Neradi mi mikrofon na windowsima 7

poruka: 11
|
čitano: 27.057
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Neradi mi mikrofon na windowsima 7

Imam headset nekakvi genuis, problem je u tome da je sve radili do par dana sad odjednom nikako nece! sve je dobro spojeno,nije mutan u opcijama! zvucna je integrirana via hd deck! probavao sam sa raznim driverima al opet neradi isto tako neradi mi niti kad spojim na rear panel! dok zvuk radi normalno! isto tako dok sam se igrao sa driverima primjetio sam da kad pustim muziku i idem snimit glas snimi mi se glazba a glas ne! lol napominjem da je sve spojeno kako treba?Mršti se

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Neradi mi mikrofon na windowsima 7

Otidi u control panel -> hardware and sound -> manage audio devices -> recording.

Da li ti mozda stoje dva mikrofona? Ako da iskljuci prvi sa disable i valjda ce raditi, tako sam ja rijesio taj problem.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7
CroVandal kaže...

Imam headset nekakvi genuis, problem je u tome da je sve radili do par dana sad odjednom nikako nece! sve je dobro spojeno,nije mutan u opcijama! zvucna je integrirana via hd deck! probavao sam sa raznim driverima al opet neradi isto tako neradi mi niti kad spojim na rear panel! dok zvuk radi normalno! isto tako dok sam se igrao sa driverima primjetio sam da kad pustim muziku i idem snimit glas snimi mi se glazba a glas ne! lol napominjem da je sve spojeno kako treba?Mršti se

-znači da nisi pronašao pravi driver. Možda čak i jesi ali windowsi imaju osjećaj da su pametniji... ako je uključen autoupdate, i ako driver koji skineš nije certificiran (jako često za stariji hardware) ond ga windowsi znaju ignorirati..

Driver pronađi na stranicama proizvođača MBO, ako ima za sedmicu, ako ne onda pokušaš s generičkim (zapvaro isti) driverom proizvođača -u ovom slučaju VIA... ali moraš pronači specifikacije... da bi bio siguran koji chip-model i njegov driver.

 

nakon PRAVOG drivera, samo treba uključiti mic. i mora se pojaviti popup meni. Možeš testirati npr u skypeu (auto level indikator u opcijama podešavanja zvuka/skype..)

 

Ipak, provjeri u BIOSu, dali je audio podešen kao HDA ili AC97, također ovisi o FrontPanelu -konektorima, stariji su AC97.. možda je tu problem, ali zato testiraj na stražnjim priključcima, dok prednje za to vrijeme najbolje odspojiti....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7
ihush kaže...
CroVandal kaže...

Imam headset nekakvi genuis, problem je u tome da je sve radili do par dana sad odjednom nikako nece! sve je dobro spojeno,nije mutan u opcijama! zvucna je integrirana via hd deck! probavao sam sa raznim driverima al opet neradi isto tako neradi mi niti kad spojim na rear panel! dok zvuk radi normalno! isto tako dok sam se igrao sa driverima primjetio sam da kad pustim muziku i idem snimit glas snimi mi se glazba a glas ne! lol napominjem da je sve spojeno kako treba?Mršti se

-znači da nisi pronašao pravi driver. Možda čak i jesi ali windowsi imaju osjećaj da su pametniji... ako je uključen autoupdate, i ako driver koji skineš nije certificiran (jako često za stariji hardware) ond ga windowsi znaju ignorirati..

Driver pronađi na stranicama proizvođača MBO, ako ima za sedmicu, ako ne onda pokušaš s generičkim (zapvaro isti) driverom proizvođača -u ovom slučaju VIA... ali moraš pronači specifikacije... da bi bio siguran koji chip-model i njegov driver.

 

nakon PRAVOG drivera, samo treba uključiti mic. i mora se pojaviti popup meni. Možeš testirati npr u skypeu (auto level indikator u opcijama podešavanja zvuka/skype..)

 

Ipak, provjeri u BIOSu, dali je audio podešen kao HDA ili AC97, također ovisi o FrontPanelu -konektorima, stariji su AC97.. možda je tu problem, ali zato testiraj na stražnjim priključcima, dok prednje za to vrijeme najbolje odspojiti....

 

podeseno je ac97 u biosu! a pazi ovo otkopcan mic i sa fornt panela sve a windows prikazuju da je spojeno ? skinu sam bio drivere za win7 i da na via hd deck nemogu uci u expert mode nikad nisam niti mogao otkad imam win7

15 godina
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7

-pazi, AC97 u biosu... može se odnostiti na HDA-AC97, ali i front panel, postoji opcija dali da je HDA ili AC97. HDA ima autosense funkciju,, tj kad uključiš nešto, on to prepozna i tek tad aktivira.... -tu bi morao biti uzrok -rješenje problema. Moguće da si instalirao HDA driver umjesto AC97.....

Za frontpanel, na MBO postoji niz jumpera..(10) koji ako se ne koriste moraju biti spojeni, jer inače ne radi audio... (pin 5-6 i 9-10)

 

ako ti neka opcija u driveru nije dostupna, to mi liči na pogrešan driver... -VIA ima seriju Vinyl.. ili Realtekov driver (za VIA chipset...)

-drgih ideja nemam...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7

napkon sto sam iscrpio sve opcije i skoro odustao isao sam probati sa drugim headsetom! koji mi je polomljen i zacudo sve radi normalno!? ovaj genius radi samo na win xp neznam zasto ali tako je! sutra idem reklamirat pa cu trazit nekakvi drugi! hvala svima na pomoci i da uspio sam staviti nekakve modificirane drivere i sad mogu u expert mode ;-) i sve radi odlicno!

hvala svima na pomoci!

 

Update:

 

Dosle nove sluske na kojima pise win7 i sve radi kao podmazano ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2010 17:00 (CroVandal).
14 godina
neaktivan
offline
Neradi mi mikrofon na windowsima 7

Rekoh da ne otvaram novu temu pa cu ovdje probat.

Imam isti problem kao vandal, nakon upgradea windowsa prestao mi je radit mikrofon.

Driveri su od realteka, R2.51.

P.S. moram napomenut da nisam narocito strucan u ovome, tako da molim jednostavna objasnjenja :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neradi mi mikrofon na windowsima 7
ahha to je i kod mene stvar vrlo vjerojatno ti maticna ne podrzava win 7 ....odnosno drivere...ili su ti krivi driveri....kod meneje prolem sto mi maticna ne podrzava imam maticnu p5pl2-e
Čips
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Neradi mi mikrofon na windowsima 7

ei,ljudi,imam i ja problem sa mikrofonom:p

Imam integrisani mikrofon na laptopu acer,kako da ga aktiviram?

unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7
dav.no kaže...

ei,ljudi,imam i ja problem sa mikrofonom:p

Imam integrisani mikrofon na laptopu acer,kako da ga aktiviram?

unaprijed hvala!

Ako su ti driveri instalirani trebao bi vec raditi.

koji je acer u pitanju?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Neradi mi mikrofon na windowsima 7

ovako piše:

Pentium(R) Dual-CoreCPU

T4300 @2.10GHz

2.90GHz,3,00GB of RAM

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice