo i O/Caj ga na 3,6 Ghz cca. Možeš to i sa stock coolerom, uz malo sreće.

Treće: ako ne budeš zadovoljan sa prva dva koraka bojim se da ti ne gine kupovina nove grafičke. Radeon HD 4890 ti košta oko 1400kn ako želiš najjaču klasu (nije najjača al reć ćemo da u za tvoj slučaj jest :-)
Ako hoćeš nešto jeftinije a opet vrlo brzo onda uzmi 4870. I to je to, ta konfa bi te trebala služit još dugo.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja konfiguracije

slazem se da je proc malo zatario ali ne razumijem kako ti sporo radi komp....imas 4GB rama ....ali opet ti je proc dvojezgreni,....moguce da su virusi problem ili slicno....u svakodnevnom radu nemoguce da ti sporo radi.....a ako vec kupujes uzmi INTEL DUAL CORE 5200 ....  uradi defrag diska....mozes ovim programom (LINK) i posle defregmatacije pokazace ti za koliko posto je ubrzo rad racunala harda

 

http://www.auslogics.com/en/software/disk-defrag/download

 

nadogreadnja na AMD soluciju:http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=7225   i uz proc nova neka solidna maticna  maticna ....izadje oko 1000-kn 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.8.2009 21:42 (dogman).
16 godina
offline
Nadogradnja konfiguracije

Sad sam malo ponovio gradivo o Pentium D procesorima.

Jedini Pentium D koji radi na 2,66 GHz je oznake 805.

Taj procesor je poznat po dobrom overclockanju (zračno hlađen do 3,66 GHz, s vodenim do 4 GHz).

Podržava x64 ekstenzije i pravi je dvojezgreni.

 

Dakle prema tome sudeći, ako malo overclockaš procesor (recimo na 3 GHz) nema potrebe da kupuješ novi pošto se može nositi s recimo E5200 procesorom.

 

Preostaje samo čišćenje i sređivanje Windowsa, te ako nisi rastavljanje kučišta i usisavanje/čišćenje prašine.

Ne isplati se ništa od komponenti mijenjati, sve je u balansu.

 

Ako ti se ne da zezati s alatima za održavanje, driverima ili čime god več, stavi si friške Windowse.

Možeš probati npr Windows 7 RC verziju, stvarno je dobra.

Također, zbog procesora koji imaš (nedorađena x64) preporučio bih ti x86 aka 32-bit OS.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice