Problem sa paljenjem računala

poruka: 39
|
čitano: 34.588
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
HELP ne radi mi pc;(

ovak,pozz svima..imam jedaan mali problem ali ja i moj pc smo kao  krava i balet tak da ne kuzim ja to;P

eto sinoc krenem da se log na omiljenu mmo on line i upalim pc i ono nista! nista! svjetli tipka di se pali cuje se neki zvuk,i to je to,tu stane,monitor nije jel sam probao na poslu sa drugim monitorom,.jednostavno radi ali kao da ne radi,.znaci radi dvd room mozes izvadit cd i stavit bez problema,svjetli tipka di se pali i cuje se zvuk i to je to tu stane! dali netko zna sto bi to moglo biti,maticna? memo*? ili ?? unaprijed hvala

:=)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HELP ne radi mi pc;(

čekaj, ti stisneš onaj gumb za paljenje i onda, dal se nešto pojavi na ekranu, dal je taj beep konstantan ili u nekakvim periodima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HELP ne radi mi pc;(

nista se ne pojavi na ekranu,ama bas nista nema beep uopce samo kada palis pc kao da radi ventilator,znaci palis pc cuje se neka buka nije beep .i tu stane sve nista na ekranu

pc radi, tipka za palit svjetli,cuje se ventilator i nista na ekranu,monitor nije

 

:=)
12 godina
protjeran
offline
HELP ne radi mi pc;(

Meni se inače upali ali nema nikakvih zvukova osim ventilatora kada izvadim processor..... probaj posuditi od nekoga processor pa stavi umijesto svojeg pa vidi

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HELP ne radi mi pc;(

moguče da je procesor, ali sumnjam, oni se ne kvare baš prečesto, jesi ga možda overclockao?

ja bi rekao napajanje ili vjerojatnije matična

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HELP ne radi mi pc;(

da nemas mozda intergriranu graficku na maticnoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa paljenjem računala

kolko ja znam grafička kad rikne ima zvuka

tiiiiiiiip tip tip tip

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

Da sad ne otvaram stopedesetšestu temu o paljenju računala .. iamam i ja jedan problem. naime, nedavno sam kupio računalo pod Moj PC i sam ga sastavio. isprva paljenje nije uspjelo pa sam provjerio sve spojeve i ponovno iskopčao pa spojio pwr switch i reser switch. onda je uspio upaliti i sve je bilo u redu (moguće da sam pogriješio prvi put kod spajanja).

 

moj problem se javio jutros kad sam krenuo upaliti računalo. naime, kad sam pretisnuo pwr, ventilatori su se pokrenuli na pola sekunde i stali, ništa se drugo nije upalilo. nakon toga bi se cca svakih 5,6 sekundi isto tako zavrtjeli i stali. onda sam opet otvorio kućište, provjerio spojeve switcha na matičnoj, malo pretisnuo za slučaj da nisam dobro spojio drugi put, spojio napajanje na struju i onda je normalno upalio. kad se upali sve radi normalno, temperature su u granicama normale i sve teče glatko. Samo me taj problem sapaljenjem muči. večeras kad dođem doma s posla upalim ga opet pa javim ima li i dalje problema ili je bilo samo do loše spojenog kabela. do onda bih volio čuti koju ideju o mogućem rješenju navedenog problema. unaprid hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

skoro isti problem kod mene, otvorio sam kučište da pogledam šta šteka i kad upalim pwr počme mi vrtit ventilatore pa stane i tako 3-4 puta u razmaku 1 sekunde, uspije dignit sistem do welcome screen i onda se zacrni ekran, 

tad restartam komp i sve radi normalno ali nikako ga nemogu iz prve upalit

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 0:22 (pivo20).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

pitagora evo sad vidim da imamo i isto napajanje "650W, LC POWER Silent Giant GREEN POWER" pa možda je problem specifičan za to napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

neznam baš. meni je uspio normalno upalit kad sam počistio SMOC, odnosno vratio sve psotavke biosa na default (jer sam tamo nešto bio prčkao) pa sam uvjeren da je moj problem bio do toga, a ne do napajanja. ali opet mi se ne da gasiti komp i riskirati da mi opet treba pol dana da ga upalim samo da bi to provjerio, jer inače kad ga ugasim i odmah upalim (ko npr kad se instaliraju novi updateovi za winse) onda se normalni i bez problema pali.

No lollygagging!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem računala

jeli može stavljanje bios-a na default postavke naštetit računalu ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.11.2011 15:13 (pivo20).
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

koji je postupak za vratit postavke bios-a na default ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

Izvadi bateriju s matične na par minuta.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala
Zdravo...Ja imam laptop toshiba, procesor amd athlon dual core 2.20 Ghz i 3GB RAMA,te windows 7...Moj problem je...paljenje laptopa odvija se vrlo sporo te kad se upali treba mu najmanje minuta i po da se sve učita(npr. otvorim ikonicu "računalo" ili "google" treba mu 15 sekundi...a poslje kao da se se "zagrije " i sve funcionira normalno i brzo???
trajni link proslijedi na e-mail
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem računala
lalalu kaže...
paljenje laptopa odvija se vrlo sporo te kad se upali treba mu najmanje minuta i po da se sve učita(npr. otvorim ikonicu "računalo" ili "google" treba mu 15 sekundi...a poslje kao da se se "zagrije " i sve funcionira normalno i brzo???

Skini CCleaner očisti smeće na računalu s njim.

isključi nepotrebne startup programe. - uradi disk defrag odi na start - search upiši: disk defragmenter.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa paljenjem računala
lalalu kaže...
Zdravo...Ja imam laptop toshiba, procesor amd athlon dual core 2.20 Ghz i 3GB RAMA,te windows 7...Moj problem je...paljenje laptopa odvija se vrlo sporo te kad se upali treba mu najmanje minuta i po da se sve učita(npr. otvorim ikonicu "računalo" ili "google" treba mu 15 sekundi...a poslje kao da se se "zagrije " i sve funcionira normalno i brzo???
trajni link proslijedi na e-mail

 Iskljući startup programe koji ti nisu potrebni da se dižu sa windowsima. I učitavanje će ti ići brže.

Fero
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

kad palim komp na dugme na kučišću krene i onda se ugasi,ponovo kliknem i sve ok,vidim da mi negdje zaglavi jer je dosta star,kako otvoriti prednju masku kučišća da popravim to dugme da mi ne zaglavi

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Problem sa paljenjem računala

Pozdrav svima! Posto sam nov na ovom forumu i da ne otvaram sad novu temu a ova je koliko toliko slicna mom problemu, postaviti cu pitanje ovdje. Naime, na zeninom kompu se desava sledece (Malo je stariji komp ( u stvari malo vise{#})): gledala je ruzu vjetrova na netu i komp se je iznenada ugasio. Mislio sam da su se gremlini OPET malo zaigrali, pa sam uradio standardnu proceduru- 0 na napojnoj sacekati da se led lampica ugasi pa na 1. Pritisnem pwr on, ventilator se zavrti na 3-6 sek i ugasi se. Ponovim postupak 3-4x i dalje nista, a zatim tajac! Nista! Prebacim sa svog napojnu pokusam upaliti. Led lampica svijetli, cpu kuler radi, hdd se cuje da radi, dvd pekac normalno otvorim i zatvorim, ali monitor je i dalje crn, tj nema slike, nece da dodje do biosa! A isto tako ne cuju se ni ona tri slaba piska pri podizanju sistema, niti bilo sta drugo, samo tiho radi. Pronasao sam u podrumu jednu staru maticnu i na njoj isprobao cpu i on je ispravan. Probao sam i RAM-e, i tu sam se malo izgubio. Od 4 samo je jedan radio na staroj ploci i to nekakav hyundai a ostala tri nisu, jer sa ta tri ima onaj pisak 5x. E sad neznam da li stara podrzava ova tri kingstonova pa mozda zbog toga ih ne ocitava. Uglavnom sto se napojne i GPU tice to je u redua i pokusao sam sve sto se spojeva i ostalog tice (skoro sve sam pronasao ovdje) ostala je samo ta nepoznanica oko RAM memorije. Konfiguracija toga je :

Asus P4P800-VM

Cpu  P4 3.0 prescott

Gpu  Ati radeon Hd 3600 agp

DDR  3x512Mb 1x1Gb

HDD  Maxtor ATA/133 120Gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

ma znaš  što probaj napraviti,tak je bilo i meni,nikako nisam mogao ući niti u safe mode da odradim system restore,totalni mrak i lijepo sam odradio tak da sam izvadio na minut bateriju i sačeko pa je opet vratio natrag,hard išteko pa opet ušteko i lijepo se vratila slika na monitor,jbg,probaj,ništa te nekošta već samo možeš dobiti

dajac
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Problem sa paljenjem računala
marionezi82 kaže...

Pozdrav svima! Posto sam nov na ovom forumu i da ne otvaram sad novu temu a ova je koliko toliko slicna mom problemu, postaviti cu pitanje ovdje. Naime, na zeninom kompu se desava sledece (Malo je stariji komp ( u stvari malo vise{#})): gledala je ruzu vjetrova na netu i komp se je iznenada ugasio. Mislio sam da su se gremlini OPET malo zaigrali, pa sam uradio standardnu proceduru- 0 na napojnoj sacekati da se led lampica ugasi pa na 1. Pritisnem pwr on, ventilator se zavrti na 3-6 sek i ugasi se. Ponovim postupak 3-4x i dalje nista, a zatim tajac! Nista! Prebacim sa svog napojnu pokusam upaliti. Led lampica svijetli, cpu kuler radi, hdd se cuje da radi, dvd pekac normalno otvorim i zatvorim, ali monitor je i dalje crn, tj nema slike, nece da dodje do biosa! A isto tako ne cuju se ni ona tri slaba piska pri podizanju sistema, niti bilo sta drugo, samo tiho radi. Pronasao sam u podrumu jednu staru maticnu i na njoj isprobao cpu i on je ispravan. Probao sam i RAM-e, i tu sam se malo izgubio. Od 4 samo je jedan radio na staroj ploci i to nekakav hyundai a ostala tri nisu, jer sa ta tri ima onaj pisak 5x. E sad neznam da li stara podrzava ova tri kingstonova pa mozda zbog toga ih ne ocitava. Uglavnom sto se napojne i GPU tice to je u redua i pokusao sam sve sto se spojeva i ostalog tice (skoro sve sam pronasao ovdje) ostala je samo ta nepoznanica oko RAM memorije. Konfiguracija toga je :

Asus P4P800-VM

Cpu  P4 3.0 prescott

Gpu  Ati radeon Hd 3600 agp

DDR  3x512Mb 1x1Gb

HDD  Maxtor ATA/133 120Gb

Evo ti link za beep kodove (gledaj AMI BIOS). Znači CPU, MBO, i RAM se kolju usljed kvara ili nekomptibilnosti nečeg od tog troje. Koji točno P4 imaš - FSB me zanima (200 ili 133)? Na koliko MHz (DDR 400,333 ili 266) je svaki keks RAM-a? Ako ti je CPU rejtan na FSB 533, a koristiš RAM DDR 400 ili veći onda je to nekompatibilno zbog ploče i CPU-a.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 12:49 (Mile 74).
11 godina
offline
Re: Problem sa paljenjem računala

Sorry so nisam ranije odgovorio, imao sam nekakvih obaveza pa nisam mogao ranije. Ta maticna je poludila!Niti ima led niti beep kodova. Prvo nije htjela da prihvati nijedan od ram modula, pa je nakon nekog vremena prihvatila dva od 512 Mb, a druga dva 1x512Mb i 1x1Gb nece da prihvati. Jos su dvije veoma cudne stvari. 

Prva je ta da je prije bos bio v1017, a sad je v1011 {#}, i kad sam pokusao da flasujem nece ni preko EzFlash-a, ni Afudos, ni AsusUpdate-a, a isto tako ni da ocita ni floopy, dvd i usb. Druga je  da nece upaliti sa PSU od 550W iz moga kompa, a krese otprve sa nekim starim od 200W! I da, stara napojna njena od 320W je crkla.

CPU  je ovaj:

 

 

P4,                         3000 MHz, 15x200

CPU koraci                   E0

Podrzani setovi instrukcija       x86, MMX, SSE, SSE3

Originalna frekvencija          3000 MHz

Min-max CPUmnozilac          14x-15x

L1 cache                    16k

L2 cache                    1 Mb (On-die, ECC, ATC, Full Speed)

 

 

Sve to ne bi bilo cudno da nije ta konfiguracija radila normalno nekih 4-5 godina.

12 godina
online
Problem sa paljenjem računala

Mislim da je ploča problem. Moguće čak da je CPU oštećen, ali sumnjam da imaš drugi proc. da to isprobaš.

Čuj, ako radi sa 1 GB RAM-a (2x512 MB), onda ga ostavi tako, jer neisplati se kupovati djelove za taj komp.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

Vrijeme je da podjes do ducana (ili urara) kupis bateriju CR2032 koja pokrece BIOS i zamjenis je ....... procedura zamjene je vrlo jedniostavna.

brix mo
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Problem sa paljenjem računala

Znam da se ne isplati ulagati, nego mi malo krivo zbog 1,5Gb ram-a, ode bezveze u smece.Ma samo da ga malo osposobim, nosim ga u neku radnju i doplacujem pa uzimam zeni nov  laptop, ionako me vec duze vrijeme upozorava da je joj rodjendan blizu i da ocekuje malo bolji i skuplji poklon {#} . Hvala vam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

oprostite sto ovako upadam u temu.. 
ovako da ne otvaram novu temu.. imam slican problem.. sa drugom konfiguracijom ne sa ovom iz moj pc
ovako znaci... palim komp... bios dize sve pet... sve nastimano da bota hdd.. instalirani novi windowsi i komp sve lijepo radi...

drugo jutro palim komp podize bios da signal da je sve uredu jedan beep a kad ono poslje biosa kada treba pokazati windows logo tu ostane crna slika... ostavio ja tako i po pola sata i nista tu stoji... probao instalirati nove windowse.. i ne pomaze.. probao drugi procesor, ram grafu  ali nista...

sve mi smrdi da mozda maticna krepala..  dali ima tko kakvo misljenje.. sta bi moglo biti.. razmisljam staviti najnoviji bios posto je starija verzija gore... hvala unaprijed na pomoci.. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

Pozdrav, kao i mnogi forumaši imam problem koji mi već ide na živce, znači ovako: kupio sam novu grafičku nvidia gtx 650, i fino ju spojio na matičnu itd itd, nakon što uključiim kompjuter NE čuje se niti jedan beep, ali svi ventovi i sve normalno radi (s tim da vent od procesora se vrti puuuno sporije nego inače, to sam skužio jer je puno tiši u toj vrtnji), e sad stvarno ne znam u čemu je problem??? opet sam sve odspojio i nanovo spojio te je problem i dalje pristutan, sve kao radi ali nema slike na monitoru :/. Napaanje je Corsairovo tx 650 tako da sumnjam da je preslabo...

Samo da napomenem da sam i na ljeto imao isti problem kad sam priključio drugi hard disk na komp (isto pri paljenju svi ventovi rade ali ovaj od procesora puno sporije, nije bilo beep-a itd), te sam problem riješio tako što sam sve odspojio i nanovo spojio, a sada to ne pomaže... Također, kada spojim staru grafičku isti problem je i dalje prisutan, osobno sumnjam na matičnu.

Molio bih za pomoć jer eto htio bih se nakon duge pauze opet malo poigrat na kompjuteru, komponente su u Moj PC.

Hvala puno 

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 21:26 (Magnum1654).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Problem sa paljenjem računala
Dodek kaže...

oprostite sto ovako upadam u temu.. 
ovako da ne otvaram novu temu.. imam slican problem.. sa drugom konfiguracijom ne sa ovom iz moj pc
ovako znaci... palim komp... bios dize sve pet... sve nastimano da bota hdd.. instalirani novi windowsi i komp sve lijepo radi...

drugo jutro palim komp podize bios da signal da je sve uredu jedan beep a kad ono poslje biosa kada treba pokazati windows logo tu ostane crna slika... ostavio ja tako i po pola sata i nista tu stoji... probao instalirati nove windowse.. i ne pomaze.. probao drugi procesor, ram grafu  ali nista...

sve mi smrdi da mozda maticna krepala..  dali ima tko kakvo misljenje.. sta bi moglo biti.. razmisljam staviti najnoviji bios posto je starija verzija gore... hvala unaprijed na pomoci.. 

Vjerovatno je HDD problem. Probaj sa drugim kablom za HDD i probaj kabal uštekati u drugi port ili HDD probaj u drugom kompu.

12 godina
online
Re: Problem sa paljenjem računala
Magnum1654 kaže...

Pozdrav, kao i mnogi forumaši imam problem koji mi već ide na živce, znači ovako: kupio sam novu grafičku nvidia gtx 650, i fino ju spojio na matičnu itd itd, nakon što uključiim kompjuter NE čuje se niti jedan beep, ali svi ventovi i sve normalno radi (s tim da vent od procesora se vrti puuuno sporije nego inače, to sam skužio jer je puno tiši u toj vrtnji), e sad stvarno ne znam u čemu je problem??? opet sam sve odspojio i nanovo spojio te je problem i dalje pristutan, sve kao radi ali nema slike na monitoru :/. Napaanje je Corsairovo tx 650 tako da sumnjam da je preslabo...

Samo da napomenem da sam i na ljeto imao isti problem kad sam priključio drugi hard disk na komp (isto pri paljenju svi ventovi rade ali ovaj od procesora puno sporije, nije bilo beep-a itd), te sam problem riješio tako što sam sve odspojio i nanovo spojio, a sada to ne pomaže... Također, kada spojim staru grafičku isti problem je i dalje prisutan, osobno sumnjam na matičnu.

Molio bih za pomoć jer eto htio bih se nakon duge pauze opet malo poigrat na kompjuteru, komponente su u Moj PC.

Hvala puno 

Jesi uštekao napajanje u grafu? Probaj ispuhati slot u koji ide grafa.

15 godina
neaktivan
offline
Problem sa paljenjem računala

Jesam, napajanje sam ustekao, sve je spojeno kako treba biti, slot je cist od prasine.

Mislim da sam nasao u cemu je problem, a to je da je riknuo pci ex slot za grafu, jer kad upalim komp bez grafe, nema onih karakteristicnih beepova da fali graficka, dok kad maknem rame, beepovi se cuju. Posto nemam garanciju, ne preostaje mi nista drugo nego kupit novu maticnu. Hvala a pomoci jos jednom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice