Prijedlog - koji Asusov kuler za procesor?

poruka: 7
|
čitano: 2.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

Posjedujem sljedeću konfiguraciju cpu Intel Core2Duo 6420  2,13 GHz, mbo Asus P5PL2-E intel 945pl , GeForce 8600 GT super 512 mb, napona Power Line 650 W, RAM 2x1 gb Kingston 667. Htio sam ga overklokovati ali ne previše ,overklok sam uradio sa Asusovim Aiboosterom programom koji je došao sa matičnom pločom, uradio sam overklok u procentima 5, 10, i 15% ali mi je oslabila propusnost u RAM memoriji poslije sam uradio overklok na postavku memorije 667, kako mi je ponuđeno sa programom i onda mi je FSB sa 1066 od procesora digao na 1333, a brzina na 2,66 GHz, i mogu reći da sam bio zadovoljan nakon par urađenih testova brzine i propusnosti u memoriji .

 Da li je ovakav overklok opasan za ploču koju imam , jeli dovoljan intelov box kuler i da li  mi netko može dati prijedlog koji od Asusovih kulera da uzmem jer kod nas su samo zastupljeni Asusovi kuleri a drugih nemaju. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

Mislim da ti je ploca sigurna... Nemoj me drzat za rijec, ali mislim da smo povecavanjem voltaza mozes ostetit komponentu. Sta se tice coolera, ja koristim Asus Silent Square. Ja sam zadovoljan. Moj Core 2 Duo (e4500 @ 2,21 Ghz) se drzi na nekih 27-30 C (idle) i 39-42 C (100% load nekih 5-6 sati). Puno ti znaci protok zraka u kucistu i termalna pasta (ja koristim onu koju sam dobio sa coolerom), ali sam cuo da ARCTIC Alumina moze jos bolje provodit toplinu tak da se moze jos smanjit temperatura. U svakom slucaju samo ti mogu preporucit Silent Square. BTW full je tih, skoro ga ne cujes.

16 godina
neaktivan
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

Taj sam kuler i gledao i imaju ga, a što mi odgovara da je tih a vidim da je isproban i pokazao se na djelu ,jer svaki prodavac hvali ono što imaju kod sebe, a što se tiče provjetravanja to sam riješio samo mi je bio potreban jedan solidan i po mogućnosti tih kuler hvala na pomoći

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

za overklok u procentima 5, 10 i 15% ti ne triba nikakav cooler osim stocka, niti je opasan za plocu, a bome i podizanje napona je potuno nepotrebno, povecavanje voltaze ti ne triba za tako mali OC, i neces nista spalit

 

samo ne ocekuj cuda od te ploce ako pozelis nesto vise


ostrim zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

Znam i ja sad kada sam uzimao prije pola godine prodavac imao samo tu i nahvalio je kako biva kada ima samo tu na raspolaganju de mi reci mišljenje oovo ploči ASrock 4Core1600TWINS-P35 nezigleda mi loše a ima podršku za DDR 3 memoriju a i koliko vidim i čipset nije loš sasvim dovoljan za moj procesor

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

i to sto imas je sasvim dovoljno za tvoj procesor, tako da se ne opterecujes bezveze nevaznim stvarima tipa "moram imat novu plocu koja dere FSB preko 500MHz, ima najnoviji cipset, 50 sata konektora, i bios od kojeg je lakse skontat kako isprogramirat vesmasinu da ti przi pomfrajt"

btw ta Asrock-ica ne spada u tu kategoriju, i ne preporucam ti nikakvu novu plocu, pogotovo ne sa podrskom za DDR3 jer dok doticni rami budu prihvatljivi svima doticna ploca ce stajat u pomorskom muzeju kao zasticeni povijesni spomenik


ostrim zube
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prijdlog koji Asusov kuler za procesor

hvala na pomoći i savjetu

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2008 22:15 (glama).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice