PC se ponekad neće upaliti

poruka: 29
|
čitano: 3.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti

Bok,

 

može mala pomoć:

 

prije nekog vremena sam stari komp (Core 2 Duo) pojačao s polovnim procesorom Xeon X5460.

 

nadodao sam još 3 GB DDR2 RAM-a pa sad imam sva 4 slota popunjena s 3x1GB + 1x2GB DDR2 (sve iste marke i brzine)

 

staru grafičku sam zamijenio s HD7850 2GB.

 

problem je što se kod paljenja kompjuter ponekad (dosta često zapravo) zamrzne na samom početku - kad se prikaže logo od matične (matična je 965P-DS3)

i moram ga par puta ugasiti i upaliti da se pokrene.

kad se upali PC radi kako treba. mogu igrati igre, surfati, gledati filmove... sve bez ikakvog problema.

 

napravio sam memtest i s memorijom je sve OK.

 

što bi moglo biti problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti

Probaj resetirati postavke u BIOSu, mozda nesto ne odgovara nakon mijenjanja komponenata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

flash-o sam matičnu prije ugrađivanja Xeona

kasnije sam procesor OC, a kako je dolazilo do problema s pokretanjem resetirao sampostavke u BIOS-u.

problemi su se nastavljali i dalje (kasnije ga više nisam OC-ao)

napomena da sam ga OC-ao praktično odmah poslije ugradnje XEON-a pa nemogu reći da li je prije dolazilo do takvih problema.

prije nadogradnje s procesorom, memorijom i grafom nisam imao nikakvih problema kod paljejna

 

matična i napajanje su stari (2006-2007 koliko se sjećam)

ali kad ga uspijem upaliti sve radi super. samo kaj me živcira po 3-4 puta ga paliti zaredom da proradi

 

da li je možda problem s pastom na procesoru.

nisam vičan to raditi pa neznam da li sam odradio kako spada.

da sam fulao, da li bi tu radio problem samo kod paljenja ili i u radu?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 9:22 (stiv1982).
9 godina
odjavljen
offline
PC se ponekad neće upaliti

Probaj promijeniti SATA utor na matičnoj od harda. 

 

Ja sam imao sličnu matičnu, 965P-DS4, ista situacija je bila kod mene.

 

Probaj svaki utor i vidi kako se ponaša, meni su od 6 utora mislim, 3 bila funkcionalna, sa nekom šemom. :)

 

Ništa nije bilo pokidano niti prčkano, samo od sebe, možda je to nekakva serijska greška. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti
Taj CPU je 45nm, a koliko se ja sjećam sve matične starije od x3x (P35, G31 itd.) serije podržavaju samo 65nm, možda je u tom problem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
PC se ponekad neće upaliti

Preslabo napajanje...

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Mislim da mu ne bi došao do biosa uopće ako ga ne podržava.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
8ax kaže...
Taj CPU je 45nm, a koliko se ja sjećam sve matične starije od x3x (P35, G31 itd.) serije podržavaju samo 65nm, možda je u tom problem...

 na listi je kompatibilnih matičnih (barem moja verzija rev3.3) i testiranih s Xeon x5460 tako da to ne bi trebao biti problem.

 

Sum_of_all_fears...
Preslabo napajanje...

zašto to misliš? nebi li onda bilo problema nakon igranja igri (npr battlefield 3 i 4 koje sam igra)? jer kad se upali onda sve radi bez problema

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 17:24 (stiv1982).
13 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
stiv1982 kaže...
što bi moglo biti problem?

Treba krenuti metodom eliminacije, možda neki RAM modul stvara probleme, isprobavaj jedan po jedan. Ovo što test pokazuje ne znači ništa.

Sljedeće treba probati drugo napajanje, ako nemaš drugo, posudi ga negdje.

Nadalje, otpoji HDD i optiku, upali i vidi da li se opet bude zamrznuo kod BIOS loga, cilje ovdje nije upaliti PC, već probati samo proći BIOS logo.

ps. ako imaš stari procesor, možeš probati staviti i njega, samo za test, ako bude radio dobro, Xeon onda ili nije podržan kako se spada ili je neispravan.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2015 17:25 (Valentin17).
13 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
8ax kaže...
Taj CPU je 45nm, a koliko se ja sjećam sve matične starije od x3x (P35, G31 itd.) serije podržavaju samo 65nm, možda je u tom problem...

 Najnoviji biosi rješavaju taj problem ;)

 

Probaj ramove slot po slot ram po ram!

Ja sam imao problema na P35C-DS3R nekad se zaledi nekad bsod nakon što bi ubo pločicu u ploču(nebitno koji utor) a ustvari je bio problem da cpu i ta pločica se nisu slagali,jer q6600 i taj 1gb twin mos su uredno radili,kad je došao xeon problemi se pojavili,promjenio sam čak i ploču(P5Q Pro Turbo) problem je još uvijek tu,zato ramove istestiraj,keks po keks.Memtest ti može pokazat da su sve pločice ispravne(prošao i taj problem) no nekakvo neslaganje na 775 soc s xeonom i ramom je postojalo.

 

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

OK.

 

hvala na pomoći

 

poigrat ću se s tim.

9 godina
offline
PC se ponekad neće upaliti

totalno isti problem sam imao prije pola godine... promjenio sam baterijicu na matičnoj i to je riješilo problem...

RAMPAGE
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti

Pozdrav,imam problem sa paljenjem kompa,npr. jučer je cijeli dan radio normalno,uglavnom stalno radi normalno nego je problem što ga nemogu upalit,doslovno nekad trebam 20 puta stisnit power button da upali a nekad ni tad neće.

Da napomenem otvarao sam kućište pa sam slučajno išćupo one male kablove što vode od prednje strane kućišta do matične,al to tek danas kad sam ga otvorio znači dosada nisam ništa dirao da bi se neš poremetilo. 

Jel može biti do samog ulaza u napajanje? Mjenjo sam i kablove..Otvaro sam napajanje.ne izgleda mi ništa spaljeno ili slično haha,mogu poslat neke slike nije problem samo da skontam šta je,jel trebam novo napajanje ili je do nečeg drugog?

 

Hvala unaprijed

 

P.S. napajanje je 420W lcpower,a matična as rock n68s-c ucc,kućište neam pojma :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
Choky95 kaže...

Pozdrav,imam problem sa paljenjem kompa,npr. jučer je cijeli dan radio normalno,uglavnom stalno radi normalno nego je problem što ga nemogu upalit,doslovno nekad trebam 20 puta stisnit power button da upali a nekad ni tad neće.

Da napomenem otvarao sam kućište pa sam slučajno išćupo one male kablove što vode od prednje strane kućišta do matične,al to tek danas kad sam ga otvorio znači dosada nisam ništa dirao da bi se neš poremetilo. 

Pozdrav, problem sa paljenjem pc-a može biti u samom kućištu tj. Power SW koji ide iz kućišta u matičnu. Nisam siguran ako bi mogao spojiti Reset SW umjesto Power SW i probati pokrenuti preko reset gumba. 

Mislim da ne bi trebalo biti posljedica, ali ipak pitaj stručniju osobu za svaki slučaj. Da ne bi bilo "Ej, El Munjoko"... 

Imao sam i ja takvih problema, neki put iz prve upali, neki put iz 15-og pokušaja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

E pa baš tako je i meni,pričekat ću još koji odgovor da vidim jel netko imao sličan problem i kako ga je riješio

 

Probo sam zamjenit,ništa se ne događa :S

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

ajde neko..

13 godina
offline
PC se ponekad neće upaliti

Postavi par slika ovdje.Mislim da nije problem do napajanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Reci sta da slikam odmah cu :D

13 godina
offline
PC se ponekad neće upaliti

Kabel koji vodi do power buttona

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Zurim do grada sori,slikat cu kad se vratim pa mozes sutra pogledati ili kad stignes ,hvala 

12 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti

Evo slika,ako treba još neka slikat ću

Ova bijelo crvena isprepletena je od power button Ova bijelo crvena isprepletena je od power button
Tu se spaja na matičnu Tu se spaja na matičnu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

To se može (ta 2 pina na matičnoj) spojiti sa odvijačem i ako je ispravno napajanje i matična ploča, računalo će se uključiti. Znači, samo takneš ravnim odvijačem ta 2 pina.

15 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
Po svemu pročitanom. Treba vidjet koji je čipset matične. Te vidjet ima li fazna regulacija dovoljno svega. Ako ne downklokat procesor do stabilnog paljenja. I provjerit napuhane kondenzatore naročito oko cpu i biosa. To mi prvo na pamet ovako... Da se ne bi desilo pucanje kondenzatora.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti
Choky95 kaže...

Evo slika,ako treba još neka slikat ću

 Meni se čini da si krivo spojio... Gledam ti raspored pinova na tzv. sistemskom panelu u uputama za matičnu i izgleda mi da se spaja kabel (konektor) tj. žice vodoravno, a ne okomito kako je tebi. Evo, otiđi na 23. stranicu i pogledaj, pa ćeš shvatiti što želim reći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 12:02 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

ako treba nesto slikat jos recite,neizgledaju kondenzatori cudnije nego inace haha,izvadio sam grafu i dva ventilatora da nesmetaju pri slikanju 

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

hvala Izzy stavio sam pinove vodoravno,fora je sto je sad komp upalio,namjerno sam ga upalio bez graficke i radi normalno odma je upalio,kad sam je vratio nazad nece upalit uopce..

15 godina
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Dakle, sada radi dok je na integriranoj grafici, ali sa odvojenom (HD 4350) neće niti da se uključi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 12:17 (Izzy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ponekad neće upaliti

Tako je,evo probat cu jos jednom da budem siguran.

8 godina
neaktivan
offline
PC se ponekad neće upaliti

Trebam pomoć! Imam laptop HP 6735s i uopće mi se ne želi upalt. 

Što bi mogao biti problem?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice