Nova maticna ploca kako podesiti?

poruka: 44
|
čitano: 9.026
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Nova maticna ploca kako podesiti?

 
Danas sam dobio novu matičnu ploču i ubacio sam je u kuciste spojio sve kako treba ali nešto nije štimalo , nece da mi ucita boot cd-a niti hdd-a.

Matična je sljedeca :

GIGABYTE S-series Ultra Durable / Dynamic Enegry Saver Motherboards , Supports Intel Core 2 Multi-Core Processors.

X48-DS4
Dakle , ja sam sve fino spojio po upustvima iz knjige koja je dosla u kutiji sve regularno znaci radi , komogno uđem u bios vidim i HDD i DVD ROM , ali comp nece da boota nikako , non stop se restartuje.

Probo sam čak da isključim sve i HDD i DVD ROM i nije mi izbacilo nista da me upozori da nemam HDD spojen i slično sve pokušo i ne moze.

Samo se pali gasi , pali gasi. Sve moguce sam probo ali bez uspjeha.

 

Slika ploče:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 16:38 (NightWalker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

prvo napiši kompletnu konfiguraciju, proc, rame, psu, ...

15 godina
offline
Nova maticna ploca kako podesiti?

Kako ti to misliš? Nova matična na staru konfiguraciju? E neće ići...Reinstall windowsa (možeš i pregaziti staru instalaciju) i instalirati sve drivere za tu novu ploču. Zatim izbriši stare drivere. To ti je alternativa,mada bi najbolje bilo clean install...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
NightWalker kaže...

Danas sam dobio novu matičnu ploču i ubacio sam je u kuciste spojio sve kako treba ali nešto nije štimalo , nece da mi ucita boot cd-a niti hdd-a.

Matična je sljedeca :

GIGABYTE S-series Ultra Durable / Dynamic Enegry Saver Motherboards , Supports Intel Core 2 Multi-Core Processors.

X48-DS4
Dakle , ja sam sve fino spojio po upustvima iz knjige koja je dosla u kutiji sve regularno znaci radi , komogno uđem u bios vidim i HDD i DVD ROM , ali comp nece da boota nikako , non stop se restartuje.

Probo sam čak da isključim sve i HDD i DVD ROM i nije mi izbacilo nista da me upozori da nemam HDD spojen i slično sve pokušo i ne moze.

Samo se pali gasi , pali gasi. Sve moguce sam probo ali bez uspjeha.

Dali imaš na konfi fdd (floppy disk drive)? Ako na nemaš u Bios isključi floppy disk a hdd treba biti na prvom mjestu a čitač na drugom redu. Ako ne isključiš fdd a nemaš u njemu a kod dizanja zbunjuje. A U biosu za hdd ako je sedmica podesi na ACHI rada.

Nenad
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
mrog 33 kaže...

prvo napiši kompletnu konfiguraciju, proc, rame, psu, ...

Intel procesor Dual core 2.0 ghz

2 GB rama 

160 GB DISK

ATI Radeon 3450 / 512 MB

Trebal jos nesto ?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
Nello kaže...
NightWalker kaže...

Danas sam dobio novu matičnu ploču i ubacio sam je u kuciste spojio sve kako treba ali nešto nije štimalo , nece da mi ucita boot cd-a niti hdd-a.

Matična je sljedeca :

GIGABYTE S-series Ultra Durable / Dynamic Enegry Saver Motherboards , Supports Intel Core 2 Multi-Core Processors.

X48-DS4
Dakle , ja sam sve fino spojio po upustvima iz knjige koja je dosla u kutiji sve regularno znaci radi , komogno uđem u bios vidim i HDD i DVD ROM , ali comp nece da boota nikako , non stop se restartuje.

Probo sam čak da isključim sve i HDD i DVD ROM i nije mi izbacilo nista da me upozori da nemam HDD spojen i slično sve pokušo i ne moze.

Samo se pali gasi , pali gasi. Sve moguce sam probo ali bez uspjeha.

Dali imaš na konfi fdd (floppy disk drive)? Ako na nemaš u Bios isključi floppy disk a hdd treba biti na prvom mjestu a čitač na drugom redu. Ako ne isključiš fdd a nemaš u njemu a kod dizanja zbunjuje. A U biosu za hdd ako je sedmica podesi na ACHI rada.

Da koristim Windows 7 , no floppy nemam i drzim ga iskljucenim

 

Evo slika ploče:

http://slike.hr/slike/lukecomputer118ta2_116e1.jpg.html

 

Stavim npr da je prvi hdd a drugi cd rom , i nista on se resetuje konstantno kao da je pokvarena ploča.

A cuo sam da treba jos neki jumper dodati u nekom dijelu ploce da se on ne resetuje no ne znam o cemu se radi ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 16:43 (NightWalker).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
BlackMoon kaže...

Kako ti to misliš? Nova matična na staru konfiguraciju? E neće ići...Reinstall windowsa (možeš i pregaziti staru instalaciju) i instalirati sve drivere za tu novu ploču. Zatim izbriši stare drivere. To ti je alternativa,mada bi najbolje bilo clean install...

Prijatelju , lako je formatirati i ocistiti disk, no on nece da boota nikako mislim ploču spojim regularno , no nece da boota ni hdd ni dvd rom ? Tako da ne mogu ni ocistiti disk kad nece boot ? Jednostavno sam radi restart konstantno , radi ga u momentu kad treba da boota ..

13 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Jel ti bios na defaultnim postavkama? (fail/safe)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
mrud kaže...

Jel ti bios na defaultnim postavkama? (fail/safe)

 

Da , na defaultnim sam radio , samo ne znam jel pametno da ga resetujem ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
NightWalker kaže...
BlackMoon kaže...

Kako ti to misliš? Nova matična na staru konfiguraciju? E neće ići...Reinstall windowsa (možeš i pregaziti staru instalaciju) i instalirati sve drivere za tu novu ploču. Zatim izbriši stare drivere. To ti je alternativa,mada bi najbolje bilo clean install...

Prijatelju , lako je formatirati i ocistiti disk, no on nece da boota nikako mislim ploču spojim regularno , no nece da boota ni hdd ni dvd rom ? Tako da ne mogu ni ocistiti disk kad nece boot ? Jednostavno sam radi restart konstantno , radi ga u momentu kad treba da boota ..

 Uzmi knjižnicu od matične i pročitaj pa prespoji sve ponovno ali moraš korak po korak. Onda bi trebalo radit kak spada.

 

EDIT: I na ploči isto pišu kod kabeli pišu kud spada kabeli na ploči.

Nenad
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 16:57 (Nello).
13 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Pa probaj napravit clear cmos..pogledaj jel ti memorija kompaktibilna za tu plocu i sl

15 godina
neaktivan
offline
Nova maticna ploca kako podesiti?

Probaj prebaciti disk u "Native Mode" ako imas tu opciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

daj ti provjeri dal ti je sve dobro spojeno, i jel ti hladnjka od procesora dobro sjeo, i probaj promjenit napajanje ako imap od frenda za posuditi, jel ovo mi izgleda ko da ili se procesor pregrije kad krene bootat ili psu nema dosta snage da to potjera pa se računalo resetira....prije bih rekao da je problem takve prirode nego da je problem u postavama bootanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2011 17:25 (mrog 33).
14 godina
neaktivan
offline
Nova maticna ploca kako podesiti?

Po meni nešto nije spojeno kako treba.Clear cmos je dobro napraviti kod svake izmjene komponenata.

A da ti mb negdje ne dodiruje kućište pa dolazi do kratkog spoja?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
ivo1 kaže...

Po meni nešto nije spojeno kako treba.Clear cmos je dobro napraviti kod svake izmjene komponenata.

A da ti mb negdje ne dodiruje kućište pa dolazi do kratkog spoja?

Mislis da u slučaju da matična ploča dodiruje kućište ?

 

Nisam to gledo , pogledat cu :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
NightWalker kaže...
ivo1 kaže...

Po meni nešto nije spojeno kako treba.Clear cmos je dobro napraviti kod svake izmjene komponenata.

A da ti mb negdje ne dodiruje kućište pa dolazi do kratkog spoja?

Mislis da u slučaju da matična ploča dodiruje kućište ?

 

Nisam to gledo , pogledat cu :D

Pogledaj one rupice na matičnu di ide šarafi kako na ploči i takona kutiji i mora jednako podudarat. Ako jedna nije i može uzrokovat kratki spoj. Na kutiji imaš one koji se može odšarafat i namjestit da bude na ploči jednaki rupice za šarafljenje.

Nenad
12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Pozdrav svima.  Ja imam slican problem.  Uzea san novu maticnu jer je stara ostala u kvaru.  I sad kad upalim kompjuter sve normalno krene kao da ce se upalit ali onda najednom crn ekran i povlaka blinka u gornjem lhevom kutu. 

 

Mbo intel d945gnt

Proc intel pentium d

Ram kingston 2x1gb

Molim vas za pomoc sto da radim

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 9:37 (ante5656).
10 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

- da li si istu mbo nabavio kao što je stara bila ?

- jesi li vadio cmos bateriju na 10-tak min ( struja mora biti ištekana sa compa) ?

- možeš li ući u bios i pogledati npr. boot redoslijed ?

- jesi  li probao otpojiiti sve osim grafičke ( vidimo da ona radi a i memorija) i pripajati dio po dio ?

12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Mbo nije ista. 

Bateriju nisam vadio. 

U bios mogu uci. Bot redosljed sam namjestio hdd first. 

Ovo zadnje nisam probao. Ali siguran sam da je ostatak komponwnti u potpunosti ispravan. 

 

Sto da radim?

Hvala, Ante

 

Edit

 

Izvadit bateriju na desetak minuta san sad probao i nista se nije promjenilo

 

 

Evo ona povlaka sto blinka.  Ona blinka cca pet minuta i nakon toga monitor se lao zacrni i pise starting windows. Ono kao da se normalno pali. Nakontl toga kada se pojavi logo od windowsa komp se samo reseta. 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 11:16 (ante5656).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Pretpostavljam da si samo upiknuo natrag HDD sa windowsima od prije?

 

To ne ide tako. Zato ti se i restarta. Napravi backup svega sa nekim live linuxom sa CDa ili USBa i onda instaliraj windowse ponovo.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
Sum_of_all_fears kaže...

Pretpostavljam da si samo upiknuo natrag HDD sa windowsima od prije?

 

To ne ide tako. Zato ti se i restarta. Napravi backup svega sa nekim live linuxom sa CDa ili USBa i onda instaliraj windowse ponovo.

Da sve sam spojia ka i prije..

 

Backup svega sa live linuksom????

Ne znam bas sto hocete reci ali moram naglasit da imam 500gb podataka na hsdu i to ne smjem izgubit

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

E pa jbg, trebao si misliti o tome prije.

 

Da su ti ti podaci bitni, imao bi backup od prije. Fino nabavi CD/DVD sa linuxom, bootaj i kopiraj sve na sigurno.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Zar nemam drugog izbora????

 

Imam laptop, da li pomocu njega mogu sto napraviti??? Ali racunajte da je laptop starji znaci nema neku memoriju i performanse

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
offline
Nova maticna ploca kako podesiti?

ljudi božji, zamijenili ste matičnu drugim modelom, što mislite kako će se windowsi podići sa stare instalacije kad je riječ o novom hardveru. lipo, live boot linux usb, dignite ga, napravite backup podataka i metla. ne, neće vam raditi ranije instalirane igre, sve morate ponovo.

 

EDIT: nije matična isto šta i keks rama

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 15:37 (Punti).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
Sum_of_all_fears kaže...

Pretpostavljam da si samo upiknuo natrag HDD sa windowsima od prije?

 

To ne ide tako. Zato ti se i restarta. Napravi backup svega sa nekim live linuxom sa CDa ili USBa i onda instaliraj windowse ponovo.

Zar ne može pokušati sa instalacijiskim CD-om od Windows-a napraviti repair?

Ali u svakom slučaju back-up je preporučljiv!

 

@ante5656 - koje Windows-e imaš?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Repair ima 50-50 šanse da će upaliti. A možda i kako pregazi stari install, vidiš da mu ide.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
Matozan kaže...

Zar ne može pokušati sa instalacijiskim CD-om od Windows-a napraviti repair?

Ali u svakom slučaju back-up je preporučljiv!

S obzirom na (ne)znanje ,može samo napraviti nešto još gore.

 

Backup? Za to je sad (skoro?) kasno. A pošto nema blage veze kaj je to Linux LiveCD ,ni od toga nikakve koristi.

Sum_of_all_fears kaže...

Repair ima 50-50 šanse da će upaliti. A možda i kako pregazi stari install, vidiš da mu ide.

Bolje da ne dira Repair ,jel tek onda će bit sranja. Pa ćemo mi na forumu bit krivi kaj je on izgubil svojih 500 gb podataka.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Hmmm. Ovako. Na kompjuteru sam imao windows 7 

 

Kolega kizo2703 hvala ti na ovoj poruci ali je skroz besmislena za forum. Jer ako se netko za nesto raspitiva onda taj netko to nesto nezna i treba pimoc vas koji znate. Ti u svojoj poruci si iznio samo kritiku a nista korisno.  Naravno lipo je od tebe sto mene zelis upotoeiti da ne diram svasta jer nwznam kako ne bi napravio stetu ... Sta se tice kompjutera ja bih najsretnji bio kad bih ga mogao poslati na servis i da mi ga vrate pitpuno zdrava i ja platim i svi sretni, ali nazalost ja nisam u toj mogucnosti.

Zbog toga trazim ovdije pomoc na forumu kako bih osposobio svoje racunalo

 

 

Ostalw kolege zahvaljujem se na odgovorima, o na kraju vas pitam sto bi bilo najpametnje napraviti.  Ali moram reci da imam jedan hdd na kojem su neki podatci njega bih komodno mogao izbrisati samo bih prije morao doci do popisa tih podataka na njwmu kako bih ih kasnje

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
12 godina
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?

Mogao ponovo dobiti te podatke s interneta..pa mislim da li bih mogao instalirat os na taj hdd. Ispricavam se na duplom postu ali nezgodno je na mobitelu.... Hvala i ljep pozdrav

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 15:49 (ante5656).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nova maticna ploca kako podesiti?
ante5656 kaže...

 

Kolega kizo2703 hvala ti na ovoj poruci ali je skroz besmislena za forum. Jer ako se netko za nesto raspitiva onda taj netko to nesto nezna i treba pimoc vas koji znate. Ti u svojoj poruci si iznio samo kritiku a nista korisno.  Naravno lipo je od tebe sto mene zelis upotoeiti da ne diram svasta jer nwznam kako ne bi napravio stetu ... Sta se tice kompjutera ja bih najsretnji bio kad bih ga mogao poslati na servis i da mi ga vrate pitpuno zdrava i ja platim i svi sretni, ali nazalost ja nisam u toj mogucnosti.

Zbog toga trazim ovdije pomoc na forumu kako bih osposobio svoje racunalo

Kritika je zato ,jer si 3 godine na forumu i nebrojeno puta se pisalo o sličnim situacijama - ne možeš samo promjeniti hardver i onda ''copy/pastetati'' hard disk na novi hardver i očekivati da će raditi bez ikakvih problema.

 

Da si samo potražio po Windows 7 temama na forumu PRIJE nego si bilo kaj napravil shvatil da je potrebno:

A) Backup svega - uvijek ,kad se mijenja hardver.

B) Čista instalacija - za nooba (izvini ,ali jesi) je to najbolje rješenje ,jel je najmanja mogućnost da se nešto syebe.

 

To su neke osnove ,koje se stalno ponavljaju.

I da ,moj post uopće nije bio namjenjen tebi - ako si se osjetio uvrijeđenim ,sorry ,nije mi bila namjera ikoga vrijeđati.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.9.2014 16:20 (kizo2703).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice