PC problemi

poruka: 33
|
čitano: 4.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PC problemi

Imam problem u vezi mog i bratovog kompjutera...

 

1) Kad upalim moj Pc, za par minuta kasnije osjetim cudan miris kao da nesto gori iz napajanja i komp mi se resetira....

nzm u cem je problem..

2) A sad u vezi bratovog kompa -  kad god ga se upali, ne cuje se onaj zvuk procesora koji se cuje kod svakog kompjutera pri paljenju. zatim ga moram par puta resetirat da bi mogao uc u windowse.

 

Ako netko zna kako se to moze popraviti neka odgovori sto prije.hvala unaprjed

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: PC problemi
Abra008 kaže...

Imam problem u vezi mog i bratovog kompjutera...

 

1) Kad upalim moj Pc, za par minuta kasnije osjetim cudan miris kao da nesto gori iz napajanja i komp mi se resetira....

nzm u cem je problem..

2) A sad u vezi bratovog kompa -  kad god ga se upali, ne cuje se onaj zvuk procesora koji se cuje kod svakog kompjutera pri paljenju. zatim ga moram par puta resetirat da bi mogao uc u windowse.

 

Ako netko zna kako se to moze popraviti neka odgovori sto prije.hvala unaprjed

1)Nešto je pregorilo,odn.napajanje je neispravno.Promijeni napajanje prije nego(ako već nisi)nešto spržio.

2)Može biti svašta.Misliš ne čuje se onaj beep pri paljenju?

alrighty then
15 godina
offline
RE: PC problemi

2) da mislim na to,ne cuje se. moram par puta resetirati da bi se to culo i da bi radilo...

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: PC problemi

Isti problem sam imao prije kojih 6 godina na starom celeronu... Odjednom se pojavio.

 

Nakon nekoliko mjeseci ili više problem je nestao sam od sebe. Uistinu ne znam što je bilo.

Provjeri kabel za napajanje procesora. Provjeri samo napajanje i kod tog kompa, svakako nije vječno.

13 godina
neaktivan
offline
PC problemi

dakle imam ovaj problem sa slike, grafika nije,maticna nije....dali netko zna sta bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC problemi

Ako je integrirana grafika, provjeri i RAM (memtest).

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

znaci novi komp sam kupio, poslao na servis grafiku i maticnu oni mi javljaju da je grafika u redu, maticnu sam drugu dobio i slozim sve doma i opet isti problem, el moze biti procesor problem?

15 godina
offline
Re: PC problemi

Problem u procesoru nije vjerojatan, ovo liči ipak na problem s grafičkom karticom. Možeš li kod nekoga isprobati tu grafičku karticu da budeš siguran?

 

Također, iako nije baš vjerojatno da bi tu bio problem, možeš li neki drugi PC spojiti na taj monitor da se i ta mogućnost eliminira?

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

Grafika je testirana na servisu i kazu da je sve u redu snjom, taj problem koji je na slikama znaci nije stalan to mi pocne pokazivat nakon duzeg rada racunala i jos uz to zvuk mi se pocne pojacavat i stisavat sam od sebe

13 godina
offline
Re: PC problemi
hrgs kaže...

Ovako ne možeš raditi kako radiš sada.

Popuni Moj PC rubriku do zadnjega detalja i dobit ćeš pomoć, ne može ti se pomoć kad ne znamo s čim točno posla imamo.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

Matična ploča: asrock fm2a88x extreme4 +

Procesor: amd a8 x4 5600k 3,6ghz

Grafička kartica: asus r7 260x directcu ii oc 2gb ddr5

Ram memorija: g.skill 2x2gb 1333mhz

Napajanje: lc power 550w silent gigant green series

Hard disk: wd 500gb 64mb cache 7200rpm

13 godina
offline
PC problemi

hrgs

 

Odlično, da li si probao instalirati neke druge drivere za grafičku? Ako nisi probaj.

Instaliraj HW monitor, pokreni ga i ostavi da radi u pozadini, pokreni neku igru i igraj

par minuta, izađi van iz igre, pogledaj HW monitor, programom snipping tool slikaj

njegov prozor i stavi sliku na forum, tako da mogu vidjeti temp. pod optrećenjem.

ps. navedi koje kućište točno imaš.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 10:24 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

evo slike

13 godina
offline
Re: PC problemi
hrgs kaže...

evo slike

Po ovome ili senzor laže ili se procesor pregrijava, inače trebalo bi uložit

u aftermarket hladnjak za taj CPU, Spire Kepler rev. 2 imaš za 80 kn.

Temp. grafičke kartice isto tako nije sjajna, nisi mi naveo u kojem kućištu se to sve nalazi,

ali trebalo bi ugradit koji dodatni ventilator naprijed da uvlači friški zrak i jedan otraga da

izvlači vrući zrak van, tako budeš snizi temperature.

Da li si probao druge drivere za Radeona?

Taj CPU ima integriranu grafičku karticu, obriši drivere od Radeona, otvori PC i izvadi Radeona

van iz računala, spoji monitor na matičnu ploču, upali PC i instaliraj driver za integriranu

grafičku karticu, driver je na CDu od matične ploče, tako budeš eliminirao kvar vanjske

grafiče kartice.

ps. u ovo da je servis testirao grafičku karticu se NEMOJ pouzdati, moguće je da grafa servisa

nije niti vidjela, moraš sam testirati.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2014 12:57 (Valentin17).
11 godina
offline
PC problemi

Problem sa rastartom imam.

 

Jucer igram BF4 25cca igraca i odjednom u sred igre mi se PC resetira ko da je nestalo struje, al nije nestalo. Taj restart se desio ko da sam stisnuo tipku za reset, odma se upalio i odma sam upalio HW monitor da vidim temp i bile su oko 55-60 znaci mogle su pasti za 5-10 stupnjeva u 20 sec koliko mu je trebalo da se ponovo digne sustav.

 

To mi se desilo do sada 2 puta pa neznam u cemu je problem, sad sam ga proskenirao sa malwarebytes i Bitdefender i nista nije nasao od virusa osim crackova za programe.

event viewer pokazuje za zadnja 24h critical 1 

 

Event ID: 41

Source: Kernel-Power

Log: System

 

Pod moj PC mozete vidit konfiguraciju, ne cini mi se da se pregrijava jer vec pola god igram i nikad se nista nije desavalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi
dennocro kaže...

Problem sa rastartom imam.

 

Jucer igram BF4 25cca igraca i odjednom u sred igre mi se PC resetira ko da je nestalo struje, al nije nestalo. Taj restart se desio ko da sam stisnuo tipku za reset, odma se upalio i odma sam upalio HW monitor da vidim temp i bile su oko 55-60 znaci mogle su pasti za 5-10 stupnjeva u 20 sec koliko mu je trebalo da se ponovo digne sustav.

 

To mi se desilo do sada 2 puta pa neznam u cemu je problem, sad sam ga proskenirao sa malwarebytes i Bitdefender i nista nije nasao od virusa osim crackova za programe.

event viewer pokazuje za zadnja 24h critical 1 

 

Event ID: 41

Source: Kernel-Power

Log: System

 

Pod moj PC mozete vidit konfiguraciju, ne cini mi se da se pregrijava jer vec pola god igram i nikad se nista nije desavalo.

Ne mora značiti da će se odmah krenut pregrijavat,to se počinje događat s vremenom,očisti računalo od prašine i zamjeni termalnu pastu na procesoru.

Softwer
11 godina
offline
PC problemi

prasinu sam cistio prije cca 2tjedna...jedino pastu mozda da zamjenim, to cu danas tokom dana pa ga jos jednom ispuhati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi
dennocro kaže...

prasinu sam cistio prije cca 2tjedna...jedino pastu mozda da zamjenim, to cu danas tokom dana pa ga jos jednom ispuhati.

Pastu obavezno zamjeni,jer s vremenom izgubi svoja svojstva,pogotovo ako je neka lošija pasta.

Softwer
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi
Valentin17 kaže...
hrgs kaže...

evo slike

Po ovome ili senzor laže ili se procesor pregrijava, inače trebalo bi uložit

u aftermarket hladnjak za taj CPU, Spire Kepler rev. 2 imaš za 80 kn.

Temp. grafičke kartice isto tako nije sjajna, nisi mi naveo u kojem kućištu se to sve nalazi,

ali trebalo bi ugradit koji dodatni ventilator naprijed da uvlači friški zrak i jedan otraga da

izvlači vrući zrak van, tako budeš snizi temperature.

Da li si probao druge drivere za Radeona?

Taj CPU ima integriranu grafičku karticu, obriši drivere od Radeona, otvori PC i izvadi Radeona

van iz računala, spoji monitor na matičnu ploču, upali PC i instaliraj driver za integriranu

grafičku karticu, driver je na CDu od matične ploče, tako budeš eliminirao kvar vanjske

grafiče kartice.

ps. u ovo da je servis testirao grafičku karticu se NEMOJ pouzdati, moguće je da grafa servisa

 

nije niti vidjela, moraš sam testirati.

 

Znaci imam thermaltake kuciste i 4 dodatna ventilatora i sve je isprobano osim procesora zato i sumnjam u njega a vi mi kazete da nije procesor

 

 

11 godina
offline
PC problemi

opet isti problem, upalio ets2 i nakon dvije min odma se resetirao, znaci nije problem u hladjenju mi se cini?

 

temp pc idle

 

http://prntscr.com/4oyw0p

http://prntscr.com/4oyw7i

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.9.2014 19:16 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

senzor laže temp su ok provjerio sam s drugim programima, imam jos jedan problem koji nisam naveo a to je da kad igram neku igru pocne mi se zvuk palit i gasit znaci kao da stiscem na mute i pojacavam na 100% zvuk i zna se nekad neka cudna grafika pojaviti, dali to moze biti zbog procesora?

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

Taj mi problem "smrdi" na to da je na napajanju pc-a ventilator crko, i ne hladi adekvatno komponente iz pus-a ili je riječ o napajanju koje dolazi sa kučištem ili nekom jeftinom napajanju, također mođe biti riječ o prašini ako računalo nije dugo vremena čišćeno jer prašina sama po sebi je termo izolator. Pa moj dobrohotni savjet je da otvoriš bočnu stranu kučišta pc-a, te da provijeriš dali je riječ o tome: dali su svi kablovi unutar kučišta lijepo posloženi, dali je računalo uredno i čisto iz nutra, te detaljno sa usisavačem posisaj pračinu unutar kučišta, a napajanje ipsuši detaljno sa kompresorom. Kad si sve uredio i počistio unutar kučišta zatim upali komp kada je bočna stranica otklonjena da vidiš dali radi koji ventilator, ako ne radi npr. na procesoru ili na napajanju onda kupi novi hladnjak(cooler) na cpu-u ili ako je riječ o napajanju onda provijeri u uputstvima dali psu podržava mjenjanje ventilatora ako ne podržava nda kupi novo kvalitetnije napajanje. Pri odabiru napajanja se mora znati koliko koja komponenta unutar pc-a troši snage P=W, umnožak napona i struje.

Lista potrošnje komponenti unutar PC-a:

CPU: prosječno od 50W do 105W

Matična: prosječno od 30W do 50W

RAM: po modulu prosječno vuče 25W

Grafička: ako se napaja iz PCIe x16 do 40W ili 50W sve iznad koristi P6 pinsko napajanje

Ventilator na max okretaja/min vuku snage od 10W do 15W

Proširne kartice: npr.: zvučna, sata proširna kartica itd. vuku do 40W ili manje

To je neka šablona po kojoj se može mjeriti zbroj svih komponenti da biste znali koliko vama treba snažno napajanje. Napomena: ali se nikad ne uzima napajanje koje ima npr. 500W a vaše računalo vuče 500W nego se uzima PSU od 630W ili 650W ovisno koja je ponuda na tržištu. Treba uzeti napajanje veće snage zato jer procesor može više snage vući ako radi nešto zahtijevnije pa bi moglo nakon nekog vremena se mogle dogoditi slične nuspojave koje ste gore naveli.

 

A vezano za bratov komp mislili ste na onaj beep zvuk koji se javi jednim kratkim pištanjem da je sve u redu i da može početi inicijalizacija windowsa odnosno podizanje windowsa ili nekog drugog OS-a. Da napomenem neke novije matične ili nemaju intergrirani mali beep zvučnik pa ga se treba naknadno kupiti i spojiti na mjesto gdje se spaja front panel tj. power i reset tipka i pwr i hdd led diode za signalizaciju na pc-u. Ili je riječ o takvom biosu tj. uefiju koji ne zahtijevaju zvučne kodove, nego se tek pokrenu kada se na hardweru dogodi teška havarija pa to je onda "zadnja crta obrane...". Ukratko da kažem koliko sam shvatio da ta matična je prije davala zvučni signal da je sve uredu ali ga više ne daje. Pošto sam pročitao da se ne javlja beep zvuk onda može biti uzrok: da nema struje u napajanju ili je riječ o neispravnom napajanju ili da je neka od proširnih kartica pola utaknuta u slot a pola viri van pa nema dobar kontakt sa matičnom ili je na matičnoj jako zategnuti šrafi, ili ste dodali proširnu karticu pa PSU nema dovoljno sange za isporučiti do hardwera ili je riječ o mehaničkom oštečenju na nekim naponskim kablovima koji se spaja sa gradskom mrežom ili unutar pc-a naponski kablovi su mehaničko oštečeni-prekinuti.

14 godina
offline
Re: PC problemi
Head optimus prime95 kaže...

Taj mi problem "smrdi" ...

Vidi datum posta.

10 godina
neaktivan
offline
PC problemi

Imam problem, kad upalim komp izbaci mi struju u sobi?

zna li netko u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC problemi

na čemu pališ ? ...na prednji taster PC-a , prekidač straga na napajanju ili na produžnom kablu ?

...neznam koliki je osigurač sobe, ali osigurač u napajanju bi prije trebao pregoriti nego taj od sobe...ili je napajanje ili kabal od napajanja u kratkom spoju..

10 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

Palim na  prekidač straga s kabelom koji ukljucim na produzni ,kabel sam probao drugi no ništa se ne mijenja. Jel oslo napajanje ili?

12 godina
offline
PC problemi

Jesi mijenjao produžni kabel ,što je s utičnicom, rade li drugi uređaji bez izbacivanja osigurača?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC problemi

Produžni sam mijenjao, a ostali uređaji rade.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.11.2014 6:49 (mrba).
12 godina
offline
PC problemi

A probaj onda napajanje izvadit i testiraj ga,spojiš onu (najčešće ) zelenu žicu s crnom na 24 pinskom konektoru treba bi se upalit ventilator, ako izbaci osigurač onda je to kvar ako ne provjeri napone na konektoru da nije koji rail u prekidu.Nije neka mudrost ali  ako nisi siguran daj ga elektroničaru da ga istestira.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
PC problemi

Ma odnijeti ću ga sutra na "popravak".

Hvala.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice