Problem sa ramima

poruka: 11
|
čitano: 2.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Rami ne rade kako treba!!!!

Pozdrav

Zanima me jeli mogu rami patriot ikako ici na ovu plocu i kako?

Ovo je moja konfiguracija:

Processor: AMD FX 8350
Matična: M5A97 R2.0 ASUS
Grafička: R9270X-DC2T-2GD5 - ASUS
Rami: Patriot Viper 3 8GB DDR3 1866MHz (PC3-15000) Single Memory Module - Black Mamba (PV38G186C0)
Napajanje: ENERMAX NAXN Advanced Series 650w
Hard Disk: ADATA SSD DISK 128GB SX900 2.5 SATA

I ovaki su problemi kad igram igrice nakon 5 min ili 15 min,nekad odmah display se pocne paliti gasiti pa mi izbaci poruku-Display Driver stopped responding and has Successfully Recovered. nekad se i zamrzne .Onda sam napravio ovako,stavio sam svoje stare rame KINGMAX MARS 1333mhz 240-pin DDR3 i Komp. radi normalno kao da nista se nije desilo.

I ako mi mozete preporuciti RAME koji su najbolji za ovu konfiguraciju?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.10.2014 19:53 (NASAMAREN).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problem sa ramima
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2014 21:22 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem sa ramima

Odvrti Memtest86+ i vidi da li je Patriot ispravan. http://www.memtest.org/

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa ramima
nisam probo flashati bios .bios mi je zadnji koji imaju 2501.I probo sam u druge slotove stavit pa mi izbaci plavi ekran.stavljam ga tamo gdje u knjigi pise.

rame sam testiro Memtest86+ vise puta i nemaju nikakvu gresku.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa ramima

Kako su postavljene latencije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa ramima
OVO SU SLIKE IZ BIOSA:
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem sa ramima

Latencije ručno postavi na 9-9-9-24 a frekvenciju RAM-a postavi na 1600 MHz pa testiraj i javi rezultat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa ramima
Evo mene.BIO sam odsutan zbog posla. I probo sam postaviti latencije rucno na 9-9-9-24 i frekvenciju RAM-a na 1600Mhz i i ne radi kako treba sve se isto desava

te sam stavio latencije na 10-11-10-30 i frekvenciju RAM-a na 1866Mhz i ne radi kako treba sve se isto desava

TE sam nasao video za rame-
i to mi nije pomoglo.

vise nemam ideje kako ih osposobiti???????????
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa ramima

Imaš dugme pored memorijskih slotova MEM OK pa ga pritisni (memorija mora biti u slotu a računalo uključeno).

 

EDIT;

 

Ako je ovo točno s Asusove stranice (PDF) 1866 Patriot memoriju od 8 GB (keks) ta ploča ni ne podržava.

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM3+/M5A99FX_PRO_R20/M5A_Series_DRAM_QVL_201406.pdf

 

 

★OMG! 了不起 NISPE !
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2014 20:30 (Budokai).
 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Problem sa ramima
DA znam za dugme.I pritusnu sam ga i kaze da je memorija OK. i gledo sam sam na asus stranici za rame jeli pasu. GLEDO sam samo da je latencija ista i voltaza,to je bitno kod rama, ZAR NIJE? Mislim da uopce nije bitno ko je proizvodac. tako sam prije radio sa svojim drugim kompjutorima i radili su bez problema

JOS samo nesto sto me zanima mozda je to problem. tamo na asusovoj stranici za rame DDR3 1866 Qualified Vendors List (QVL) pise 2 DIMM 4 DIMM sta to znaci? jeli moram imati 2 ili 4 takva rama da bi radilo ili to nema veze

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Problem sa ramima

Ma jest. Na listi su RAM-i koje je proizvođač isprobao na ploči a DIMM ti je vrsta podnožja.

 

Zaista ne znam da li 2 DIMM znači da moraju dva slota biti popunjena.

 

Probaj opet staviti u tu ploču memoriju koju si napisao da je pod njom sve OK ali stavi samo jedan modul (keks-pločicu).

 

 

★OMG! 了不起 NISPE !
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice