Problem s DVD pržilicom

poruka: 15
|
čitano: 2.622
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD pržilicom

Ovako Imam DVD RW Toshiba-Samsung i u zadnje vrime sam primjetia da mi prilikom snimanja dobrano isfriža svaki medij pa mi ponekad nije čitljiv u Divx playeru, zna li ko u čemu je problem, je li vrime da ga minjam ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s DVD pržilicom

Probaj smanjiti brzinu prženja

16 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD pržilicom

Nije bitna brzina 4X ili 16X, ista stvar !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD pržilicom
Groza kaže...

Ovako Imam DVD RW Toshiba-Samsung i u zadnje vrime sam primjetia da mi prilikom snimanja dobrano isfriža svaki medij pa mi ponekad nije čitljiv u Divx playeru, zna li ko u čemu je problem, je li vrime da ga minjam ?

 A koliko je star?
Možda je stvarno vrijeme za zamjenu....
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD pržilicom

Ne znam točno možda 2 godine, ali imam i CD pržilicu koja radi ko sat već jedno 6-7 godina, ne virujem baš da je starost problem !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s DVD pržilicom
Groza kaže...

Ovako Imam DVD RW Toshiba-Samsung i u zadnje vrime sam primjetia da mi prilikom snimanja dobrano isfriža svaki medij pa mi ponekad nije čitljiv u Divx playeru, zna li ko u čemu je problem, je li vrime da ga minjam ?

 
jel u DivX playeru na PC-u il' samostalnom DVD-u s mogućnošću čitanja DivX-a?
ja sam imao problem sa svojim DVD-om dok nisam stavio novi firmware.....trzanje, nemogućnost učitavanja čak i nekih DVD kopija (sasvim normalno radile na hrpama drugih DVD-ova na kojima sam isprobao itd....)
Kad je zadnji put nadograđen DivX, Xvid itd....

U besptičju i krava zvuči kao slavuj!
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD pržilicom

I na kompu i u DVD playeru !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s DVD pržilicom

Samsung mozda je kralj monitora ali sa przilicama nemaju nikakve veze! Ako ne radi ne radi nemas se sto cuditi nego kupiti novi ne bi da se radi o grafickoj 5000 kn nego o przilici od 200-tinjak kuna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD pržilicom
Groza kaže...

Ovako Imam DVD RW Toshiba-Samsung i u zadnje vrime sam primjetia da mi prilikom snimanja dobrano isfriža svaki medij pa mi ponekad nije čitljiv u Divx playeru, zna li ko u čemu je problem, je li vrime da ga minjam ?

 

 Kolega nema tu puno filozofije problem je mehaničke prirode,tj dvd - se prilikom vrtnje dodiruje jednog djela pri čemu nastaju ogrebotine na mediju ako ti pržilica isfriža dvd -medij onda je vrime da je vadiš iz kompa pošto se popravljanje ne isplati jednostavno kupi novu !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD pržilicom

Pa ako ti je baš tako, onda nabavi novi. Koji program koristiš za pržit'.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD pržilicom
Na koje cd/dvd przis... i to sta vec przis..imali ga podosta..kontas me..
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s DVD pržilicom

Koristim Nero 7 a mediji su različiti (Traxdata, Verbatim, Kvark..) i na svima ista stvar, nebitno koliko toga pržim !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
offline
Problem s DVD pržilicom

Brzina kod prženja Dvix filmova da bi se oni kasnije gledali na npr. DVD/DivX playeru je gotovo najvažnija. Frend mi je cijelo vrijeme pržio filmove na 16X i imao je istih problema.

 

Stavi brzinu na 4X i kupuj minus (-) medije za snimanje, po mogućnosti Verbatim ili Traxdatu. Čitao da su oni najbolji za filmove, mjuzu i slično, a plus za podatke.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem s DVD pržilicom

promijeni przilicu sasung je oduvijek stvarao probleme ili probaj sa drugim medijem


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
neaktivan
offline
Problem s DVD pržilicom

Kao i kod DVD i CD playera: ako imaš problema najprije probaj očistiti leću. Postoje stotine vrlo dobrih lens cleanera i ako često koristiš CD ili DVD, čitač ili pržilicu,m jednom u mjesecu ili dva mjeseca moraš očistiti leću, pogotovo ako se u prostoriji u kojoj je kompjuter puši.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice