Problem sa ventilatorom...

poruka: 13
|
čitano: 2.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

evo stvari...

ja imam ventilator za matičnu A8N5X

evo linkova sa slikama

http://www.smartbuy.ro/cs-photos/products/original/23200.jpg

http://i20.ebayimg.com/01/i/000/ac/7d/1ee1_1.JPG

http://fly.ekezz.com/blog/uploaded_images/IMG_6862-400.JPG

 

i sad ventilator me stalno zeza, i svaki put kad ga popravim, stavim ga bez kučišta na probno vrtenje, i vrti se bez problema, ali čim mu stavim kučište i vratim ga na mjesto, počne cviliti ko lud, čuje se nenormalno, uz to kad ga maknem, nekakva plastika koja je oko čiša, se malo izoblićila... dal je normalno da se malo izoblići plastika?

 

zna li tko šta za napaviti u vezi sa ventilatorom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Problem sa ventilatorom...

Jer cvili ili zuji? Ak zuji to je normanlo za male ventilatore ali ak cvili onda nekej nije u redu. Jesi probo bez kucista stavit ga u okomit polozaj jer mu mozda nekej zasmeta kad ga stavis u okomit polozaj.


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

probo sam...

 

noje obićan zvuk koji proizvodi ventilator, neg je baš glasno zujanje....

 

kad se ćuje takvo zujanje zna se 100% da nešto nije u redu...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

Svaki ventilator ima malo hoda i kad ga pokreneš podigne se. Moguće je da je taj hod zbog vremena upotrebe postao još veći, pa ti struže u kučište. Moja preporuka da staviš neki pasivni hladnjak, jer ćeš samo izgubiti živce pokušavajući popraviti ovaj.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ventilatorom...

Da, imas pasivne zalmane za nekih 40 kn koji ce rjesiti tvoj problem. Mislim da su cak i jeftiniji.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

pogledajte slike di se nalazi ventilator, nema mjesta za pasivno, jer je ovaj ventilator tik uz grafičku...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ventilatorom...

Moze se podesit da stane, buraz mi ima istu situaciju i uz malo podesavanja sve sjedne na mjesto. Inace, te pasivne zalmane mozes montirat na x nacina a koliko vidim, imas dijagonalni raspored sarafa sto je zakon s tim pasivnim.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ventilatorom...
Radikal kaže...

Da, imas pasivne zalmane za nekih 40 kn koji ce rjesiti tvoj problem. Mislim da su cak i jeftiniji.


 Aj daj link gdje ima dobrih pasivnih a da nisu skupi, sad si me zainteresirao.
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

e, preteko si me, baš sam ja reko da bi sad pito za pasivne...

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.3.2008 19:50 (albundi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa ventilatorom...

neznam, mislim da nestanu...

 

ovaj prvi i zadnji su isti jel?

 

mislim da su prevelikih dimenzija, ne?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ventilatorom...

Stanu, samo pogledaj na zalmanovoj stranici kako se montira i skuzit ces kako stane. I sad uzmi u obzir da ga mozes zarotirati tako da ti nemoze dodirnuti graficku. A nemora tocno sa samom sredinom biti na chipsetu. Povrsina je veca. Tako da ga mozes namjestit. Ovaj prvi link, taj si uzmi, sigurno ti stane taj. Tog sam i ja kupio burazu i namontirao bez pol frke.


¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa ventilatorom...

Vidim da si otvoro novu temu iako si mogao nastavit pisat u onoj prije (prašnjavost). Tamo sam bio napisao kako sam ja riješio isti problem. Ako ti se čini prekompliciranim moja preporuka je da kupiš već gotov. Slažem se sa svime gore navedenim, ali na tvom mjestu bih pripazio na to pomicanje, rotiranje jer (kao što se na slici vidi a i znam jer imam skoro identičnu ploču) nema puno mjesta za rotiranje jer smetaju s lijeve strane pinovi za napajanje venta i s desne zavojnica i kondenzatori, i s donje strane mali oscilator.

Najvjerojatnije će stat ali nećeš moći stavit drugu karticu u SLI,to ti možda i nije bitno, neznam, ali ja imam 8800gt i puno je dulja od ove tvoje, meni sigurno nebi stao.

 

Što se tiče one bijele plastikice, to nije bitno, ja sam ju skinuo i dobro očistio čip ispod nje, ali sam ju vratio nakon što sam stavio pastu zbog eventulnog boljeg odvođenja topline.

 

 


Athlon64 3200+ @2450 (245×10),1.46V 2×1gb Transcend@490, Asus8800gt, AsusA8N SLI,
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice