PC problem!

poruka: 23
|
čitano: 5.364
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PC problem!

Pozdrav!
neznam dali sam izabrao kategoriju dobru za ovu temu!
imam problem, pa ako mi moze neko pomoci bio bih mu zahvalan...

ovako: Komp mi je radio normalno, kad sam ga gasio, ostavio sam da mi se update windows xp, i tako se nakon instalacije normalno ugasio. Ujutro sam ga upalio i nije bilo slike kao da mi je iskljucen monitor. Poslje toga sam stavio drugo napajanje i graficku, opet upalio i onda mi se je cak pojavilo ono na pocetku i kad su se winsi ucitavali samo je sve postal(tj, prije ucitavlja, bash ej dolazila slika za loading) nakon toga sam ga rastartao i opet nista, vratio sam staro napjanje i grafu... i opet tako isto kao sto i prije. zvao sam u jedan servis racunala to sam rekao i rekli su mi prvo da su walda windowsi osteceni..
Pa sam onda uzeo hardisk, grafu, od sestre, prvo sam zamjenio hardisk i stavio od drugi pa opet nkj, stavio sam svoj u sestrin i normalno mi se je pojavio windows, pa valda onda nije do ostecenja windowsi, pa sam zamijenio grafu, ali opet isto. Probao sam i da botam s cda winse i za brisanje s hardiska.. ali nista..
jedino kj mie ostalo su procesor i maticna... ali neznam bahs koje to sad neke veze velike ima....
ako neko zna plsss! :D
hvala!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PC problem!

Da ne otvaram novu temu...

 

Pa da krenem opisivat povijest bolesti...

 

(vidi komponente pod mojPC)bb

Imao instalirane Win 7 dost dugo vremena, prije tog komp radio stabilno. 2 diska unutra, oba Seagate, jedan 500 i jedan 750 gb. Najednom mi se pojavila poruka "bootmgr fail" - pomislio da se nešto raštemerilo samo od sebe pa probao par puta resetirat. Onda skužio da mi matična ne prepoznaje uopće disk - 750 gb, međuostalim i particiju sa OS-om. Onda provjerio kablove, da se nije nešto slučajno ištekalo - uspjeli se dignut windowsi ali se opet sistem prilikom restarta vratio u početni položaj - poruka "bootmgr fail", ponovio postupak i ušao u safe mod - probao sa sys restereom i repairom popravit boot manager ali nije funkcioniralo. Ok, rekoh dovraga - idem instalirat nanovo windowse - možda neki virus napravio stranje. Instalirao windowse na istu particiju. Windowsi se nekih pol sata normalno ponašali - krenuo sa instalacijom drivera i onda prilikom restarta opet ista poruka. Malo popi*io na to.

 

Odlučio stavit stari disk 40 gb (Maxtor), ata - i na njega isntalirat windowse. Instalacija prošla ok. I onda mi se smrznuo nakon jedno 40 min rada. Ništ ne možeš radit. Kao da se disk smrznuo ali se čuje da radi i ledica svjetli. Može bit da je i do matične jer sam imao slučaj kad sam ju kupio da mi je odbijala surađivat s Seagateom od 500 gb - i nekog njoj svojstvenog razloga. Tak da opasno sumnjam na nju. Sad ne znam što bi još moglo biti. Jel moguće da mi se neki virus zavukao nekud ili što vi pretpostavljate da bi moglo bit?

Ne diraj bubamaru dok spava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC problem!

Ne vjerujem da je virus, prije ce biti da je neki problem sa maticnom..{#}

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
PC problem!

imam problem da PC, naime, nakon sto ga prvi put upalim radi normalo, te se nakon nekog vremena sam ugasi, te se pri pokusaju paljenja sljedeci put upali, i nakon par sekundi sam izgasi. Uopce se ne cuje onaj zvuk biosa kad sve checkira. Moja je pretpostavka da je problem sa procesorom (valjda kad se zagrije se ugasi komp, ventilator se normalno vrti na CPU, termalna pasta nije nanovo stavljana od kupnje, znaci 5-6 god.), mozda je do maticne ploce(AsRocK), susretao sam se sa razlicitim problemima ali je ovo prvi put da nemam sigurniju pretpostavku u cemu je problem.

Ako netko zna  u cemu je problem, molio bih za odgovor. 

HVala!

roko
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: PC problem!

Asrock maticna sve govori ...a dali ti se bar pocne palit bios pa negdje stane ili malo bolje opisi .... moguce da je i do graficke i meni se to dogadalo skrozz ista stvar

16 godina
offline
PC problem!

Stimulans - koje su serije diskovi? Ako je Seagate 7200.11 onda je sigurno do diska. .11 ima grešku, cijela serija.

 

Olovnj - možda je i do napajanja. Nemamo pojma o tvom računalu, nismo vidoviti da znamo što imaš. Očisti, zamijeni termalnu pastu pa vidi dalje.

Ako sam ikako pomogao, nešto pojasnio il se barem trudio - kliknite na HVALA; kao znak zahvalnosti. Hvala.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!
Maharaja kaže...

Asrock maticna sve govori ...a dali ti se bar pocne palit bios pa negdje stane ili malo bolje opisi .... moguce da je i do graficke i meni se to dogadalo skrozz ista stvar

kad ga upalim uopce se ne stigne podic niti bios, znaci monitor je uvijek crn,  i nakon par sekundi se ugasi.  A nezz za grafu je kad uspijem pokrenut PC,tj "proradi" bez problema mogu igrat igre ili pokretat bilo koju aplikaciju. 

roko
13 godina
protjeran
offline
RE: PC problem!

znam kako ces grafu i maticnui provjerit jel pregorilo ili tako nesto samo odsarafi komp i imas one baterrijice na maticnoj i grafi ako su ti se bar malo napuhale sa gornje strane onda je to uzrok .... moraju bit ili posve ravne ili cak malo udubljene a ako nisu znas sta ti je cinit mijenjat 

14 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!

Evo da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje. Komp me zezao vec par tjedana, jer bi se gasio sam od sebe. Mislio sam da je to zbog ostecenog SATA kabela(jer mi je HD Tune javljao upozorenje u vezi toga) i namjeravao sam ga zamjeniti ovaj tjedan, jer me nerviralo to sto mi se izgasi dok radim nesto(a i sestru takodjer)... medjutim, danas ja da cu ga upalit, ventovi se upale i izgasi se...u prijevodu zzzZZZZzzz... Idem ja ponovno pokusat, kad ono uopce nema kontakta. Ni ventovi se ne pokrenu, nista! E sad, napajanje crklo ili??? Lampica na maticnoj svijetli. Ali on se ne pokusava upaliti, uopce, i zato mi je prvo palo napamet- napajanje.

 

Edit: malo prčkao po kabelima, i proradio komp -.- ovo me zeza već mjesec dana i neznam jeli to stvarno do SATA kabela, ili nekog drugog :S

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2011 16:38 (N3N0).
14 godina
offline
RE: PC problem!

neceg drugog. ako ti hard uopce nije ukopcan, komp bi se trebao upaliti... najvjerojatnije napajanje ili maticna... probaj nabaviti negdje drugo napajanje...

Kupujem neispravan Logitech Rumblepad 2
13 godina
neaktivan
offline
PC problem!

Pozdrav,

Imam problem, nemogu uči u bios.

Prije par mjeseci sve je normalno radilo, mogo sam boot windowse i sve, a sada odjednom neče...

Imam tipkovnicu na usb i bluetooth, kad mi se komp pokreče neradi mi tipkovnica dok se windowsi nedignu.?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: PC problem!
posudi od nekog ps2 tipkovnicu i u biosu podesi usb legacy support ili tak nekako se zove...
TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
13 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!
XXX-Man kaže...
posudi od nekog ps2 tipkovnicu i u biosu podesi usb legacy support ili tak nekako se zove...

Probao sam s ps2 adapterom i ništa, da nije matična dead?

14 godina
moderator
offline
RE: PC problem!
imagehd kaže...
XXX-Man kaže...
posudi od nekog ps2 tipkovnicu i u biosu podesi usb legacy support ili tak nekako se zove...

Probao sam s ps2 adapterom i ništa, da nije matična dead?

to neznam, ali ti adapteri ionako ne rade na dosta ploča ili tipkovnica...

posudi negdje tipkovnicu, ili ju kupi imaš ih za 30kn...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!
Maharaja kaže...

znam kako ces grafu i maticnui provjerit jel pregorilo ili tako nesto samo odsarafi komp i imas one baterrijice na maticnoj i grafi ako su ti se bar malo napuhale sa gornje strane onda je to uzrok .... moraju bit ili posve ravne ili cak malo udubljene a ako nisu znas sta ti je cinit mijenjat 

idi se pokopaj MOLIM TE. BATERIJICE

to su elektrolitski kondenzatori. i ne mora biti to razlog da ne radi. i trece sta ako je asrock ne valja a. idi s eigrat s lego kockicama

15 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!
Lacko kaže...
Maharaja kaže...

znam kako ces grafu i maticnui provjerit jel pregorilo ili tako nesto samo odsarafi komp i imas one baterrijice na maticnoj i grafi ako su ti se bar malo napuhale sa gornje strane onda je to uzrok .... moraju bit ili posve ravne ili cak malo udubljene a ako nisu znas sta ti je cinit mijenjat 

idi se pokopaj MOLIM TE. BATERIJICE

to su elektrolitski kondenzatori. i ne mora biti to razlog da ne radi. i trece sta ako je asrock ne valja a. idi s eigrat s lego kockicama

Maharaja - lol, samo da mijenja? A ima li iskustva? Zna li kako ih promijeniti? KOje vrijednosti elektrolita?

 

 

Lacko - ALi u 90% slucajeva elektrolit napravi sranja.

 

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
PC problem!

u hrpa slucajeva matične rade sa spičnim elektrolitima. drugo nikad nisam vidio asrokicu sa napuhanim kondicem. samo gigabaytice.

trece kondici sluze za peglanej napona. sva elektronika radi sa tolerancijom nekih 15% kada doe jedan kondic i dalje ce radit. samo nakon nekog vremena ako se ne ppravi to povuce druge komponentne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: PC problem!
Lacko kaže...

u hrpa slucajeva matične rade sa spičnim elektrolitima. drugo nikad nisam vidio asrokicu sa napuhanim kondicem. samo gigabaytice.

trece kondici sluze za peglanej napona. sva elektronika radi sa tolerancijom nekih 15% kada doe jedan kondic i dalje ce radit. samo nakon nekog vremena ako se ne ppravi to povuce druge komponentne

Kada ode jedan kondic moze a nemora vise raditi, ovisno  o tome na kojem je mjestu po vaznosti taj kondic. Ako je za peglanje napona nekom cipu mogao bi imati i neugodna iznenadjenja jer moze doci do proboja na njemu.

Ako i radi, najcesce sustav postaje nestabilan.

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 8:06 (xZero).
14 godina
neaktivan
offline
PC problem!

a sta sam reko -.-

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC problem!
Lacko kaže...

a sta sam reko -.-

be be be sta se odmah vrijedjas? NIsam ti nista proturijecio... Samo sam nadodao drukcije objasnjeno. {#}

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
14 godina
neaktivan
offline
PC problem!

Imao sam na disku dvije particije. Na jednoj linux, a druga FAT32 za osobne datoteke. Međutim, imao sam i 100Gb praznog prostora pa sam na njega naknadno odlučio instalirat Windows 7. Instalirao sam windowse i sada oni prepoznaju FAT32 particiju ali Linux je nestao. Zapravo je problem u tome što mi se kad upalim računalo ne nudi da odaberem Windows 7 ili Linux (Ubuntu) već se automatski upale windowsi. Kako rješiti ovaj problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC problem!

moras srediti boot particije. i naravno da windowsi nece prepoznat particiju od linuxa jer za winse je to nepoznato.

a boot particije sredis s acronisom ili tako nes

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC problem!
Djuka6 kaže...

Imao sam na disku dvije particije. Na jednoj linux, a druga FAT32 za osobne datoteke. Međutim, imao sam i 100Gb praznog prostora pa sam na njega naknadno odlučio instalirat Windows 7. Instalirao sam windowse i sada oni prepoznaju FAT32 particiju ali Linux je nestao. Zapravo je problem u tome što mi se kad upalim računalo ne nudi da odaberem Windows 7 ili Linux (Ubuntu) već se automatski upale windowsi. Kako rješiti ovaj problem?

Jesi pokusao sa EasyBcd-om?

strpljenje i ucenje donosi uspjeh.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice