Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

poruka: 19
|
čitano: 5.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Pošto imam problema sa pištanjem u slušalicama, nekima više, nekima manje, odlučio sam kupit i ugradit Asus Xonar DSX zvučnu karticu, nadajući se da će to riješiti problem. Kupio sam je, no kada sam je išao uštekat u PCIe x1 utor u svojoj ASRock M3A770DE matičnoj ploči, neugodno sam se iznenadio. Naime, pasivni hladnjak koji se nalazi na matičnoj ploči je na takvome je*eno retardiranom mjestu, centimetar-dva pokraj PCIe x1 utora, da se u taj utor ne može ništa uštekat, jer taj visoki, stršeći hladnjak smeta. Uopće mi nije bilo ni na kraj pameti da matična ploča može biti tako konstruirana. Nije da je se nisam nagledo, no nikada nisam obračao pažnju na taj "detaljčić". Ima li lijeka mome problemu, osim, pod jedan, kupnje nove matične ploče, ili dva, prodaje tek kupljene zvučne kartice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Možaš ga probati zamjeniti.

Iako nisam siguran kakva je ponuda takvih hladnjačica.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu
 
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Ovo mi je prvo palo na pamet, priznajem da je pomalo smiješno, ali je zato sigurno rješenje tvojeg problema.

http://www.frozencpu.com/products/20748/cab-1903/PCI-Express_PCI-E_x1_Extension_Cable_Riser_-_7.html?tl=g2c38s2033#blank

E sad, ako u kučištu uspiješ naći mjesto gdje ćeš ju učvrstit ovo bi ti jako moglo pomoći.:)

Ako ništa drugo, nadam se da sam ti barem dao nekakvu ideju što bi mogao napraviti. :)

“Why is marijuana against the law? It grows naturally upon our planet. Doesn’t the idea of making nature against the law seem to you a bit.. unnatural?” ― Bill Hicks
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

- Ovako nešto može biti samo kod Asrocka, nevjerojatno.

 

- Možda da probaš zamjeniti zvučnu karticu za neku koja dolazi na PCI utor na matičnoj ploči.

Valentin B.
 
0 3 hvala 1
14 godina
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

A velikog problema. Pa imaš drugi x16 slot. Stavi je tamo.

EDIT: Baš zanimljivo koja sve riješenja nalazite, a najočitijeg se niste sjetili...:P

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 15:55 (DamageHigh).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu
DamageHigh kaže...

A velikog problema. Pa imaš drugi x16 slot. Stavi je tamo.

EDIT: Baš zanimljivo koja sve riješenja nalazite, a najočitijeg se niste sjetili...:P

Kolega ima pravo stavi je  u drugi x16 slot(ako i on nije zauzet) ja nisam iso za tim da imas 2 x16 slota.. {#}

14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Hvala na odgovorima. Nedavno sam bio čitao nešto o PCIE-u i ostalo mi je u glavi kao da sam pročito da x1 nemožeš stavit u veći slot, pa zato nisam ni pomišljao na to. Valjda sam krivo pročitao i/ili zapamtio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Ide, ide...bez brige...;)

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Sa drugog foruma.... :S

 

Operating under the assumption that x1 will work in any of the other pcie speed slots, I chose my current motherboard, whose chipset heatsink blocks the use of its PCIe x1 slot (long card).

I have a $90 Asus DX soundcard pcie x1. It does NOT work in Asrock [ a780gxe/128 ] motherboard's 2nd PCIe x16 slot. The soundcard cost more than the motherboard. I really like the mobo . . .

from asrock support:
Hi,

The problem that you having is the compatible issue with PCIx bus. I know the sound card that you have is long and can’t fit into the PCix 1x slot properly. The only thing that you can do is

 

either replace the sound card or change the different mainboard. You have the latest bios that we provide from the web. Bios will not fix the issue. The reason is the PCIx x1 and PCIx 16x have

different data link layer and transaction layer.

the moral of the story:
don't take for granted the use of pcie x1 in any greater pcie slot. get an answer from hardware maker. or you'll be stuck with a spare motherboard or card.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Jesi probao staviti ili si samo čitao da ne radi? Razlika je velika, forumi trpe svakave gluposti...

 

Ako ne radi uvijek možeš zamijenit hladnjak, ima čak i na njuškalu za desetak kuna, sigurno bi neki odgovarao...

A može se i otpiliti dio koji smeta sa trenutnog hladnjaka u krajnjem slučaju...

 

Na a785gmh su bili pametniji pa su otpilili to što smeta, neznam zašto ovdje nisu:

 

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
14 godina
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

To je onda neka AsRockova interna fora na toj ploči...to bi moralo biti kompatibilno...

Kao što ti je XXX rekao - probaj. Ako ne radi, onda ćemo razmišljati dalje...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Idem probat stavit u širi. Išo sam u priručniku od matične vidit piše li šta o tome i našao ovo:

 

"PCIE3 (PCIE x16 slot; Orange) is used for PCI Express x1 lanewidth cards, ..., or used to install PCI Express graphics cards..."

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu
FLes kaže...

Idem probat stavit u širi. (...)

 

Ništa od toga, jer mi hladnjak od grafičke pokriva drugi PCIe x16.

 

Sad idem probat skužit kak se skida NB hladnjak da prepilim dva reda rebarca.

14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Mučim se sa skidanjem žvakače sa Northbridgea i hladnjaka od NB-a. Alkohol ne radi ništa, sastrugo sam kolko je išlo sa plastičnom pločicom, al nemogu do kraja skinut nikako. Hoće li mi aceton nagrizat NB ako probam sa njime?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Slobodno probaj, samo nemoj baš uokolo s njim, nego samo po NB

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Dali treba skinuti i ovu spužvicu sa donje strane hladnjaka, koja nemam pojma čem služi?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Nikako. Sluzi tome da odvoji hladnjak od ostalih komponenata kako ne bi doslo do kratkog spoja.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
offline
Ne mogu ugraditi zvučnu karticu

Uspio sam očistiti NB i hladnjak uz pomoć gumice za brisanje, i na kraju malo pobriso alkoholom za finish. Prepilio dva reda rebrica.

 

Zvučna uredno radi, i riješila mi je moj problem pištanja u slušalicama.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2013 14:14 (FLes).
Moj PC  
11 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice