Nema slike na monitoru

poruka: 10
|
čitano: 1.797
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Nema slike na monitoru, novi komp!

Pozdrav!

Znači problem je slijedeći, jučer navečer sam igrao igru League of Legends i odjedanput cujem na slusalicama neki beep i prestane slika radit.Ja mislio smrzno se ekran i resetiram pc, dalje crn ekran ništa ne prikazuje, probam na drugi monitor tamo prikazuje samo neke piksele, one točkice kao na starim televizorima dok nije bilo signala i puno različitih boja...

Ako prikazuje na dva monitora onda valjda nije u kablu problem, DVI kabel imam...

PC je start MJESEC dana i neugodno sam iznenaden do boga jer imao sam komp koji me sluzio 6 godina bez ikakvih problema a sad ovo ;( :(  

 

Trgovina kupovine ADM

 

Konfiguracija:

MSI B150M Bazooka LGA 1151

Intel core 15,6500 LGA 1151

Gigabyte R9 380 4gb G1 Gaming

RAM DDR4 8GB KINGS 2133 SAVG

HDD 1TB Toshiba sata3 32mb

Napajanje Fortron 600W Hyper

Zalman Z3 plus

 

Molim za savjet u vezi nastalog problema, reklamacije, itd. 

Hvala puno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nema slike na monitoru, novi komp!
MatJAM kaže...

Ako je PC složen u trgovini, nosi to na reklamaciju.

Ako nema naljepnice u kućištu, možeš grafu probati izvaditi van i spojiti monitor na integriranu, pa isprobati s njome.

Ako dobiješ sliku, obriši drivere od Radeona, skini neku stariju verziju drivera, ugasi računalo i ponovno ugradi grafu,

probaj upaliti i instalirati drivere koje si skinuo prethodno.

Ako opet neće, isprobaj grafu u drugom računalu, obrati pozornost da to računalo ima dovoljno jako napajanje.

Staro računalo je bilo nešto drugo, ovo novo ako izdrži 3/4 onoga što je izdržalo staro, budi sretan jer nema danas

kvalitete kakva je bila nekada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru

Ako ne vidiš ništa na ekranu kada uđeš u bios (pritiskom na odgovarajuću tipku) onda nisu drajveri, jer oni se učitavaju kasnije kada se pokrene OS.

Takve stvari se najčešće događaju kada se pokvari grafička, ili ako imaš problem sa RAM-om, rjeđe je problem CPU ili matična.

Blinka li CapsLock, imaš li Beep signal, koliko puta u nizu, na osnovu toga možeš pronaći u čemu je stvar (iako nije 100% sigurno)...?

U svakom slučaju traži reklamaciju.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nema slike na monitoru

Znači na mojem monitoru samo crnilo i onda se pojavi check cable, spojim na drugi monitor tamo baci sliku koju cu stavit u prilog. 

Mislim da imam na matičnoj neke led lampice koje otkrivaju neki problem sad sam googlao pa mogu pogledat. 

Nisam neki ekspert za PC, nezz ak imam integriranu grafičku na ovoj matičnoj pa ak može pomoć ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Nema slike na monitoru

Znači moja matična ima neki EZ Debug koji svijetli crveno ak je u nečemu problem ... Ima CPU, DRAM i VGA lampicu, meni ova VGA svijetli crveno ... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nema slike na monitoru

Reklamacija!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nema slike na monitoru

Ta je grafička vrlo vjerovatno gotova...

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru

možeš koristiti integriranu grafičku tako da nečežš čekat na popravak

grafičku izvadi iz pci e slota stavi ju u antistatičnu vrečicu (onu u kojoj je došla) i daj na reklamaciju 

monitor uštekaj na port od matične i instaliraj drivere (od intela)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na monitoru

na matičnoj imaš hdmi i dvi port

8 godina
offline
Nema slike na monitoru

Napisali su mi iz ADM-a

 

"Poštovani,

najvjerojatnije je problem sa grafičkom karticom,
molim dostavite računalo u naš servis kako bi se utvrdio kvar te reklamirao neispravan uređaj."

 

Znači moram kućište odnijet u ADM a ne samo grafičku

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice