Problem sa laptopom

poruka: 19
|
čitano: 1.211
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Bok,

 

Naime kupio sam laptop ( hp 455 probook) proslo ljeto i evo nisam imao vecih problema do sada kada mi odjednom ne zeli uopce pokazati sliku. Upali se sve normalno, ali nista se ne vidi, samo ventilator pocne zujat i tada je gotovo, ne ide dalje. probao sam vise puta i jednom mi je uspjelo pokazati onaj "resuming windows" i onda mi otisao na blue screen na par sekundi tak da nisam uspio ni uhvatit sta je i onda mi je opet crklo. 

 

Mislim da je nesto proslo unutra jer, kako laptop obicno ne iskljucujem, nego samo poklopim pa se ugasi, nestalo je struje ujutro i kako je odjednom dosla mozda je pregorjelo nesto ili je moguce da su windowsi otisli?

 

Imam Windowse 7 32 bitne.

 

i da, ne znam ako je neki hint, ali caps lock gumbic onako isprekidano svjetli, kao flash nekakav, ne znam kak da to objasnim 

 

Pa ako ima netko neku ideju sto bi moglo biti...

nosim ga na popravak ionako u petak,  ali me zanima koliko dugo bih mogao biti bez njega posto mi za faks bas treba...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Ako se ekran ne pali, može biti do njega, kabela ili do grafičke.


Probaj ga spojiti na externi monitor, tv. 
Pa nam javi !

 

LP!
:) 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

Probao sam i sa baterijom upaliti pa ista stvar.. mogu probati na monitor ako je nesto drugacije?

 

ali cudno da bi mi graficka pregorjela samo tako, ako sam ga jucer uvecer ugasio bez problema...

 

hvala na odg.

 

nda ak netko ima jos neko rjesenje neka kaze slobodno :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 18:20 (keks).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...

Probao sam i sa baterijom upaliti pa ista stvar.. mogu probati na monitor ako je nesto drugacije?

 

ali cudno da bi mi graficka pregorjela samo tako, ako sam ga jucer uvecer ugasio bez problema...

 

hvala na odg.

 

nda ak netko ima jos neko rjesenje neka kaze slobodno :D

Ako radi na monitoru, onda grafička tj. matična radi !

Ako ne radi ni na monitoru onda je najvjerovatnije da grafička ne valja ! 

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
15 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...

.. 

i da, ne znam ako je neki hint, ali caps lock gumbic onako isprekidano svjetli, kao flash nekakav, ne znam kak da to objasnim 

 

Pa ako ima netko neku ideju sto bi moglo biti...

nosim ga na popravak ionako u petak,  ali me zanima koliko dugo bih mogao biti bez njega posto mi za faks bas treba...

 -to je alarm = beep code, potraži konkretno objašnjenje za svoj notebook.. i otkrit ćeš 'toplu vodu' tj da ti je crklo nešto, recimo VGA, možda RAM (kontakti) ili nešto od MBO.

 

typo ili tipfeler. 'kontakti'.

pijem kavu i 'doktorski' natipkavam prstićem u polumraku... koncentracija na nivou HR državnih rezervi. {#} mada je to za plakanje. {#}

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 22:34 (ihush).
13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
ihush kaže...
otkit, (kontalti)

- Ovo je što? To je nešto novo što imaju samo najnoviji modeli laptopa ili? {#}

- ps. nemoj se tako "trgati", stići ćeš. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 18:37 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

e fala ljudovi na odg..

 

mali update, uspio sam onaj shit pokrenut odmah nakon paljenja i sad radim neki memory check pa da vidim sto je...

 

da je graficka crkla dal bi uspio ja uopce vidjeti ovo? :D

 

 

edit:

 

Memory quick check: Passed

 

memorija radi znaci? :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2014 19:00 (keks).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

sori za dupli post ali samo da kazem da sam uspio sam srediti nakon onih alarm beepova od caps locka.. problem je bio u corrupted biosu pa nije htjelo bootat, sredio sam sad to i radi opet sve kako treba i nista nije izgubljeno...

 

hvala na pomoci :D

 

 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Problem sa laptopom

evo mene opet i opet ista stvar...

 

radilo je sve dva dana i opet se smece nece upalit... 99% sam siguran da ovo nema veze sa hardverom, jedino sto ne bih iskljucio je problem s memorijom... cudno mi je da se nakon nekog vremena upali, ali sada ni za lijek...

 

je li moguce da je rijec o nekom virusu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...

99% sam siguran da ovo nema veze sa hardverom

- To je hardwerski problem 100%, jel vidiš BIOS, ako ga ne vidiš, onda nemaš kaj nego pravac servis.

- Ako vidiš BIOS, napravi reinstall windowsa.

- Da je problem softwerske prirode (Virus), bilo bi slike i vidio bi BIOS (HP logo) ako ništa, ne bi bio crni ekran bez ičega.

Drži se majstore. :DDDD
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 19:56 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Valentin17 kaže...
keks kaže...

99% sam siguran da ovo nema veze sa hardverom

- To je hardwerski problem 100%, jel vidiš BIOS, ako ga ne vidiš, onda nemaš kaj nego pravac servis.

- Ako vidiš BIOS, napravi reinstall windowsa.

- Da je problem softwerske prirode (Virus), bilo bi slike i vidio bi BIOS (HP logo) ako ništa, ne bi bio crni ekran bez ičega.

 

ne vidim nista, osim ako mi se ne posreci, onda uspijem otvoriti onaj hp support i nastaviti startup i radi normalno... jos nisam skuzio na koju foru to radi. prvojeravao sam sve komponente u ta 2 dana i sve je pisalo da je ok, ali ocito nesto ne valja...  

 

to se samo događa kada ugasim laptop, cak i ne svaki put, nego onako random...

 

ali dobro imam garanciju pa ce valjda uspjet sredit, samo mi je problem jer putujem u drugi grad na fakas i taman kad ne treba se smece pokvari..

 

jeli moguce da ima to nesto veze sa time sto imam win 7 32 bitne, a 4 gb rama? znam da je usable nepunih 2, pa mozda i to uzrokuje kakve probleme... ne znam. 

 

probao sam i sa beep codovima, ali sto je najbolje radi samo caps, a ne i num lock pa ne znam dal su to bas pravi alret codovi. 

13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...
ali dobro imam garanciju pa ce valjda uspjet sredit

- Nosi na garanciju. {#}

Drži se majstore. :DDDD
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Valentin17 kaže...
keks kaže...
ali dobro imam garanciju pa ce valjda uspjet sredit

- Nosi na garanciju. {#}

 

a nema druge, samo me zanima sto bi mogao biti problem pa da probam sam rijesiti jer su ovi s faksa pametni pa sve na net stvaljaju :D

11 godina
offline
Problem sa laptopom

Ako ti na početku već imaš problema sa slikom onda je hardverski problem, i to nećeš moći sam rješiti nego jedino preko servisa. Jedino što si na početku napisao da ti laptop treba za faks, a u servisu će ti biti sigurno cca 2-3 tjedna.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Texpi kaže...

Ako ti na početku već imaš problema sa slikom onda je hardverski problem, i to nećeš moći sam rješiti nego jedino preko servisa. Jedino što si na početku napisao da ti laptop treba za faks, a u servisu će ti biti sigurno cca 2-3 tjedna.

 

pa da, nekad mi upali boot, nekad ne da iskreno kazem... jebote laptop ni godinu dana i crkne, presmijesno.

 

a imam tu jednog lika kod kojeg nema previse psola pa mislim da nece toliko dugo trajat... jer nisam iz grada da ima puno tih kompova za popravljanje... 

 

morat cu se snac, nema druge. 

13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...

jebote laptop ni godinu dana i crkne

- Crknu neki i prije. {#}

Drži se majstore. :DDDD
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom

trebam biti zahvalan garanciji i prvom maju pa necu toliko ni propustit sto se faksa tice, mozda cu jos i vise ucit haha

 

nego onako random pitanje kad ste vec tu: jel moguce da je ovo sve povezano sa mojim windowsima, koji su 32-bitni te stoga laptop koristi samo 2 gb memroije, a to je fala bogu dovoljno za upalit chrome i jos neki program... desavalo mi se dosta puta da se sve jednsotavno smrzne i ne mogu ga drugacije ugasit, nego preko kabela, jel moguce da je i to utjecalo na ovo sto se desilo??

 

mozda da promjenim windowse kada se vrati sa servisa?

13 godina
offline
Re: Problem sa laptopom
keks kaže...
mozda da promjenim windowse kada se vrati sa servisa?

- Ako imaš 4GB RAMa, onda si stavi i x64 win, pazi da nemaš neki "yougurt win" koji se skiselio.{#}

 

EDIT:

 

- Ako želiš, javi se na PM i dobit ćeš link za orginal win 7 Ultimate x64 ili ako želiš (preporuka)

  win 8.1 pro x64.

- Nudim ti i pomoć preko Teamviewera, ako želiš, ti samo staviš win, a sve ostalo prepustiš meni,

  ima da leti kao metak, pa te budem nešto i naučio.

Drži se majstore. :DDDD
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 21:38 (Valentin17).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa laptopom
Valentin17 kaže...
keks kaže...
mozda da promjenim windowse kada se vrati sa servisa?

- Ako imaš 4GB RAMa, onda si stavi i x64 win, pazi da nemaš neki "yougurt win" koji se skiselio.{#}

 

EDIT:

 

- Ako želiš, javi se na PM i dobit ćeš link za orginal win 7 Ultimate x64 ili ako želiš (preporuka)

  win 8.1 pro x64.

- Nudim ti i pomoć preko Teamviewera, ako želiš, ti samo staviš win, a sve ostalo prepustiš meni,

  ima da leti kao metak, pa te budem nešto i naučio.

javim se kada sredim to sa paljenjem... citam po netu i sve mi se cini da je maticna nesto u banani... srecom pa je pod garancijom pa cu valjda besplatno to zamijeniti jer kosta cuda:D

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice