Problemi sa HDD-om

poruka: 3
|
čitano: 522
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problemi sa HDD-om

Pozdrav! 

Imam problem sa hardom koji se zavrti i nakon par sekundi počne proizvoditi čudne zvukove.

Otvorio sam ga i kada se zavrti, igla krene čitati podatke i ne ide dalje od određenog dijela na platteru i tada se čuje zvuk sličan beepu, znači igla tako stoji na mjestu par sekundi i nekad se disk ugasi, a nekad  igla ide gore dolje, ali ne dalje od te točke i kao da struže po tom mjestu.

Sve što sam našao na netu što se tiče sličnih problema je da treba vratiti iglu na početnu (parked) poziciju. Pokušao sam ali nije pomoglo.

Može li se ikako ovaj disk vratiti u život? Podaci na njemu mi nisu bitni.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2016 21:41 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Problemi sa HDD-om
toncek333 kaže...

Pozdrav! 

Imam problem sa hardom koji se zavrti i nakon par sekundi počne proizvoditi čudne zvukove.

Otvorio sam ga i kada se zavrti, igla krene čitati podatke i ne ide dalje od određenog dijela na platteru i tada se čuje zvuk sličan beepu, znači igla tako stoji na mjestu par sekundi i nekad se disk ugasi, a nekad  igla ide gore dolje, ali ne dalje od te točke i kao da struže po tom mjestu.

Sve što sam našao na netu što se tiče sličnih problema je da treba vratiti iglu na početnu (parked) poziciju. Pokušao sam ali nije pomoglo.

Može li se ikako ovaj disk vratiti u život? Podaci na njemu mi nisu bitni.

 

Zadnja stvar koju si trebao napraviti je otvoriti ga.

Eventualno ga sad možeš dati nekome na recovery, ali ako nema bitnih podataka ide u kružni registrator.

12 godina
offline
Re: Problemi sa HDD-om

Prije par dana sam isti taj disk isprobao na main pc-u i uopce se nije htio zavrtit pa mi je to bilo jedino logično jer nema garanciju više a na njemu su samo igre.

Već duže vrijeme samo stoji, dok je radio tj. crkavao bio je prepoznat u biosu, ali doslovno mu je trebalo 15 minuta da se bootaju windowsi, Tada sam ga izvadio i više niti jedan PC ga nije prepoznao u BIOS-u i nije se htio pokrenuti.

Nisam ništa dirao unutra osim što sam lagano pomaknuo iglu u početnu poziciju rotirajući platter u smjeru suprotnom kazaljki na satu.

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice