R7 370 problem sa startanjem

poruka: 10
|
čitano: 2.182
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
R7 370 problem sa startanjem

Pozdrav ekipi na forumu, imam account već dugo vremena,ali mislim da je ovo prvi put da ovdje pišem.

 

Nabavio sam nedavno novu novcatu XFX AMD radeon R7 370 2 GB GDDR5 i stavio ja nju sve fino i samo crni ekran i 5 kratkih beepova.  Probao sam izvadit grafu i stavit je nazad više puta ništa. Probao sam izvadit i premještat rame ništa opet. Probao sam isključit sve od napajanja i uključit i opet ništa. Izvadio bateriju s matične sačekao pola sata vratio nazad opet ništa. Napravio update biosa s 1.10 na zadnji update 1.90 opet ništa. Vratio sve postavke u biosu na default više puta opet ništa. Probao 2 komada molex na 6- pinski za grafu da nije možda od napajanja otišao 6 pinski i opet ništa.

 

Komponente su ovakve:

Matična: Asrock z97 anniversary edition

Procesor: Intel pentium g3258 sad radi na stock 3.2 ghz (turbo na 3.8), a bio je evo sve do danas korišten na 4.4 ghz bez ikakvih problema sad sam vratio sve nazad

Rami: 1x8 GB DDR3 kingston 1600 mhz hyperx blue

Napajanje: MS PRO 550w (da znam da je shit napajanje,ali gle radi, evo upravo furam rx 480 bez problema, isprobao sam još gt 630, r9 380, r9 380x, 2x 9800 gt, 9800gt+gt 450 i sve to je radilo i odvrtilo sve benchmarke,ali opet nemora bit da nije do napajanja)

HDD: Samsung SSD EVO 850 250 GB+ WD Caviar black 1 TB

 

Eto ako netko zna šta da probam bio bi vrlo zahvalan.

Također ako ima netko da bi bio voljan posudit neko kvalitetno napajanje da probam na svoju matičnu čisto da mogu to eliminirat. Ili kad bi mogao kod nekog probat grafu, u slučaju da je isto onda je mislim tvornička greška kod grafe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: R7 370 problem sa startanjem
Likonja kaže...

..i stavio ja nju sve fino i samo crni ekran i 5 kratkih beepova..

... :) sve fino.. (al ne radi).

-beep codes služi upravo tome .. otkrivanju (tople vode).

pa potražiš za svoju MBO.. cpu/vga..

kao dodatak, google .. ima neku svrhu? i trenutno da odgovor, pa i korak po korak.. (jer naši odgovori ne moraju biti točni).

 

Complete copy of email with asrock.
i tried reseating cpu, clear cmos nothing works. when i put my old gpu in everything always works.

Hello,

5 beeps is related to graphics.

Please use the clearCMOS jumper to reset the CMOS:
- Switch off power first
- Press power button to discharge
- Move the clrCMOS jumper from pins 1&2 to pins 2&3
- Wait around 10 seconds
- Put the jumper back to pins 1&2
- Switch on power and start the system (the system might restart automatically a few times)
- Enter setup via F2
- Load default settings via F9
- Save via F10

If that does not help then please remove the R9 390 graphics card and test via the integrated graphics.

If this works then the R9 390 might be faulty. Please try to test it in another system.

It could also be related to the CPU, CPU socket, PSU, motherboard. The PCIe x16 slot is connected to the CPU via the CPU socket. Please remove the CPU from the socket carefully and in clear light check the socket for bent pins. Make sure that the PSU is connected properly to the graphics card and that there are no loose contacts in the connector. If possible please test with another PSU.

Thanks,
ASRock Support

Should i make a picture of the build i have?

And thanks for all the help so far!

 

-na ćoravo, kreneš redom, odspojiš sve, povadiš sve.. i (ma ovo gore radi) :)

 

jer

5 beeps is the AMI code for processor failure.
But just to be sure, is it long beeps or short?

pa može biti bilo što, npr možda trebaš podesiti BIOS (isključiti npr fastboot, jer to preskače detektiranje hardwarea.. previše stavri povezano s UEFIjem..). Kraće, podesiš BIOS.

 

edit: odnosno.. (za sve koji nalete na takav problem), pravila. Prije promjene HWa treba odgovarajuće podesiti BIOS, default clockove, isključiti fast i sec.. itd.. ponekad su to defaultne postavke pa je dovoljno resetirati, ponekad se mora sve proći po menijima pa i par puta jer su neke stavi lančano povezane. Neke MBO (zapravo BIOS) će automatski resetirati i ući u BIOS, neke će samo ovako beepkati.. a može biti i nešto treće, npr kvar .. još gore, može biti izazvan upravo preskakanjem (nemišljenjem) podešavanja na vrijeme PRIJE promjene, npr zbog OCa-napon.. Nije taško zamijeniti VGA to može svatko, no pokvariti je još lakše. Ne srljati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 13:53 (ihush).
14 godina
online
R7 370 problem sa startanjem

5 beepova po Asrock supportu znači da nešto ne valja s GPU-om.

EDIT: kolega me pretekao.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 13:49 (softwaremaniac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R7 370 problem sa startanjem

Evo probao sam sve živo po biosu i default i sve vratit na normalno,standardno i isključit fast boot, preko 20 kombinacija i opet sve je isto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R7 370 problem sa startanjem

Jesi probao grafu u nekom drugom pc-u?

13 godina
neaktivan
offline
R7 370 problem sa startanjem

Nisam nemam kod koga, ako ima netko u Zagrebu, kvart dubrava,trnava,vukomerec da mogu doć testirat bilo bi odlično. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
R7 370 problem sa startanjem

Bolje to brzo provjeri, ako stvarno nevalja, da je mozes reklamirat i dobijes novu.

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
R7 370 problem sa startanjem

pa imas integriranu na procesoru, ak ona radi a radeonka ne, pravac servis! iako bi bilo najbolje da je piknes kod nekoga cisto da budes 101% siguran(ili  da nije do pcie utora i sl.)!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 21:42 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R7 370 problem sa startanjem

Do matične je isprobao sam kod frenda napokon. Nije uopće stvar ni u napajanju nego baš u matičnoj iako hrpa drugih grafičkih kartica koje sam testirao i koristio i overclockirao je radila i radi savršeno. Ali r7 370 se ne želi bootat uopće. Uglavnom grafa full ispravna sve šljaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: R7 370 problem sa startanjem
Likonja kaže...
Napajanje: MS PRO 550w (da znam da je shit napajanje,ali gle radi, evo upravo furam rx 480 bez problema, r9 380, r9 380x, 2x 9800

Ajme strašno.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice