Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows... zaključana tema

poruka: 7
|
čitano: 1.302
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

Bok svima! {#}

 

Imam jedan ogromni problem.Kad igram neku igricu ili sam na internetu duze od 50min. pocne mi se pregrijavat PC i onda se srusi Windows ili se "Zaledi".Nakon sto ugasim PC nemogu ga ponovno pokrenut,koliko je vruc.Nakon sto cekam oko 45min mogu ga ponovno pokrenut.

 

Nemam nikakvi virus a kompjuter redovito cistim da se ne nakupi previse prasine.Tako da neznam koji je problem,nemam bas pre veliko iskustvo,tako da pitam vas ako mi mozete pomoci.

 

Evo slike kad mi je PC na Idle(ne radim ništa) a sliku kad igram neku igricu ili sam na Internetu duze od 50min.

 

Core 0 mi bude od 50 do 70C a CPU Usage oko 80% ili vise ali i GPU bude oko 55 ili 60C,prepostavljam kad mi Core 0 bude oko 70C pocne mi se srusit Windows ili se "Zaledi" i nakon toga moram ugasit PC i moram cekat 45min da se ohladi kompjuter, prije toga nece se pokrenut.

 

Molim pomoc.{#}

 

Zaboravio sam napomenut da kad sam na PC-u vani bude oko 20C tako da ne vjerujem da je vrijeme ili temperatura vani ima ikakvo veze s time.

Kad je PC na Idle Kad je PC na Idle
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 20:57 (Porygon).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

Provjeri da li je drzac od hladnjaka puknuo i da li sjedi dobro hladnjak.

 
3 1 hvala 2
14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

Nemam nikakvi virus a kompjuter redovito cistim da se ne nakupi previse prasine.Tako da neznam koji je problem,nemam bas pre veliko iskustvo,tako da pitam vas ako mi mozete pomoci.

 

Jel možeš malo objasniti na koji način čistiš od prašine i što sve očistiš ?

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

Sve drzi i radi kako treba.

 

A kako cistim kompjuter: Sa maramicom vecina cistim komponente,a za hladnjak ili GPU uzmem vlaznu maramicu te ocistim ventilatore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 15:14 (Porygon).
10 godina
offline
Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

A usisavanje prašine? Skini cooler s cpua, skini pastu, stavi novi i vrati cooler. Naravno pazi da ga dobro montiraš pa vidi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pregrijava mi se PC onda se srusi Windows...

Instaliraj program Speccy i provjeri temperature, nakon toga uploadaj screenshotse na forum.

 

Za screenshotse nemoj koristiti fotoaparat ili mobitel, možeš npr. koristiti program Lightshot i uploadati ovdje ili

jednostavno kada ti speccy bude otvoren prtisni kombinaciju tipki ALT+PrintScreen i otvori Paint a zatim kombinacijom tipki CTRL+V ćeš zalijepiti sliku, a na koncu snimi sliku u PNG format (zbog bolje kvalitete) i uploadaj na forum.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice