PC radi ali monitor ne reagira

poruka: 15
|
čitano: 3.292
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
PC radi ali monitor ne reagira

ekipa imam problem, komp kad upalim,on normalno radi ali nema slike, monitor ne reagira uopce...onda ga ugasim tako da istekam napajanje i sacekam jedno 2-3 sata i upalim i onda se upali ako imam sreće,ako ne moram silovati onaj reset gumb i nadat se da ce se upaliti..IMA LI IKO RJESENJE BIO BI VAM ZAHVALAN,HVALA

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira

kako znas da normalno radi ako se ne pojavi slika nakon paljenja kompa? Jesi probao dok tako radi istekati kabel od monitora iz graficke kartice pa ponovno ustekati? Prvo to probaj pa onda

ako ne upali  izvadi sve iz kompa osim najnuznijeg (diska, memorije) pa ponovno upali. ako sad radi ok onda te nesto od instaliranih kartica zeza pa vracaj jednu po jednu i isprobavaj dok se ponovno ne pojavi greska. Ako i dalje imas problema, mozda je napajanje.

15 godina
neaktivan
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Pozdrav ekipa, da ne otvaram novu temu, odlučio sam uskočiti u ovu.

 

Naime, prošli tjedan sam naručio novo računalo, Ryzen 3 2200g + Radeon RX 560. E sad, računalo stiglo dostavom doma, spojim kablove, no nema slike. Monitor koristi VGA sučelje, probao sam spojiti na matičnu (ima integriranu grafiku), monitor se upali, pokaže "no signal" poruku i prebaci se u stanje neaktivnosti. Monitor radi kad ga spojim na staro računalo. Zatim sam spojio novo računalo putem HDMI kabela preko Rx 560 na tv, opet, nista od slike. Najčudnije od svega je što se LED-ice unutar kućišta upale, ventilatori također, no slike nema ni za lijek.  Imate li kakav savjet što sljedeće napraviti? (naručio sam preko webshopa pa ne bih sad odmah htio slati na servis) Da probam sa VGA to DVI adapterom ili nešto drugo?

 

Unaprijed hvala

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Izvadi RAM i probaj ga staviti u drugi utor, ako imaš više modula memorije, isprobaj jedan po jedan.

Izvadi bateriju s matične na 5 min., vrati natrag i probaj upaliti.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Imaš li kojim slučajem grafiku na matičnoj ....

 

Jesi promjenio u biosu da ti prikaz bude sa IGP na PCI-e ???

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira
nbdy32 kaže...

 Jesi promjenio u biosu da ti prikaz bude sa IGP na PCI-e ???

Kako će vidjeti BIOS ako nema slike?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira

Promijenio sam utor RAM-a, tj. stavio u drugi - nema promjene. Sa baterijom ista stvar. Popodne sam kupio i hdmi to vga adapter, no i tu nema slike.  Razmišljao sam i da kupim DVI monitor, no sve mi se čini da ću slati računalo na servis.

 

A jesam baksuz, prvi put naručim komp preko webshopa i dobijem (vjerojatno) DOA....

 

Momci, hvala vam obojici na pomoći. :)

Why so serious?
5 godina
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Cesc, ovo sto si ti napisao je jedan veliki sataras. Aj za pocetak zamijeni taj VGA-sucelje monitor. Pretpostavljam da se radi o starom analognom monitoru koji se spaja preko d-suba.

I nista nije cudno sto ne radi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira

Monitor je star (ionako se koristio za roditeljski pc) i u planu je kroz neko skorije vrijeme uzeti novi, no to ne opravdava zašto nemam sliku preko tv-a. Ako je Sony tv star 2 godine isto problematičan (HDMI), onda mi ni novi monitor neće pomoći u dobivanju slike.

Why so serious?
5 godina
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Izvadi tu Radeon-ku pa onda spoji monitor na izlaz sa matične....kad dobiješ sliku pogledaj postavke u bios-u

 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira
Valentin17 kaže...
nbdy32 kaže...

 Jesi promjenio u biosu da ti prikaz bude sa IGP na PCI-e ???

Kako će vidjeti BIOS ako nema slike?

 Pa ako ima na matičnoj utor za monitor očigledno će uštekati monitor tamo ...

 

pa onda prebaciti igp na pci-e

13 godina
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira
nbdy32 kaže...

Nebitno je da li je kartica u PCI-E utoru ili nije, on je već probao monitor spojiti na ploču direkt i opet nije dobio sliku.

Vjerojatno je uzeo RAM koji se ne slaže sa pločom i to stvara probleme, a možda su ploča ili RAM neispravni.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Jesi ziher da si na monitoru odabrao ispravan izvor signala (ako ima više ulaza - vga, dvi, hdmi... štogod)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: PC radi ali monitor ne reagira

Jesam, stvar olakšava činjenica da je na monitoru samo utor za VGA izvor signala, tako da ni ne mogu fulati. Na Tv-u sam sve HDMI priključke isprobao više puta (da li je dobro "sjelo" u utor i sl.), no nije bilo pomaka. Računalo sam zapakirao i sad čekam gls da ga pokupi pa vam javim što kaže dijagnostika u servisu.

Why so serious?
15 godina
neaktivan
offline
PC radi ali monitor ne reagira

Ipak je do matične bilo, dobio novu, komp radi :D

Hvala svima na pomoći.

Why so serious?
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice