Problem - slika se zaledi

poruka: 25
|
čitano: 11.172
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problem - slika se zaledi

Pozdrav, evo otkad sam stavio ovaj novi procesor q9550 , dešava mi se to da u toku rada na kompu slika se samo zaledi i tako stoji , moram ga restartovat pa opet sve normalno neko vrijeme....ne mora biti da je do procesora jer mi je grafička R7 260x a ona ima takvih problema kako sam čuo, pa me zanima šta da radim? Najčešće se dešava tokom renderovanja snimka u sony vegasu, nikad ne dođe do kraja a zaledi se...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem - slika se zaledi

Vidi da li ce ti ovo pomoc...

 

Pokreni Vegas kao administrator.

Idi u Options -> Preferences -> ugasi GPU Acceleration.

Zatvori Vegas i ponovo ga pokreni, ali ovog puta "normalno" pokretanje, ne kao administrator.

 

BTW, kada, tj. u kojim trenucima ti se jos zamrzava sistem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem - slika se zaledi

Zaledi se i tokom igranja na netu settlers , i slično....to mi samo ubrza...a kad ne radim ništa tako onda može i do nekoliko sati da se ne zamrzne...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Problem - slika se zaledi

Kada si zadnji put napravio clean install Windowsa, i koju verziju imas? Da li ti se to dogadalo i prije promjene CPU-a ili npr. GPU-a... nagadam? Jesi probao stavit drugu verziju drivera za GPU, ako je do nje, tj. do grafickih drivera?

Pogledaj si u Event Vieweru logove. Sigurno postoji zapis kad i zbog cega se sistem zaledio.

 

Ovako bi mogli danima nagadat zbog cega se sve zamrzava. Moze biti da je neki hardverski problem, a isto tako moze biti da je softverski. Najbolje ako nisi dugo radio clean install Winsa da ga napravis, stavis BIOS na default postavke, pa polako u testiranje..

 

Daj si isto ispuni MOJ PC da vidimo koje sve tocno komponente imas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Rupy kaže...

Kada si zadnji put napravio clean install Windowsa, i koju verziju imas? Da li ti se to dogadalo i prije promjene CPU-a ili npr. GPU-a... nagadam? Jesi probao stavit drugu verziju drivera za GPU, ako je do nje, tj. do grafickih drivera?

Pogledaj si u Event Vieweru logove. Sigurno postoji zapis kad i zbog cega se sistem zaledio.

 

Ovako bi mogli danima nagadat zbog cega se sve zamrzava. Moze biti da je neki hardverski problem, a isto tako moze biti da je softverski. Najbolje ako nisi dugo radio clean install Winsa da ga napravis, stavis BIOS na default postavke, pa polako u testiranje..

 

Daj si isto ispuni MOJ PC da vidimo koje sve tocno komponente imas.

Juče sam uradio Windows 7 Ultimate SP1 x64 , i ja sam mislio da nije do windowsa , jer sam imao Windows 8.1 ...opet ista stvar , a nije mi se prije to dešavalo , malo je nekad grafička zezala ali nije ledila nikad ,, kad sam stavio sad CPU  radio je dobrih pola dana sve bez problema i battlefield 4 sam isprobavao i far cry 3 i renderovo sam klipove..ništa nije zezalo i onda kad je počelo to se dešava svako malo...ostavim ga da nešto radi vratim se on se zamrznuo...a imao sam 14.4 drajvere i isntaliram sad i 14.7 i isto....a u event vieweru pod system sam našao dosta ovakvih

The previous system shutdown at 10:35:19 on ‎19.‎8.‎2014 was unexpected

The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

i takve stvari...

 

12 godina
offline
Problem - slika se zaledi

Ja vjerujem da ti je do ram memorije, provjeri u biosu da li je sve ispravno postavljeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Luka123 kaže...

Ja vjerujem da ti je do ram memorije, provjeri u biosu da li je sve ispravno postavljeno.

A evo sad sam izvadio jedan modul pa ću vidit kakvo je stanje...meni ovo najprije ide na grafičku..

15 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Limpo kaže...
Luka123 kaže...

Ja vjerujem da ti je do ram memorije, provjeri u biosu da li je sve ispravno postavljeno.

A evo sad sam izvadio jedan modul pa ću vidit kakvo je stanje...meni ovo najprije ide na grafičku..

A gle, kako sam vec rekao moze biti ili softverski ili hardverski problem. Jesi za pocetak probao staviti BIOS na Default postavke. A za RAM imas memtest, pa sa njime mozes provjerit ispravnost istih.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Rupy kaže...

A gle, kako sam vec rekao moze biti ili softverski ili hardverski problem. Jesi za pocetak probao staviti BIOS na Default postavke. A za RAM imas memtest, pa sa njime mozes provjerit ispravnost istih.

Memtest sam radio kada sam kupovao rame a to je bilo prije nekih mjesec dana i bili su ispravni , sve sam stavio na default bios i uradio sada sistem i izvadio jedan modul , pa čekam da vidim šta će biti , ali vjerovatno da će se opet zaledit..

10 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi

Zamrzavanje bude kod pregrijavanja komponente naj cesce cpu/gpu ili ako si mozda overclockao pa nije stabilan clock zna se zamrznut. Meni kada sam clockao na Windows 8.1 uvijek se zamrzne skoro nikad BSOD

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi
D3lBoy kaže...

Zamrzavanje bude kod pregrijavanja komponente naj cesce cpu/gpu ili ako si mozda overclockao pa nije stabilan clock zna se zamrznut. Meni kada sam clockao na Windows 8.1 uvijek se zamrzne skoro nikad BSOD

Pratio sam i temperature kad se zamrzne, cpu nekad na 60 navjiše do 71 ali brzo to spadne (samo se popne dok renderujem)...a gpu 50-60..

10 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Limpo kaže...
D3lBoy kaže...

Zamrzavanje bude kod pregrijavanja komponente naj cesce cpu/gpu ili ako si mozda overclockao pa nije stabilan clock zna se zamrznut. Meni kada sam clockao na Windows 8.1 uvijek se zamrzne skoro nikad BSOD

Pratio sam i temperature kad se zamrzne, cpu nekad na 60 navjiše do 71 ali brzo to spadne (samo se popne dok renderujem)...a gpu 50-60..

Hmm neznam za te intelove procesore koliki je "max" znam da i7 zna dosegnut dosta visoke temperature i da je to njemu normalno. Dok core temp. kod amda nebi smjela preko 61c ici. Jesi radio kakav overclock ? Kazem meni se zamrzavalo kada sam trazio naj veci moguci clock, zamrzne mi se ako stavim pre nisku voltažu i zamrzne se ako stavim npr. 1.45v (sto su drugi mogli sa istim procesorom bez problema), ali valjda maticna ili proc. se sami zaustave da nebi doslo do ostecenja zbog velike temperature. Probaj resetirat bios sve na default pa vidi hoce li se i dalje zamrzavat

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi

Ne , nisam nista clockao , jučee sam tek stavio procesor i ne planiram ga clockat a nisam ni grafu ništa dirao , ni memoriju , sve samo stavio i ništa pipao nisam....e sad da l je trebalo šta usklađivat ja ne znam...a loado sam defaultse i evo za sada još ništa.. :)

 

EDIT: EVO ga opet se zaledio....izvadio sam cpu i stavio opet pastu i sve ponovo i ostavio samo jedan modul memorije da vidim sad....ako se opet zaledi nosim na popravku nek rade s njim šta oće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 16:51 (Limpo).
9 godina
neaktivan
offline
Problem - slika se zaledi

Znači ovako, imam problem sa zamrzavanjem slike u igri.. to mi se je počelo događat prije neka 2-3 tjedna. Normalno upalim računalo i uđem u igru (league of legends) i igram nekih 15-20 min i zamrzne jedanostavno sliku.. ekran postane crn i pomjesaju se boje i resetira se racunalo. Stvarno neznam sta da više napravim , instalirao sam sve nove drivere, ocistio sam racunalo od prasine, 1 dan normalno igram i sve normalno radi, a drugi dan stalno zamrzava .. stvarno neznam.. Gledao sam temperature.. i sve je normalno. Graficka je AMD Radeon HD 6670 1 gb DDR5 stara nekih 1-2 godine. Unaprijed zahvaljujem za pomoć

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 18:36 (Duba123).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Duba123 kaže...

Znači ovako, imam problem sa zamrzavanjem slike u igri.. to mi se je počelo događat prije neka 2-3 tjedna. Normalno upalim računalo i uđem u igru (league of legends) i igram nekih 15-20 min i zamrzne jedanostavno sliku.. ekran postane crn i pomjesaju se boje i resetira se racunalo. Stvarno neznam sta da više napravim , instalirao sam sve nove drivere, ocistio sam racunalo od prasine, 1 dan normalno igram i sve normalno radi, a drugi dan stalno zamrzava .. stvarno neznam.. Gledao sam temperature.. i sve je normalno. Graficka je AMD Radeon HD 6670 1 gb DDR5 stara nekih 1-2 godine. Unaprijed zahvaljujem za pomoć

Novi driveri ? reinstalacija winsa ? Nije nista overclockano ?

Battlelog: D3lBoy-00
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi

windowse sam jucer instalirao ponovno.. overclocko nisam nista.. svi novi driveri.. stvrano neznam sta bi moglo biti

14 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Duba123 kaže...

Znači ovako, imam problem sa zamrzavanjem slike u igri.. to mi se je počelo događat prije neka 2-3 tjedna. Normalno upalim računalo i uđem u igru (league of legends) i igram nekih 15-20 min i zamrzne jedanostavno sliku.. ekran postane crn i pomjesaju se boje i resetira se racunalo. Stvarno neznam sta da više napravim , instalirao sam sve nove drivere, ocistio sam racunalo od prasine, 1 dan normalno igram i sve normalno radi, a drugi dan stalno zamrzava .. stvarno neznam.. Gledao sam temperature.. i sve je normalno. Graficka je AMD Radeon HD 6670 1 gb DDR5 stara nekih 1-2 godine. Unaprijed zahvaljujem za pomoć

Ako se pc restarta vjerojatno ima i zapis o tome u C: Windows Minidump. Zipaj datoteku koja je unutra i potom je stavi na neki servis za dijeljenje datoteka te link zalijepi ovamo.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi

gledao sam sada u toj mapi.. ali nista nema u njoj..

14 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Duba123 kaže...

gledao sam sada u toj mapi.. ali nista nema u njoj..

Provjeri je li podešeno: KLIK

10 godina
neaktivan
offline
Problem - slika se zaledi

Eh pa evo do čega je meni...nije ni ram a ni grafička..čim igram igricu, renderujem evo na koliko skoči temp...al znači momentalno...aa kad ništa ne radim vrti se oko 40-50....prijej e to bilo dosta dosta manje sa starim procesorom,  na ovome sad sam ja stavljao pastu na sve moguće načine i mazao po cijelomeeeeee i trenutno mi je onaj fazon jedna tačka na sredinuuuuuu ali stvarno ne znam šta je.....da li može biti do toga ako jedan onaj dio nije dobro ulegao od ventilatora?? jer se malo zalomio to jest otpao mali djelić , ali ventilator stoji čvrsto i sve..?

 

EDIT: Da li smeta ako mu stavim više paste?

temps temps
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.8.2014 23:09 (Limpo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Limpo kaže...

Eh pa evo do čega je meni...nije ni ram a ni grafička..čim igram igricu, renderujem evo na koliko skoči temp...al znači momentalno...aa kad ništa ne radim vrti se oko 40-50....prijej e to bilo dosta dosta manje sa starim procesorom,  na ovome sad sam ja stavljao pastu na sve moguće načine i mazao po cijelomeeeeee i trenutno mi je onaj fazon jedna tačka na sredinuuuuuu ali stvarno ne znam šta je.....da li može biti do toga ako jedan onaj dio nije dobro ulegao od ventilatora?? jer se malo zalomio to jest otpao mali djelić , ali ventilator stoji čvrsto i sve..?

 

EDIT: Da li smeta ako mu stavim više paste?

Vise paste ti moze i povisiti temperaturu. Puno ljudi stavlja sto vise misleci da ce to vise hladit, pasta nemoze hladit, ona samo spaja cooler sa cpuom kako bi se sve sitne rupice i udubine popunile pastom da nebi bilo zarobljenog zraka i slicno. A taj compound je dobar nosac topline, dovoljno je samo tocku ono "pea sized" metoda. Provjeri jel ti heatsink dobro sjeo iako navodno taj proc moze raditi pod tom temperaturom ali ja se nebi osjecao ugodno sa time, pogotovo ne na stocku

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Limpo kaže...

 ali ventilator stoji čvrsto i sve..?

 

 

cooler ti ocigledno nije sjeo dobro, jos velis da ti je neki dio otpao? daj malo detaljnije sliku ili nekaj...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Problem - slika se zaledi

Ja ga hladim sa hyper t4, imas neki stock cooler? Bolje u ducan po novi

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Problem - slika se zaledi

Nista,prvom prilikom idem po novi  cooler  i pastu..do tad nek se odmaraa..

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problem - slika se zaledi
Limpo kaže...

Pozdrav, evo otkad sam stavio ovaj novi procesor q9550 , dešava mi se to da u toku rada na kompu slika se samo zaledi i tako stoji , moram ga restartovat pa opet sve normalno neko vrijeme....ne mora biti da je do procesora jer mi je grafička R7 260x a ona ima takvih problema kako sam čuo, pa me zanima šta da radim? Najčešće se dešava tokom renderovanja snimka u sony vegasu, nikad ne dođe do kraja a zaledi se...

Limpo,zamijeni termalnu pastu na procesoru i grafičkoj kartici. Probaj RAM pločice stavljati u drugi slot,probaj nekki drugi procesor i grafičku staviti u svoj kompjutor. Testiraj RAM sa Memtestom 86+. Sretno!!{#}

I am the Living Death.I am coding your hard disk now. Your FAT is destroyed and his copy is only in memory. If you set power off,all your data will be lost. R.I.P DOS!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice