Pavilion dv7. Izuzetno jaka jeka i šum iz mikrofon

poruka: 3
|
čitano: 2.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pavilion dv7.Izuzetno jaka jeka i šum iz mikrofona

Imam sljedeci problem. Radi se o hp pavilion dv7 3060us laptopu. Naime pregledao sam sve postavke zvuka, sve softverske postavke ali mikrofon mu jednostavno ne prestaje davat izuzetno jak visokofrekventi zvuk. Kako da najbolje opisem problem. Dakle u postavkama zvuka klinem "listen to this device" (govorim o mikrofonu). I dok su zvucnici ispod 20% output snage ne cuje se nista. Ako tad govorim glasno u mikrofon kroz zvucnike cujem svoj glas ali s jekom kao da sam u tunelu. Ako pojacam zvucnike preko 20% snage prvi sekund se ništa ne događa a onda krece nevjerojatno jaka mikrofonija koja se postepeno pojacava. Visokofrekventni zvuk sve jaci i jaci. Mikrofon ga onda opet hvata i reproducira glasnije. Pregledao sam sve moguce postavke u audio driverima i ne moze bit do toga. Ovo mi se pocelo desavat nakon rastavljanja laptopa zbog ciscenja prasine te reinstalacije windowsa. 2 puta sam pregledao i sve je dobro spojeno. Ne mislim da se ista desilo pri rastavljanju.

Moze pomoc? 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.10.2014 10:19 (athlon64).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pavilion dv7.Izuzetno jaka jeka i šum iz mikro

-probaj umjesto zvuka na zvučnike spojiti slušalice pa to probati :)

-normalno da dolazi do mikrofonije jer zvuk iz zvučnika dopire do mikrofona !

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pavilion dv7.Izuzetno jaka jeka i šum iz mikro
AF139 kaže...

-probaj umjesto zvuka na zvučnike spojiti slušalice pa to probati :)

-normalno da dolazi do mikrofonije jer zvuk iz zvučnika dopire do mikrofona !

Shvatio sam kasnije da se radi o najobicnijoj mikrofoniji. Vidio bi ja to da mi se nije javljao i cudan deformiran zvuk pri slusanju glazbe i kad mikrofon ne radi. Ali sam shvatia da sam kopajuci po postavkama upalija "listen to this device" pod stereo mix. I to je stvaralo problem... sve u svemu rijesio sam {#}

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice