Problem čitanja snimljenih DVD+R medija

poruka: 7
|
čitano: 3.362
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem čitanja snimljenih DVD+R medija
pitanje

Događa mi se neobična stvar. Imam LITE-ON DVDRW  LH-18A1H pržilicu. Dok sam na njoj pržio DVD_R medije nisam primijećivao nikakvih problema. Nedavno sam kupio Valuepack by TRAXDATA 8x DVD+R medije. Snimanje prolazi bez ikakvih problema na Nero 8. Međutim kada taj isti medij stavim natrag u istu pržilicu, kaže mi da na njemu nema nikakvih podataka, a sam sadržaj uredno pratim na linijskom DVD playeru Vivax. Ima li itko pojma o čemu bi se tu uopće moglo raditi? Može odgovor i na moj mail ovo_briši_mario.keca@skole.hr. Hvala

MarioK
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem čitanja snimljenih DVD+R medija

Neki citaci imaju problema sa odredenim proizvodacima dvd-a i ja na svoj lg nemogu sve snimat. Probaj promijenit firmware mozda proradi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem čitanja snimljenih DVD+R medija

meni se događa slična stvar ma mojem laptopu(HP 6715b), dok na običnom kopu je sve pet(kuc-kuc u drvo)-tamo imam neku LG dvd pržilicu.

naime, kad snimim dvd, neovisno koje marke, snimanje prođe u redu i sve ok, ali kad opet želim te podatke iskopirati na hard, javlja mi grešku da ne može skopirati podatke (za poludit)Viče.

 

neznam rješenje tog problema, ali sad baš danas odnio laptop na servis(još mi je pod garanciom), pa javim što su oni poduzeli(vjerojatno je pržilica gotova, pa će je zamjenit)

 

inače, malo sam se raspitao prije 2 mjeseca u vemilu, za pržilice za laptope, i vele da imaju samo jednu u ponudi za nekih tristotinjak kuna, pa ako ti nije preskupo, mislim da ti je to dosta dobro rješenje

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2008 13:14 (mali.ivica87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem čitanja snimljenih DVD+R medija
autorov komentar

Mislim da sam doznao nešto više o problemu. Naime, kao što sam rekao problem se ne javlja kada radim s DVD-R medijima, već samo "+". Rješenje je sljedeće: na stranici proizvođača pržilice treba potražiti ne samo novi firmware, već i "BookType". Kod LITE-ON-a je to programčić koji, da tako kažem, korigira ovu grešku kod "+" medija, tkao da ih pržilica zaprži kao "-" medije. Iako vam možda nije jasno, problem je na taj način riješen. Ukoliko proizvođač pržilice nema takav programčić, ili neku drugu sličnu mogućnost pod terminom "booktype", pokušajte u Google-u napisati "unofficial +firmware +naziv vaše pržilice". Tu, naravno postoji opasnost od mogućih grešaka, ali stvar radi.

 

No, najjednostavnije je rješenje koristiti DVD-R medije i zbogom!

 

Pozdrav svima!

 

Mario

MarioK
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem čitanja snimljenih DVD+R medija

evo čim sam vidio tvoj odgovor, išao sam pogledati dali su i moji "+"...i nebi vjeroavao, večina (ne svi) koji mi prave probleme su "+".

ovi "-" mi ne rade tak često,ali se i njima zalomi.

 

al mi nije jasno, kak onda pokaže da je spržen i da je sve ok i pokaže sadržaj dvd-a a kad ga idem kopirat komp mi redovito počne kopirat i onda zablokira, pa ne mogu iskopirati sadrržaj s njega????

 

a kako sam i gore napisao, imam i doma na kompu LG dvd pržilicu, i ne žali se na ni jedan cd/dvd koji joj uvalim, bio "+"ili"-", pa sam do sada mislio da je svejedno kakve uzmem, a na linijskim dvd playerima nisam isprobavao, jer su mahom na tim dvd-jima programi.

 

 

inače uvijek me pitaju kakve želim dvd-e, a ovi "+" su uvijek malo jeftiniji, pa večinom njih uzimam.

 

hvala na odgovoru, budem vidio šta će ovi na servisu reć pa postam odgovor.

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Problem čitanja snimljenih DVD+R medija

Book type sam Nero podesava automatski.Nemas potrebe za dodatnim programom.

Ako ta opcija ne radi onda idi u Start-Nero-Nero Toolkit--Nero Disk speed---Extra--Beet Setting

Za DVD+R odaberi DVD-ROM i klikni na set

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem čitanja snimljenih DVD+R medija
autorov komentar

Napravio sam kako si rekao, sada samo da provjerim funkcionira li kako treba. Hvala, pozdrav!

 

MarioK
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice