Problemi s instalacijom drivera na laptopu

poruka: 32
|
čitano: 4.048
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

LP forumaši,

 

kupio sam ASUS-ov laptop :

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751ln-ty003d-intel-core-i5-4210u-27ghz-6gb-1000gb-geforce-gt840-2gb/X751LN-TY003D

 

instalirao W7 64bit, i imam sljedeće probleme :usb uopce ne radi kao ni web camera.

 

Molim za pomoć, hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu

za svaki komad HWa trebaš odgovarajući driver.

... support je stvar interesa, možda pronađeš, možda promjeniš OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Sve drivere imaš na stranicama proizvođača....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Ima za Osmicu, nema za Sedmicu. Možeš pokušati jedino sa ovim ili sličnim rješenjem. Skini kompletan paket, vjerojatno ćeš ga opet trebati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
phoenix2003 kaže...

Ima za Osmicu, nema za Sedmicu. Možeš pokušati jedino sa ovim ili sličnim rješenjem. Skini kompletan paket, vjerojatno ćeš ga opet trebati.

 I ja sam primjetio da ima za 8 a nema za 7. Probat ću sa ovim savjetima pa se javim.

 

LP

14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Imaš i mogućnost da online prepozna koji ti driver-i trebaju. Brže je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
phoenix2003 kaže...

Imaš i mogućnost da online prepozna koji ti driver-i trebaju. Brže je.

 probao sam ,ali kaze za jedan da je uptodate , a za drugi da nemoze pronaci odgovarajuci driver :(

14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Pokušaj da sa Asusove stranice skineš driver za 8-cu i instaliraš ga desnim klikom miša pa izaberi Troubleshoot compatibility a zatim odaberi Windows 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
phoenix2003 kaže...

Pokušaj da sa Asusove stranice skineš driver za 8-cu i instaliraš ga desnim klikom miša pa izaberi Troubleshoot compatibility a zatim odaberi Windows 7.

 -obrnuo si OSeve..

 

@ autor, vidi koji chipset-USB, skini (google zna), instaliraj, jednako za ostale uređaje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
Dio kaže...

LP forumaši,

 

kupio sam ASUS-ov laptop :

 

http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-x751ln-ty003d-intel-core-i5-4210u-27ghz-6gb-1000gb-geforce-gt840-2gb/X751LN-TY003D

 

instalirao W7 64bit, i imam sljedeće probleme :usb uopce ne radi kao ni web camera.

 

Molim za pomoć, hvala

 

 

To je jedan od nacina da nas proizvodjaci(u dogovoru sa microsoftom) prisile da predjemo na windowse 8 i 8.1

Razumio bih da se radi o XP-u,ali da ne mogu izbaciti drivere za win 7,to ne vjerujem.

14 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
 

To je jedan od nacina da nas proizvodjaci(u dogovoru sa microsoftom) prisile da predjemo na windowse 8 i 8.1

Razumio bih da se radi o XP-u,ali da ne mogu izbaciti drivere za win 7,to ne vjerujem.

To je kao da nekoga tužiš da je te tjerao da jedeš i piješ. Windows 8.1 je daleko bolji od 7-ce. Osim toga 7-ci uskoro prestaje podrška i zašto razvijati software za nešto što se gasi?

10 godina
protjeran
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Podrška i kritične zakrpe idu do 14 siječnja 2020 za sedmicu, a u siječnju 2015 se stalo sa dodavanjem novih mogucnosti i daljnjeg razvoja....  

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Postoji mogućnost i da sam Windows pokupi driver-e koji nedostaju. Uradi update Windowsa i trebao bi ih sam pronaći.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
bodija kaže...

Sve drivere imaš na stranicama proizvođača....

 Ja ih stvarno nemogu pronac bar ne za 7

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
phoenix2003 kaže...

Postoji mogućnost i da sam Windows pokupi driver-e koji nedostaju. Uradi update Windowsa i trebao bi ih sam pronaći.

 Windowsi su updateani ali nista.

Driver pack pronadje drivere, ali Ih nemoze instalirat prvi mi se put zablokirao, a ostala dva vrti u prazno i pise instalacija u nedogled !

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
ihush kaže...
phoenix2003 kaže...

Pokušaj da sa Asusove stranice skineš driver za 8-cu i instaliraš ga desnim klikom miša pa izaberi Troubleshoot compatibility a zatim odaberi Windows 7.

 -obrnuo si OSeve..

 

@ autor, vidi koji chipset-USB, skini (google zna), instaliraj, jednako za ostale uređaje.

 Probao sam trazit svakako , ali stvarno neznam koj chipset i gdje skinuti ?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu

 Hvala sutra cu isprobati i tu soluciju

13 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
phoenix2003 kaže...
 

To je jedan od nacina da nas proizvodjaci(u dogovoru sa microsoftom) prisile da predjemo na windowse 8 i 8.1

Razumio bih da se radi o XP-u,ali da ne mogu izbaciti drivere za win 7,to ne vjerujem.

To je kao da nekoga tužiš da je te tjerao da jedeš i piješ. Windows 8.1 je daleko bolji od 7-ce. Osim toga 7-ci uskoro prestaje podrška i zašto razvijati software za nešto što se gasi?

Bilo je vec rasparava na temu win7 vs win8...

Ovaj problem drivera sam imao na jednj toshibi.Naime imala je orginalni win 8,covjeku se nije svidjao htio je win7 i vidi cuda nema drivere za win7. To je bilo 2013,sto me iznenadilo jer je 7ica bila tada relativno novi windows.

Proizvodjaci bi trebali staviti drivere i za win7.Jer dosta ljudi je ostalo na 7ici(i sam koristim istu),a tko voli win8 neka ga koristi. Ne vidim u cemu je problem?

14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Ništa onda samo desni klik mišem na driver za 8-cu pa preko troubleshoot compatibility.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

sad je situacija sljedeća, uninstalirao sam oba drivera i jednog je windows skinu automatski, tako da napokon cita usb i mogu koristit misa :).

Sad mi je ostao jos ovaj driver i web cam koja ne reagira. Gdje da vidim koji je tocno model web cam pa da probam skinut driver za nju ?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu

-znaš naziv notebooka.. ugooglaš tih par riječi +webcam ili properties drvice ID.. pa po broju vendora.

-lakše, pogledaš na str proizvođača ako ne za konkretan/isti model, onda neki sličan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

pozdrav ljudi,treba hitno neko da mi pomogne ako moze,reinstaliro sam sistem windows 7 ultimate...e sad je problem oko interneta,posto je u pitanju lap top imam tipku na f12 koja je palila wi-fi,a sada mi se tu pali i gasi bluetooth...,u cosku na ikonicu za konekciju stoji ono crveno x i ne prepoznaje nikakav wi-fi i nista,a u network map mi pise the adapter is not connected...da li je u pitanju drajver neki koji mora da se inst i gdje bi to mogo skinuti ili nesta drugo,ako neko mozeda pomogne dobro bi mi doslo...pozzz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Koji laptop imas i koji model?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu

hp pavilion g series 

12 godina
neaktivan
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Driver ako nisi skinuo skini ,ima tu masu caka ali to prvo probaj.

Moguće da imaš i neku fizičku switch tipku na laptopu s donje strane ili negdje za strane za wifi pa vidi ,koju si možda slučajno ugasio tj. pomakao ...doduse to nikad nisam vidio kod hp laptopa ali probaj

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 13:42 (MasterOdisasteR).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Problemi s instalacijom drivera na laptopu

Jesi li instalirao wifi driver?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu

da,jesam upravo...ali i dalje nece,mada ni direktno kadea prikljucim net nece,nije stvar samo u wifi,vec u tome sto nikako nece da se konektuje na net,ni sirektno ni nista...

15 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
wops91 kaže...

..f12 koja je palila wi-fi,a sada mi se tu pali i gasi bluetooth..

 -vjerojatno ti fali proizvođačev utils za kontrolu (npr aviomod i sl nazivi) koji pali-gasi pojedine uređaje tj sve je zajedno BT+wifi.

-omiljen način kako maltretirati usere u dogovoru s MSom i ciljanim ver.win...

.. instaliraj dodatni soft (ili njihovog wizarda koji će instalirati sve pa ukloniš višak).

 

-a može biti i pogrešan driver, tj kombinacija (npr atheros/realtek/intel/BCM.. +BT). Probaj provjeriti specifikacije ili pročitati oznaku s doljnje strane (na novijima skriveno kod baterije i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problemi s instalacijom drivera na laptopu
ihush kaže...
wops91 kaže...

..f12 koja je palila wi-fi,a sada mi se tu pali i gasi bluetooth..

 -vjerojatno ti fali proizvođačev utils za kontrolu (npr aviomod i sl nazivi) koji pali-gasi pojedine uređaje tj sve je zajedno BT+wifi.

-omiljen način kako maltretirati usere u dogovoru s MSom i ciljanim ver.win...

.. instaliraj dodatni soft (ili njihovog wizarda koji će instalirati sve pa ukloniš višak).

 

-a može biti i pogrešan driver, tj kombinacija (npr atheros/realtek/intel/BCM.. +BT). Probaj provjeriti specifikacije ili pročitati oznaku s doljnje strane (na novijima skriveno kod baterije i sl.).

 Vjerovatno je to. Moras znati koju tocno wlan karticu imas u laptopu. Ista serija laptopa moze imati razlicite wlan kartice.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice