Nema slike na na monitoru a komp radi

poruka: 41
|
čitano: 75.712
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

znaci frend mi ima jedan problemcic, ali je retardiran sta se tice pitat google, ili pametne ljude s ovog foruma.

 

Uglavnom, prije par dana upalia je komp sve u redu, zvuk i paljenje, ali monitor mu nije registrira da je komp ukljucen, kao no video input, i tako je proba doma na par monitora i tv koji moze spojiti, reka san mu da je 85% do grafe i da je treba mjenjat najvjerojatnije. Sinoc je donia komp do mene, isto tako s mojim monitorom, pali se komp, radi, a nema nikakve slike na ekranu, kao da nije uopce spojen.

 

i tako ja izvadim njegovu staru grafu, ocistim je od prasine i stavim u moj komp umjesto moje, upalim komp, i vidi cuda, radi sve normalno.

 

Ali kako ja nisan neki ekspert sta se tice svega, znam minimum stvari, bla bla, nie mi palo nista na pamet. Pa evo ako ko ima nekakav savjet od vas, bilo bi mi drago.

 

Hvala, lijep pozdrav

antevukusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi

Za početak:

- probaj staviti tu njegovu staru grafičku nazad u njegov kompjuter možda će proraditi..

- ako ni sada ne radi, probaj staviti tvoju grafičku u njegov kompjuter, pa vidi je li će prikazati sliku na monioru... (ako prikaže onda je definitivno otišla njegova grafička)

- i ako ništa od ovog ne radi, vjerojatno bi trebalo promijeniti matičnu ploču u njegovom kompjuteru...

LP

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.6.2012 18:05 (Tiger).
11 godina
protjeran
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Vjerojatno je ploca, pokusaj ocistiti PCIE utor na ploci(njegovoj).

clock2much
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Moj frend je imao isto takvih problema prvo sam mislio da je grafička, pa sam mislio da je matična, i tako bezveze kad je već tu da mu promijenim pastu na procesoru, pasta nije bila mjenjana vjerojatno 2 ili više godina i dobro ja to njemu promijenim i idem probat jos jednom i proradi. Tako da probaj promijenit pastu i očistit od prašine.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

fala van svima, buden sutra to sve sredia, iden pit sada. :P

 

 

fala jos jednom.

antevukusic
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

maticna je 80% .. jer mu maticna ima i integriranu grafu, i ocistin sve stavim opet. 1. u grafu nista, i 2. put u integriranu i opet nista ....

antevukusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Ne vjerujem ... komp ti radi sve to ali ne bootne... meni se to jednom desilo . rjesenje je bilo to da sam trebo ispuhat utore za ram i ako ima npr dvije plocice zamijeni im mjesta... probaj pa reci dal je pomoglo.. btw sad sam se sjetio bio je jos jedan problem da maticna je bila banana i malo sam je bacio na stol i proradila je LOL

 

ili jednostavno izvadi bateriju od maticne i pusti je minutu pa opet je vrati ali naravno iskljuci komp iz napajanja 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2012 23:02 (Damir1908).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

u redu.

antevukusic
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

ovako, problem je kod paljenja nema slike, "no video input". probano na dva različita monitora isto sve, s tim da na drugom kompu oba rade. probano s dvije različite grqfičke koje na drugom rade i opet ništa. probano sa vga ulazom na matičnoj nakon što sam izvado grafičku i opet ništa.

probao sam i ram izvaditi jedan pa drugi pa oba i opet ništa. sve drugo je ištekano, hdd, dvd.. probao sam i s ukljčenim naravno. inače komp uredno radi kad je sve uštekano i nema signala da nešto ne valja, pa me zanima da li je onda matična ili ima još neke nade? 

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

evo proradilo! ponovo sam sve izvadio, propuhao, pa sve opet stavio nazad i uključio i sad odjednom radi ok. eto ti glupog slučaja.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

prašina pravi probleme

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

najgore je od svega što je dosta čist izgledao, a zadnje je došao ram nazad i onda je proradilo. eto nadam se da će nekome ubuduće pomoći i da ne misli odmah da je matična kako sam i ja umalo pomislio.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

ljudi imam problem.prije 2 dana je grmilo i spržilo mi ruter njega sam zamjenio ali problem je u kompu.Kad sam ga upalio čuo sam da je glasniji i da ventilator od grafičke radi na 100% i uopće nema slike monitor ode na sleep.zatim izvadim svoju 6670 hd i spojim komp na inegriranu i upali ali roza boja bude na monitoru i pokušam upisat šifru od accaunta ali neradi tipkovnica a miš je u redu.ja sumnjam na matičnu jer valjda nečto nije s njom u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Pozdrav ljudi imam problem jucer sam kupio novu konf i sastavio sve i radilo je bez problema a danas iman problem taj komp radi uredno ima zvuk i sve ali monitor neradi lampica na monitoru cilo vrime treperi provjerio sam kablove sve je u redu moze li pomoc hvala

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

ljudi imam jedan problem ovako kupio sam novi procesor i maticnu prije dva dana. 
 Moja konfiguracija:
MB: Asrock H61M-VG3
Procesor: Intel Pentium G2030 Dual core 3Ghz 
Ram: DDr3 2gb 1000 i nesta mhz  
Graficka: Amd Radeon HD5850 1gb DDr5 256bit stara 1 godinu
Napajanje: navia tec 500w
Hard disc: Hitachi 320gb

 

Ovako kada sam kupio maticnu i proc. sve sam namontirao radilo sve perfektno ko po spagi,dođem ja kuci upalim komp i ugasi se sam i ponovo upali tako jedno 2 puta, upalim ja ponovo i pise check your cable connection i ne mrda dalje od toga i nakon toga sam odneso u servis gdje sam kupio te konponente i drug i dan covjek zove da mogu doci po to i reko mi je da je grafa otisla i da nikada nije vidio da se to događa, otisao sam kod bratica i spojio komp stavio njegove rame i sve radilo ko po spagi i bez toga,nakon toga sam ugasio komp i stavio sam svoje ramo natrag radi sve perfektno i poveselio sam se ja došo ja tako kod kuce i spojio komp a kad isti problem pise check your cable connection i dalje ne mrda ni sim ni tam, izvadio ja sve da vidim sta je nigdje mehanickih ostecenja niti bilo kakvih,spojim ja staru maticnu i tamo nije radilo isto je to pisalo posto sam bio jako zivcan i umoran spojio sam sve natrag i sastavio otisao sam gledat tv da se ohladim i tako ajd opet iz znatizelje upalim komp sve radi perfektno samo je bila malo zuta slika nesto sam posemerio kabal i normalna i evo sad pisem vama ovaj problem i sve radi sad cu vidjet sutra da li cu ga opet nosit ali u drugi servis ili sta ako netko zna u cemu je problem molim ga ko boga da mi se javi jer sam vec polako izgubio zivce ... Velika Hvala :)) 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Siguran si da ti je kabel od monitora ispravan?? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi

naravno da je 

9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Imam problem sa kompjuterom. Ovako kad upalim PC normalno radi sve ok al' nema slike na ekranu. Probao sam, pošto na matičnoj ima integrisana grafička, da vidim da li funkcioniše no i ona ne radi. Onda sam izvadio grafičku iz kompjutera i stavio novu ali ni ona ne funkcioniše. Da li neko zna u čemu je problem ?

rer
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi

...a bip tonove ti PC ne daje ? ...dakle grafičke su ispravne ...provjeri monitor na drugom PC ...i ako nije do njega može biti da ti napajanje nije ispravno.

9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

prije ram nego napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi

ako je ram ili grafa trebao bi čuti "bip" tonove...pa ispada ako nije napajanje ili monitor .... onda MBO ili proc :(

9 godina
protjeran
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

malo prije igram battlefield 4 i samo od jednom počne štekat i zašteka nisam ništa mogao , restartam komp i ništa se ne pojavljuje na ekranu proban još jednom i ništa.

Zatim ga otvorim i kao što gore piše izvadim ram i ispušem, i on normalno radi.

Zatim probam pokrenuti battlefield i nije mi pokrenuo jer kao zastarjeli driveri su a bio sam ih update prije mjesec dana.

I sad ih opet updatam i normalno radi...

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

racunalo mi nije radilo 4mj i probao sam ga upalit i sve radi ljepo ali nema slike na monitoru probao sam spojit vga prikljuckom na monitor nezeli...isto tako sam hdmi u televizor spojio i nezeli molim vas pomoc

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Pozdrav ljudi.. Evo sličan problem i ja imam..

 

Naime imam komp star cca godinu i pol dana. Već 2-3 puta mi se dogodilo da upalim komp, komp radi a nema slike na monitoru. Svaki put kad mi se to dogodilo, očistio sam sve od prašine , odspojio sve kablove, nazad spojio i radilo je. 

 

Danas je bila čudnija situacija. Sve sam odspojio i opet spojio i opet nema slike (čak sam spojio i drugi monitor). Nakon sat vremena je proradilo. E sad, izvadio sam bio bateriju, premjestio rame u drugi utor, izvadio grafičku i skinuo ventilator i pobrisao svu prašinu itd..

 

Jel netko možda zna u ćemu bi mogao biti problem ?

 

fala...

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Pozdrav imam problem mislim da je hardverskog tipa znaci monitor nekad hoce nekad nece da se upali, mislim da nije do monitora vec do hard diska posto sam vec imao problema sa hard diskom. evo slika monitora.(http://www.techspot.com/images/products/monitors/org/336589615_464398910_o.jpg)

Znaci da razjasnim, ponekad ali samo ponekad ne uvijek mi se desi da, upalim racunar podigne sistem itd. ali monitor nece da se upali, gori crvena lampica, treba da prebaci na plavu ali nece pise no signal i moram zato rr racunar nekoliko puta dok se ne upali. Provjerio sam kablove i mislim da su uredu, e sad moze pomoc, sta da radim, dal da ga gasim skroz iz struje(posto ga obicno gasim) ili da ga ne gasim nikako mozda mu treba da se ugrije, dali da stavim automatsko gasenje, da mjenjam neku komponentu, posto mislim da je hardverski problem, a ako je neki drugi problem neka neko pomogne ko je imao isti ili slican problem, evo testirao sam graficku, moze li se ista zakljuciti , 

slika evo: https://www.sendspace.com/file/1nsb6n

Evo sta mi pise kad napokon podigne sistem "AMD Data Change...Update New Data to DMI!" zna neko ima li neko ikakvo rjesenje?  hvala unaprijed, mislim da sam pisao na ovu temu i od prije davno, problem se nije ponavljao ali evo opet sada.  znaci slican njegovom problem samo sto meni posle nekoliko puta upali se i to gore pise...hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi
szx kaže...

znaci frend mi ima jedan problemcic, ali je retardiran sta se tice pitat google, ili pametne ljude s ovog foruma.

 

Uglavnom, prije par dana upalia je komp sve u redu, zvuk i paljenje, ali monitor mu nije registrira da je komp ukljucen, kao no video input, i tako je proba doma na par monitora i tv koji moze spojiti, reka san mu da je 85% do grafe i da je treba mjenjat najvjerojatnije. Sinoc je donia komp do mene, isto tako s mojim monitorom, pali se komp, radi, a nema nikakve slike na ekranu, kao da nije uopce spojen.

 

i tako ja izvadim njegovu staru grafu, ocistim je od prasine i stavim u moj komp umjesto moje, upalim komp, i vidi cuda, radi sve normalno.

 

Ali kako ja nisan neki ekspert sta se tice svega, znam minimum stvari, bla bla, nie mi palo nista na pamet. Pa evo ako ko ima nekakav savjet od vas, bilo bi mi drago.

 

Hvala, lijep pozdrav

 

provjeri i ramove. Mene su oni zahebavali isto tako! Nema slike a sve radi, promjeni utor il stavi njegove ramove u tvoj pc pa vidi. Il uvali samo svoje u njegov neku karticu i pokreni. Ako nebude tilo onda vidi stavi svoju grafu umjesto nejgove s njegovim ramom, ako ni tad, zamjeni pastu na procesoru (dobro ce svakako doc) ako ni tad, matična arrivederci!

9 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

Ovako rijesio sam isti problem na ovakav nacin izvadi rame i dobro ocisti njih i utore i ako ima vise ram utora i vise ram memorija probaj ih drugacije poslozit i radice 100 %.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Nema slike na na monitoru a komp radi

I kod mene sličan problem.Komp radi nema slike.Monitor provjereno ispravan. Mjenjan je CPU jer su na strom pukle 2 nožice.. Novi sam stavio po PSu tj strelica na strelicu... Kad se upali čuje se kako krklja proc ili HDD ali nema slike..Na tom novom CPU nema paste. Ako ju stavim da li bi trebalo proraditit ? Mada mi je čudno ako nema paste trebao bi se više zagrijavati ali ne nikako ne raditi..

sve se menja sem kamenja !
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi
Imam problem upalim komp, sve radi normalno i sam mi se monitor pocne palit i gasit i pise nema signala
Lp hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nema slike na na monitoru a komp radi
Pozz ljudi.Danas mi se poceo prikazivat crni ekran nakon odredjenog perioda rada kompjutera.To je bilo ovako...Upalim komp,gledam nesto i odjednom mi se pojavi crni ekran sa nekakvim horizontalnim crticama na ekranu.Sve prestane reagirati i jedino restart pomaze.Tako mi se pojavilo 2x.I ja sam.posumnjao u grafu.Nakon 3 restarta,pokrenuo sam furmark za grafu i niti nakon 2 min opet crni ekran,nista ne reagira.Nakon restarta,vise nisam mogao podignut win,jer jednostavno vise win nije ucitavao grafu.E sad mene zanima,jel sprzena to grafa ili MBO?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice