Problem s paljenjem računala

poruka: 21
|
čitano: 6.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Nemogu upaliti računalo.

Kada ga pokušam upaliti samo samo čujem "klik", lampica se na tren upali i to je to, dalje ništa ne radi.

Skužio sam da dok držim tipku za paljenje ventilator procesora radi, radi lampica na matičnoj, a čuje se klikanje i ventilator napajanja se pokreće i gasi u tom ritmu, cca 2-3 puta u sekundi.

Kada pustim tipku sve se pogasi i to je to.

E sada, jeli problem u napajanju ili možda samo u prekidaču paljenja ili slično

 

Zahvaljujem na bilo kakvom prijedlogu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala
POkušaj prespojiti šarafcigerom dva pina na koja je uključen prekidač. Ako radi istu stvar, posudi napajanje drugo i pokušaj s njim. Ako je i dalje ista stvar, matična je manje više pokojna
Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Imas manual od matične ploče... neke ploče pište neke naprave klik... pa si pogledaj... npr. jedan klik nisu dobro umetnuti rami... itd.. :D....  kužiš.. možda je negdje zašla prašina pa nije spoj dobar a može se desiti kao moj slučaj dok sam prenosio kučište iz jedne sobe u drugu grafička se malo cimnula i nije bilo kontakta.. pa je pištalo.. :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2012 21:58 (Mario 1851996).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

da, ali se ne bi gasio komp isti tren, right?

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Evo jučer sam iz čista mira uspio upaliti računalo, pa drugi put nakon toga opet nisam.

Mislim da nije do ram-a, jer to mi se događalo i znam kako to izgleda. Kad je ram problem, PC se upali pa blokira, a sada ventilatori vrte samo dok držim tipku za paljenje

Imam osjećaj kao da palim auto i "verglam" dok ne spoji :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

hmm... malo radi malo ne... a da odneses na servis..? 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Po mom mišljenu samo dvije stvari bi mogle biti problem, napajanje ili ploča.

Provjeri ispravnost ploće tako da ukloniš RAM ako ćuješ pištanje ploća je ok, a napajanje jednostavno zamjeni s ispravnim pa testiraj dali radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s paljenjem računala

Zbog klikanja prvi sumnjivac bi bio napajanje...

KaeR
14 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

ma to ti je garant do prekidaca , dobro ti je reko kolega iznad probaj prespojit zice prije prekidaca. Ako nista bar ces to eliminirat kao moguci kvar

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa računalom jer je stalno pod strujom.

Ako bih računalo ugasio prekidačem na mežnom napajanju i kod novog paljenja na istom prekidaču računalo se pokreče u cijelosti. Trebalo bi kao prije pokrenuti se tek kada pritisnem tipku sa prednje strane kučišta.Dakle starta se odmah pri uključivanju prekidača na mrežnom napajanju. Drugo:Kada ugasim računalo Usb portovi i dalje imaju struju i ne gase Usb Hub akada taj isti Hub isprobam na drugom računalu ono ga pri gašenju ugasi znači da je ispravan.Računalo uredno gasi sve uređaje koji su priključeni na Usb portove.Ako mi netko može dijagnosticirati i objasniti što se dagodilo i kako to otkloniti.Najtoplije zahvaljujem

Daničić Vlado
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom
Otisla ti je sklopka na kucistu vjerojatno. Ako neznas u koje je pinove ustekan kabel imas u manualu maticne pa iskopcaj kabel i napravi kratki spoj na ta dva pina pa vdi rezultat
15 godina
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom
osmihe kaže...

Ako bih računalo ugasio prekidačem na mežnom napajanju i kod novog paljenja na istom prekidaču računalo se pokreče u cijelosti. Trebalo bi kao prije pokrenuti se tek kada pritisnem tipku sa prednje strane kučišta.Dakle starta se odmah pri uključivanju prekidača na mrežnom napajanju. Drugo:Kada ugasim računalo Usb portovi i dalje imaju struju i ne gase Usb Hub akada taj isti Hub isprobam na drugom računalu ono ga pri gašenju ugasi znači da je ispravan.Računalo uredno gasi sve uređaje koji su priključeni na Usb portove.Ako mi netko može dijagnosticirati i objasniti što se dagodilo i kako to otkloniti.Najtoplije zahvaljujem

-podesi postavke u BIOSu, npr jedna od opcija je i paljenje kod dolaska struje (predviđeno u slučaju nestnaka npr ako je server..), power-on..

-drugi dio s USBom, jednako postavke powermanagmenta, npr green/punjač itd. možda je jumper ali vjerojatnije soft postavka. Kod novijih BIOSa/UEFIja moguće je i odabrati dali BIOS ili OS kontroliraju te opcije, tako da možda neka OSovska opcija ako nema u BIOSu.

.. Pronađi manual i prolistaj, podesi (prema svojim potrebama).

g3arv8 kaže...
Otisla ti je sklopka na kucistu vjerojatno. Ako neznas u koje je pinove ustekan kabel imas u manualu maticne pa iskopcaj kabel i napravi kratki spoj na ta dva pina pa vdi rezultat

 -nije prekidač jer tad bi bilo ugašeno ili bi se nakon 4sec ugasio..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom

Kod gašenja komp pogasi sve što je priključeno na portove,miš tipkovnicu zvučnike ali USB hub ne gasi,dok je to radio nedavno prije.Ili ako priključim malu USB ledicu i nju ne ugasi.Hvala vma koji ste pokušali pomoči,međutim ako bih u BIOS-u

 trebao nešto mijenjati onda bih trebao korak po korak,jer BIOS je na Engleskom a ja govorim Njemački,a i nebih želio napraviti nešto krivo.Hvala.

Daničić Vlado
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 17:05 (osmihe).
15 godina
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom

-nema korak-po-korak jer BIOS je različit mada su svi 'isti' (ako automobili).

 

-za paljenje kod dolaska struje, mora bit inešto s nazivom 'power on' i vrijeme-datum za npr paljenje svaki dan u zadano vrijeme.. Pročitaj manual (EFIGS..) ima i njemački za svaki noramaln uređaj-matičnu ploču/PC-notebook i to mora biti navedeno. Može još biti izbor 4sec kao defaultni za gašenje držanjem tipke on-off. Tu se to podešava, kad to pronađeš u BIOSu moralo bi biti dovoljno jasno kako podesiti. Možda pod nekim nazivom green (štednja) ili za punjače (jer ljudi ostave npr mobitel da se puni s USBa.

 

Ne boj se traženja po BIOSu, sve dok ne odabereš SAVE ili SAVE and Exit.. ništa se ne može 'pokvariti' (ako probaš jednu stvar, vratiš je na prethodnu postavku bitno je smao zapamtiti gdje-što je bilo i što si pokušao promijeniti. Tako da traženje po svim menijima nije ništa opasnog. Ako nisi siguran resetiraš PC i sve je kako je bilo. Tek sa save se postavka mijenja i u idućem bootu je aktivna.

Možeš i jezik promijeniti jer njemački je odavno u BIOSu, ali ti to neće pretjerano pomoći, tj tad će teže biti na forumu ostalima pogađati što je problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Imaš neispravan usb provjeri na prednjoj ploči i odozada jel potrgan ili radi kratki spoj... probaj ištekati cijelu prednju ploču sa usbovima pa ga probaj upaliti.

 

 

Seriously?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

Evo jednog intersantnog problema.Kompa je sklopljena od rabljenih komponenti.MB je ABIT NF-M2S v:1.0 PROCESOR amd ATHLON 64x2 MEMRIJA BUFALO SELECT 1gb GRAFICKA nVIDIJA 9400 512 mb 128 bita pci expres 16x1 HD west,digital 320  gb napojna 400 vati.Problem je sljedeci.Kad snimim windowse na drugom kopjuteru onda sistem mogu podignuti samo u safe modu,ali kako inace u toj opciji nerade komponente,kao grafa i cd room i monitor je crn sa ikonama i nema zvuka,a nemoze se safe modu nista instalirati od drivera,to je prakticno sve u svemu nista.Probao sam da instaliram na njemu novi OS WINDOWS XP pak 3,ali prilikom instalacije kad stigne da instalira device komponente,to je ono kad pise za 34 minute ce zavrsiti,onda restartuje i ugasi se,sve prestane raditi,upalim ga ponovo i pocme da instalira sa mjesta kad kaze za 39 minuta ce zavrsiti i opet kad dodje do 34 minute opet se restartuje i ugasi.Molim ako netko zna sto je u kvaru neka mi javi na moju e-mail salkokarahodjic@yahoo.com.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s paljenjem računala

odgovorit ću ti tu kakav mail? da i drugi nešto nauče (možda)  budi kolegijalan 

nadam se da pokušavaš 64 bitne windowse stavit?

vrlo vjerojatno je da kad dođe do neispravne komponente se sruši...

e sad koja je to? e to je diskutabilno...

Seriously?
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 16:30 (compov).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom

Hvala prijatelju ovo je upalilo!! .

Daničić Vlado
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom
osmihe kaže...

Hvala prijatelju ovo je upalilo!! .

 Što točno? :)

Seriously?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom
pisem preko smartphonea. Meni je danas nestalo struje i nakon toga ne mogu upaliti Pc. ucita se pocetni logo i dalje nista. ne mogu uči u bios. sve lampice na kompu svijetle kao i tipkovnica i miš. Sto je riknulo? ne cujem nista tj zvukove. kofiguracija je stara 3god.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa računalom jer je stalno pod strujom

mala dopuna, - sada radi.

ali se komp neobično jako dugo pali. naprimjer 20 minuta stoji na početnom logu, možda čak i duže i onda se pokrene BIOS i ja iz njega odaberem startanje windowsa i eto me tu. Evo dvaput sam ga tako upalio. U čemu je onda problem ? 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice