Problem s POST-om

poruka: 8
|
čitano: 3.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s POST-om

Dobro veče

Naime problem je sljedeći. 

Slažem curi komp stariji koji je jednu večer jednostavno prestao radit(krepalo napajanje) kad smo se napokon snovčali i uzeli napajanje zaključili smo da je i matična otišla. 

Oke,nakon te lekcije odlučio sam ispitati ostale komponente i graf,procesor i rami uredno rade. E sad,na njuškalu sam uzeo matičnu(AM2 socket MSI K9N4 Ultra) koja je stigla za 2 dana. Spojio sam to sve u računalo i sad nema POST-screena,nema beepa ničeg. Nakon paljenja računala fan procesora se upali pa ugasi odmah po tome,ledica od napajanja radi cijelo vrijeme i nakon što držim tipku napajanja neko vrijeme ledica se ugasi ali napajanje i hard se i dalje vrte,pa moram isključit napon. Nije prvi put da spajam konfiguracije,naime odradio sam to već 20 puta,ali ovo me već izluđuje. Bojim se da sam bacio novce u vjetar i uzeo faličnu matičnu,a kratki smo ja i cura s lovom užasno. Prošao sam po listi s tomshardware.com stranice ali bez sreće. Ćekam sad jutro da mi kolega donese svoj komp isto stariji da mogu upiknut sve njegove komponente koje rade u istu matičnu pa da vidim hoće li onda funkcionirati. 

Ako ima tko kakvu ideju vičite,ludim ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem s POST-om

uvijek govorim da treba izbjegavati kupovanje necega na preporuku ili povjerenje, treba isprobati komponentu i ako sljaka ostavit nekoiliko minuta isklikati neki test ovisno o komponenti i onda uzeti, off topic covjek sutra iz Rijeke dolazi i donosi mi prakticno novu vtx 3d 6770 hd za 500 kn doduse bez garancije sa kompletnim bundleom, e sad ja cu nju sutra zveknit na furmark pa cemo vidjeti, back on topic sad ni bog ni vrag nece utvrdit sta ti je sa kompom i ako utvrdis da ta komponenta nevalja sta ces onda kad si pare vec dao a taj ce ti ih jako tesko vratit, pogotovo jer si na knap sa parama kao i vceina nas, eto znam da ti ovo moje nepomaze ali netko ce mozda nesto naucit za ubuduce - sretno sa trazenjem kvara 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 0:28 (PR0MATRAC).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s POST-om
TWade kaže...

Ako ima tko kakvu ideju vičite,ludim ovdje

Jesi odvojio matičnu od kućišta sa odstojnicima? Ako nisi moguće da dolazi do kratkog spoja, u tom slučaju fan se samo zavrti i stane, nema slike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 23:43 (mario1990).
12 godina
neaktivan
offline
Problem s POST-om

sutra cu probat izvadit ju van i pokrenit sve sa stola. 

A za narucivanje preko njuskala,ma morao sam,nebih ni ja jer ne volimnista bez probe,tu u vtc nema tak starijih ploca vise za nabavit i skoro nitko ne prodaje. :S

a sad da bi netko iz zagreba vozio plocu za 150 kn ne vjerujem.. al krivo mi je uzasno..

sutra ujutro cu jos sve pregledat i molit boga da sam ja negdje gresku napravio.pa da ploca naravno radi. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s POST-om

znam ali trebao si nekako iskemijati da ju probas, vjerovatno inebi vozio ali uvjek se nađe nacin, 150 kn nije malo a jos je vise kad za to nisi dobio nista, moja preporuka ti je da uđes u bios i stavis ga na Default i spremis postav,nakon toga izvadi baterijicu iz maticne i ostavi tako do jutra, naravno komp iskljuci iz struje nek bude "mrtav" po noci u jutro gapokusaj upalit bez baterije i vidi sta ce biti, naravno pogledaj gdje si sta spojio, od napajanja itd

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 0:38 (PR0MATRAC).
12 godina
neaktivan
offline
Problem s POST-om

Evo testirao sam i sad sam zbunjen jos vise.

Kad na tu plocu spojim komponente iz drugog kompa sve radi.

A svoje komponente spojim na tu drugu plocu koju je kolega donio i one sve rade..

Po tome ispadne da se ploca bas i ne voli s nekom od komponenata :S nije mi jasno

Ali s plocom nesto nije u redu,na drugom kompu kad Shut downam racunalo fan od CPU valda odjednom pocne raditi na max okretajima i radi tako,nisam ga pustio duze od minute da tako radi jer mi se cini da bi mogao u nedogled. Zaista ne znam di je frka.. pregledao sam po googleu i ne vidim da ljudi bas imaju slicnih problema :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s POST-om

moglo bi biti napajanje ili hard disk cak, pokusaj ovo - promjeni raspored plocica ram memorije na maticnoj tj, pokusaj samo sa 2 gb rama tj samo sa jednom plocicom, ako nista pokusaj instalirati nove windowse na svoj hard disk preko tog drugog kompa sa svojim komponentama

15 godina
offline
Re: Problem s POST-om
TWade kaže...

 

Po tome ispadne da se ploca bas i ne voli s nekom od komponenata :S nije mi jasno

 

- testiraj jednu-po-jednu komponentu (ne sve odjednom). Najvjerovatnije noviji BIOS ili MBO ne podržava CPU (ali može biti i verzija PCIex, marka RAMa ...)

- ventilatori nisu konkretni dokaz problema jer ovise o opcijama i driverima (C&Q...). btw, ne pali se OS kod mijenjanja komponenti, to se može samo kad su sve komponente identične u ostalim kombinacijama vrlo lako izazoveš soft probleme (kao s coolerom).

-nisi dao nikakve spec računala. npr CPU utor na MBO ne znači puno, mora chipset-BIOS podržavati konkretan CPU ili se zbog voltaže upravo desi ovakva situacija. Ako je to uzrok, rješenje je npr zamjena CPUa s frendom..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice