Nadogradnja računala - što nadograditi zaključana tema

poruka: 11
|
čitano: 3.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala - što nadograditi

Imam jedno računalo koje svakodnevno radi s ogromnim dimenzijama slika u Photoshopu i Corelu. Ono je užasno sporo kod spremanja slika, korištenja toolova kao sto je paint bucket. Naprimjer, kad ja želim pobojati sliku velikih dimenzija, to traje 20ak sekundi i znacajno usporava proces.

 

E sad, mene zanima što bi se ovdje moglo nadograditi bez mjenjanja matične da se to značajno ubrza.

 

Konfiguracija:

AMD Athlon 64 X2 4600+

ATI Radeon HD 2600 XT

GA-M56S-S3 (AM2)

2x 1024MB RAM @ 400MHz

1TB WD Green

 

Po mojim saznanjima photoshop nije tolko gladan za GPU-om pa sam mislio ostaviti to sta je. Sto se tice RAM-a, to sam mislio ubaciti jos 2GB jer sam Windows u idle-u trosi 900MB sto je skoro pola, kad se jos na to upali photoshop, vjerojatno ode jos i puno vise. Jeftino, a nemoze skoditi. I na kraju procesor, dali ovog trenutnog zamjeniti s necim jacim? Npr. (http://www.nabava.net/procesori__40/amd-procesor-athlon-ii-x3-450-socket-am2-32ghz__1897311)

 

Pa sad, koje je vase misljenje, zamjeniti samo RAM, ili je potreban i CPU? I jeli je nova grafička potrebna, ili je za ovakve stvari ova sasvim dovoljna?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 10:57 (LordShgi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi
LordShgi kaže...

Imam jedno računalo koje svakodnevno radi s ogromnim dimenzijama slika u Photoshopu i Corelu. Ono je užasno sporo kod spremanja slika, korištenja toolova kao sto je paint bucket. Naprimjer, kad ja želim pobojati sliku velikih dimenzija, to traje 20ak sekundi i znacajno usporava proces.

 

E sad, mene zanima što bi se ovdje moglo nadograditi bez mjenjanja matične da se to značajno ubrza.

 

Konfiguracija:

AMD Athlon 64 X2 4600+

ATI Radeon HD 2600 XT

GA-M56S-S3 (AM2)

2x 1024MB RAM @ 400MHz

1TB WD Green

 

Po mojim saznanjima photoshop nije tolko gladan za GPU-om pa sam mislio ostaviti to sta je. Sto se tice RAM-a, to sam mislio ubaciti jos 2GB jer sam Windows u idle-u trosi 900MB sto je skoro pola, kad se jos na to upali photoshop, vjerojatno ode jos i puno vise. Jeftino, a nemoze skoditi. I na kraju procesor, dali ovog trenutnog zamjeniti s necim jacim? Npr. (http://www.nabava.net/procesori__40/amd-procesor-athlon-ii-x3-450-socket-am2-32ghz__1897311)

 

Pa sad, koje je vase misljenje, zamjeniti samo RAM, ili je potreban i CPU? I jeli je nova grafička potrebna, ili je za ovakve stvari ova sasvim dovoljna?

Uzmi ovaj procesor i flashaj ploču F6H BIOS-om, još 2 ili čak 4 GB radne memorije po mogućnosti jer ploča ti ima 4 utora tako da to nije nikakav problem te ako ikako možeš jaču grafičku karticu jer ova koju trenutno imaš nije više dobra za to, recimo ovako nešto bi sjelo taman.

Da ne govorim kako bi ti dobro došao jedan fini SSD da enormno ubrza cijeli sustav jer WD Green ti nije baš dobar izbor za kombinaciju sustav/backup+storage, već samo storage. Nema sumnje da bi fino ubrzao procese i operacije kojima se baviš. Ovaj je sasvim dovoljan, s time da neće raditi na nativnim brzinama, već skresanim jer ti ploča ne podržava SATA3. Stavio sam njega isključivo iz razloga što se pored njega trenutno ne isplati nijedan SATA2 za ovu cijenu od 430Kn.

 

E sad, koliki ti je uopće budžet?

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi
Caesar et Brutus kaže...
LordShgi kaže...

 

Uzmi ovaj procesor i flashaj ploču F6H BIOS-om, još 2 ili čak 4 GB radne memorije po mogućnosti jer ploča ti ima 4 utora tako da to nije nikakav problem te ako ikako možeš jaču grafičku karticu jer ova koju trenutno imaš nije više dobra za to, recimo ovako nešto bi sjelo taman.

Da ne govorim kako bi ti dobro došao jedan fini SSD da enormno ubrza cijeli sustav jer WD Green ti nije baš dobar izbor za kombinaciju sustav/backup+storage, već samo storage. Nema sumnje da bi fino ubrzao procese i operacije kojima se baviš. Ovaj je sasvim dovoljan, s time da neće raditi na nativnim brzinama, već skresanim jer ti ploča ne podržava SATA3. Stavio sam njega isključivo iz razloga što se pored njega trenutno ne isplati nijedan SATA2 za ovu cijenu od 430Kn.

 

E sad, koliki ti je uopće budžet?

Pa sad, cim jeftinije to bolje, recimo do nekih 1000kn, dalo bi se mozda i do 2000 ako bi to zaista puno poboljšalo performanse. Hvala ti na ovim linkovima, procesor i RAM cu vjerojatno uzet, a sad za grafičku i SSD cu vidjet.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2012 11:34 (LordShgi).
13 godina
offline
Nadogradnja računala - što nadograditi

a gledaj ako bas nisi pri lovi, najbolje ti je krenut s jos rama 2 il 4gb i onda ak vidis da radi glatko nemas potrebe ulagat za dalje, ukoliko bude i dalje stucalo e onda bus se moro bacit u ozbiljnije ulaganje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala - što nadograditi

po meni ubaci am3+ maticnu 8 gb rama ( da imas nisu skupi) ssd 60 gb ( samo da imas windows na njemu i photoshop ostalo na hdd stavi ), i proc 965 be a graficku i hdd imas a  napajanje nzm koje ti je ali za to sve u psu calc sam izracuno bi ti trebalo odprilike 450W ... 

 

 

DDR3 4GB (1x4GB) Kingston, 1600MHz, CL9, Hyper X, KHX1600C9D3B1/360,00KnOCZ SSD Agility 3 60GB , MB 2.5" SATA III, Native TRIM support

 

459,99Kn

Asrock 960GM-GS3 FX - AM3+, AMD 760G, AMD SB710, M-ATX, FSB 2600349,99KnProcesor AMD Phenom II X4 965 Black Edition, socket AM3, BOX874,99Kn

Ukupno: 2.044,97Kn

 

maybe something like this ? i da ovaj ram je 8 gb vidis sa strane dva komada zato je 360 kn... mada po meni bolje probaj nac polovno ovdje na forumu ili na njuskalu jeftinije da prodes... po meni je to okej za dvije some ipak ce koristit za fotomontaze i ostalo ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi
LordShgi kaže...
Caesar et Brutus kaže...
LordShgi kaže...

 

Uzmi ovaj procesor i flashaj ploču F6H BIOS-om, još 2 ili čak 4 GB radne memorije po mogućnosti jer ploča ti ima 4 utora tako da to nije nikakav problem te ako ikako možeš jaču grafičku karticu jer ova koju trenutno imaš nije više dobra za to, recimo ovako nešto bi sjelo taman.

Da ne govorim kako bi ti dobro došao jedan fini SSD da enormno ubrza cijeli sustav jer WD Green ti nije baš dobar izbor za kombinaciju sustav/backup+storage, već samo storage. Nema sumnje da bi fino ubrzao procese i operacije kojima se baviš. Ovaj je sasvim dovoljan, s time da neće raditi na nativnim brzinama, već skresanim jer ti ploča ne podržava SATA3. Stavio sam njega isključivo iz razloga što se pored njega trenutno ne isplati nijedan SATA2 za ovu cijenu od 430Kn.

 

E sad, koliki ti je uopće budžet?

Pa sad, cim jeftinije to bolje, recimo do nekih 1000kn, dalo bi se mozda i do 2000 ako bi to zaista puno poboljšalo performanse. Hvala ti na ovim linkovima, procesor i RAM cu vjerojatno uzet, a sad za grafičku i SSD cu vidjet.

CPU: 500Kn

SSD: 450Kn max.

RAM: 250Kn max.

GPU: polovna GTS450 1GB GDDR5 = 550Kn max.

 

1.750Kn nekakva gornja granica, bilo bi dobro kad bi se mogao proetgnuti do toga iznosa. Da, zaista bi mnogo poboljšalo performanse.

Svi problemi čine se rješivima ako se ljudi ne svađaju.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi

Mislim da ti je tu grafička dosta slaba, a i imaš samo 2 GB radne memorije pa ti zato ne radi najbolje.

12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja računala - što nadograditi

Evo danas bas isao sredivat podrum, kad naletio na neko staro računalo... stavio sam ubuntu na njega i dosta zapinje, ima ove komponente:

 

-Intel Celeron 2.4ghz.

-Ram: 1x256mb + 1x128mb ddr

-Graficka neka integrirana, neznam ni koja je..

-HDD: 80gb

-Maticna: nasao sam je jer sam nasao drivere za maticnu pa pise na cdu :D - ASUS P4VP-MX P4V533-MX

 

Probao sam staviti windows xp pa manje zapinje nego ubuntu, ali nemam drivere za D-LINK karticu. 

 

 

Htio bi osposobit ovaj komp bar da mos normalno surfat i da samp gura... 

 

Mislim da je najveca mana graficka, pa da zato zapinje..

 

Planiram ulozit nekih 300kn...

Iman muda
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja računala - što nadograditi

neznam kolko ti se to isplati, evo ovdje covjek prodaje za 300 cijeli pc

http://www.bug.hr/forum/topic/racunala/prodaja-racunalo/153724.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi
ogi219 kaže...

 

Zapinje tebi zbog rama i celerona. Nema integrirka nikakve veze sa time. Po meni minimum za ugodan rad je neki pentium 4 na 3.0 i 1gb rama. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja računala - što nadograditi
mislavgray kaže...
ogi219 kaže...

 

Zapinje tebi zbog rama i celerona. Nema integrirka nikakve veze sa time. Po meni minimum za ugodan rad je neki pentium 4 na 3.0 i 1gb rama. 

aj pogledaj mi nesto preko njuske meni se ne ucitava stranica..

Iman muda
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice