Ne mogu se spojiti na internet

poruka: 23
|
čitano: 22.558
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na internet

dva dana nema što nisam pokušao ne mogu es spojiti na internet. (prije reinstalacije windiwsa jje sve radilo kako treba)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 8:09 (stela).
 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Ne mogu se spojiti na internet

1)Odi na control panel / internet options / conections /Lan settings/ i ako imaju gdje naznacene kvačice skini ih ;

2)Provjeri kabal na drugom računalu ili laptopu ako nr bude moglo spojiti onda ćeš morati mijenjati kabal;

 

Imao sam i ja taj isti problem i ispostavilo se da je kabal bio poderan.

Malware Removal Expert|Security Software Reviewer|PC Geek and Expert|IT Technician|
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet

Trebaš instalirati drivere za mrežnu karticu, imaš ih na driverima od matične ploče.........

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet

napravio sam sve to , kabel je u redu evo spojen na komp i radi. Inače se radi o laptopu ne mogu doboti ni wirles.

11 godina
offline
Ne mogu se spojiti na internet

Imam osjecaj da gore doticni koristi laptop i da se spaja bezicno, i nije istalirao network drivere i zbog toga ne moze na internet....neka napise o kojem je laptopu rijec ( ako je rijec o laptopu) i kako se spaja na net, dal zicno i bezicno, i odmah cemo znati u cemu je problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
jobi123 kaže...

Trebaš instalirati drivere za mrežnu karticu, imaš ih na driverima od matične ploče.........

 svi drajveri instalirani (po čemu to vidiš da možda nisu)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
kicmabrajker kaže...

Imam osjecaj da gore doticni koristi laptop i da se spaja bezicno, i nije istalirao network drivere i zbog toga ne moze na internet....neka napise o kojem je laptopu rijec ( ako je rijec o laptopu) i kako se spaja na net, dal zicno i bezicno, i odmah cemo znati u cemu je problem...

 i žično i bežično ali neće nikako

11 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
stela kaže...
kicmabrajker kaže...

Imam osjecaj da gore doticni koristi laptop i da se spaja bezicno, i nije istalirao network drivere i zbog toga ne moze na internet....neka napise o kojem je laptopu rijec ( ako je rijec o laptopu) i kako se spaja na net, dal zicno i bezicno, i odmah cemo znati u cemu je problem...

 i žično i bežično ali neće nikako

 kolega jobi123 ti je dao rjesenje za tvoj problem... Odides na sluzbenu stranicu laptopa skines lan/wlan drivere, restartas i to je to.... 

 

EDIT: skines ovdje drivere i to je to

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.1.2015 8:56 (kicmabrajker).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
kicmabrajker kaže...
stela kaže...
kicmabrajker kaže...

Imam osjecaj da gore doticni koristi laptop i da se spaja bezicno, i nije istalirao network drivere i zbog toga ne moze na internet....neka napise o kojem je laptopu rijec ( ako je rijec o laptopu) i kako se spaja na net, dal zicno i bezicno, i odmah cemo znati u cemu je problem...

 i žično i bežično ali neće nikako

 kolega jobi123 ti je dao rjesenje za tvoj problem... Odides na sluzbenu stranicu laptopa skines lan/wlan drivere, restartas i to je to.... 

 

EDIT: skines ovdje drivere i to je to

 te sam drajvere i instalirao sve osim biosa. tx svima

11 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
stela kaže...
kicmabrajker kaže...
stela kaže...
kicmabrajker kaže...

Imam osjecaj da gore doticni koristi laptop i da se spaja bezicno, i nije istalirao network drivere i zbog toga ne moze na internet....neka napise o kojem je laptopu rijec ( ako je rijec o laptopu) i kako se spaja na net, dal zicno i bezicno, i odmah cemo znati u cemu je problem...

 i žično i bežično ali neće nikako

 kolega jobi123 ti je dao rjesenje za tvoj problem... Odides na sluzbenu stranicu laptopa skines lan/wlan drivere, restartas i to je to.... 

 

EDIT: skines ovdje drivere i to je to

 te sam drajvere i instalirao sve osim biosa. tx svima

 probaj onda ovdje http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/drivers

12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na internet

Neki laptopi (stariji tip) imaju sa strane tipku za wireless uključenje.Prilikom postavki i nudi (piše) za tu provjeru. 

Ako imaš skinute odg drivere i ako si postavio dobre postavke routera i sl,trebalo bi raditi,a to nisi naveo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na internet

Neki laptopi (stariji tip) imaju sa strane tipku za wireless uključenje.Prilikom postavki i nudi (piše) za tu provjeru. 

Ako imaš skinute odg drivere i ako si postavio dobre postavke routera i sl,trebalo bi raditi,a to nisi naveo.

 

 

jobi123 kaže...

Trebaš instalirati drivere za mrežnu karticu, imaš ih na driverima od matične ploče.........

 svi drajveri instalirani (po čemu to vidiš da možda nisu)

 

-prema tvojoj slici nisu (žuti uskličnici),nešto nije prošlo uredu,

otvori i pod  "Network adapters" i vidi

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet

skini drivere po meni je to ako je uredu kablo i sve ostalo ok pozabavi se driverima i kad to uradis restartuj komp i sve ok ce bit

 

MaliMatan
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet

Sve ponovo instalirano i radi žično ok. hvala na pomoći. 

Novi problem.

Wirles nađe mene i sve korisnike u blizini ali nakon konektovanja se ne može spojiti. Probao i kod susijeda ništa, zvao t-com kažu da nije do njih. Puno toga sam provao ali ništa, pliz help. 

12 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na internet

Probaj rucno postavit IP adresu i DNS......ili u device manageru u postavkama wifi kartice postavi kanale od 1-14...po defaultu je od 1-11 a neki ruteri rade odnosno wifi kartice na visim kanalima...recimo ja sam na svojoj dlink morao promjeniti...pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
Juka.sb kaže...

Probaj rucno postavit IP adresu i DNS......ili u device manageru u postavkama wifi kartice postavi kanale od 1-14...po defaultu je od 1-11 a neki ruteri rade odnosno wifi kartice na visim kanalima...recimo ja sam na svojoj dlink morao promjeniti...pozz

 ne pomaže. stvarno mi nije jasno jer drajveri rade pošto laap pronalazi korisnike i jednostavno se ne može spojiti. sve sam tutorijale provrtio i ništa, možda bude nešto stvarno jednostavno i tada se plesnem jer san tuljan

13 godina
offline
Ne mogu se spojiti na internet

Pripazi kako si upisao lozinku. Vrlo je bitno da se obrati pažnja na velika-mala slova, dali imaš O ili 0 (nula). Ja sam se tak zeznuo prije 2 tjedna. A smo sam pogriješio u lozinki.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
stela kaže...

Sve ponovo instalirano i radi žično ok. hvala na pomoći. 

Novi problem.

Wirles nađe mene i sve korisnike u blizini ali nakon konektovanja se ne može spojiti. Probao i kod susijeda ništa, zvao t-com kažu da nije do njih. Puno toga sam provao ali ništa, pliz help. 

 -win XP nema support za WPA2, obavezno install SP3 + noviji driver koji podržava WPA2. Bez tog wlan ne može na wlanserver/enkripcija.

Ako driver ne postoji, na routeru (adsl modem) podesiti npr WPA(1 bez broja), 50% da njega podržava jer je stariji. Router može imati i opciju WPA+WPA2 ali pitanje dal će tad ići spajanje s XPa (to bi pomoglo da ne moraš ostale uređaje ponovo spajati... jer će oni izgubiti mrežu).

-ako nema drivera, koji bi tako radio nikako ne stavljati WEP. Tad treba kupiti wlan apdapter ili koristi žicu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
ihush kaže...
stela kaže...

Sve ponovo instalirano i radi žično ok. hvala na pomoći. 

Novi problem.

Wirles nađe mene i sve korisnike u blizini ali nakon konektovanja se ne može spojiti. Probao i kod susijeda ništa, zvao t-com kažu da nije do njih. Puno toga sam provao ali ništa, pliz help. 

 -win XP nema support za WPA2, obavezno install SP3 + noviji driver koji podržava WPA2. Bez tog wlan ne može na wlanserver/enkripcija.

Ako driver ne postoji, na routeru (adsl modem) podesiti npr WPA(1 bez broja), 50% da njega podržava jer je stariji. Router može imati i opciju WPA+WPA2 ali pitanje dal će tad ići spajanje s XPa (to bi pomoglo da ne moraš ostale uređaje ponovo spajati... jer će oni izgubiti mrežu).

-ako nema drivera, koji bi tako radio nikako ne stavljati WEP. Tad treba kupiti wlan apdapter ili koristi žicu.

 to je to, stari lap  odnosno xp ne podržava wap2. radi na WPA+WPA2. tx ihush

16 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
stela kaže...

dva dana nema što nisam pokušao ne mogu es spojiti na internet. (prije reinstalacije windiwsa jje sve radilo kako treba) 

 Ako je problem do WPA2 enkripcije (inače Windows XP SP3 podržava WPA2) objasni mi kako si se spajao prije, ako ništa nisi prčkao po routeru (ili jesi pa nam nisi rekao) ?!

6 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet
Ljudi imam problem ne mogu se spojiti na internet poslije instalacije windows 10 pro. Potreban mi je driver ali ne mogu da ga nadjem. Mrezna karta mi je 3c905c txm.
Molim vas da mi neko pomogne.
Hvala unaprijed svima....
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ne mogu se spojiti na internet

koliko ja guglam nisam siguran dali je ovo klik (evo vidim da je driver iz 2002 nadograden zadnji put 2011)

 

probaj ako mozes skinuti linux distru mint ili koju drugu provjeri s live iso mozda podrzava jer je star driver (klik)

moze ti biti i  da ruter neprepoznaje (meni se dogodilo drivere imao ali ruter neprepoznaje prenova mrezna za stari ruter)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.7.2017 9:09 (Killua).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ne mogu se spojiti na internet

driver nije potreban, tj. ima ga svaki OS.. mreža se ne mijenja desetljećima.

ako tražiš driver, bilo koji (text-info) ali MORA biti ovisno o OSu 32-ili-64 bitni. Stari HW teško da postoji 64bitni za download. Stari driver bi radio na 32bitnom.. ali to sve nije potrebno, jer je podržano. Problem je negdje drugdje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice