Računar mi je spor

poruka: 7
|
čitano: 2.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Računar mi je spor
Pozdrav svima

Ovako, prije par dana kad sam upalio računar primjetio sam da je dosta spor, oko 30 min mu treba da se upali a ne znam zašto, znači totalno je oslabio.
Na njemu je prije bio win xp, kasnije sam instalirao win 7 i sve je išlo tečno nikakvo štakanje, prije 2 dana sam ponovo oborio sistem i instalirao win 7 i opet šteka.
Probao sam da preko USB-a instaliram njegov originalni sistem (Win xp) i kad u boot order namjestim da učita prvo usb, kao da ga nema, regularno se pali a namjestio sam usb da bude bootable.

Zanima me vaše mišljenje, šta da radim, molim vas pomozite mi.

Hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Računar mi je spor
R1KT4 kaže...
Pozdrav svima

Ovako, prije par dana kad sam upalio računar primjetio sam da je dosta spor, oko 30 min mu treba da se upali a ne znam zašto, znači totalno je oslabio.
Na njemu je prije bio win xp, kasnije sam instalirao win 7 i sve je išlo tečno nikakvo štakanje, prije 2 dana sam ponovo oborio sistem i instalirao win 7 i opet šteka.
Probao sam da preko USB-a instaliram njegov originalni sistem (Win xp) i kad u boot order namjestim da učita prvo usb, kao da ga nema, regularno se pali a namjestio sam usb da bude bootable.

Zanima me vaše mišljenje, šta da radim, molim vas pomozite mi.

Hvala

 napiši malo više podataka o računaku, matična, procesor, kolko rama...

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
9 godina
neaktivan
offline
Re: Računar mi je spor
Windows 7 Home Basic 3x-bit
System model: HP Compaq dc 5100mt(PW100ET)
Intel Pentium 4, 3.0 GHz (2 CPUs)
1,5 gb RAM ddr2
Grafa : Intel (R) 82915G/GV/910GL
9 godina
neaktivan
offline
Re: Računar mi je spor
R1KT4 kaže...
Windows 7 Home Basic 3x-bit
System model: HP Compaq dc 5100mt(PW100ET)
Intel Pentium 4, 3.0 GHz (2 CPUs)
1,5 gb RAM ddr2
Grafa : Intel (R) 82915G/GV/910GL

 Pa što se čudiš imaš prastaro računalo muzejski primjerak dobro da ti je dao instalirati WIN 7  Kupuj novo pod hitno barem sad se nađe jeftino, a dobro računalo.

...My life, My game, My rules...
13 godina
offline
Re: Računar mi je spor

Trebao bi ga nadograditi.Imaš na njuškalo procesora za 300 kn i da staviš 3 gb rama ddr2 trebao bi osjetit razliku ,  ovo ti je rješenje za neko vrijeme.Ali moj ti je savjet da kupis novo računalo sa novijim procesorom.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Računar mi je spor
MGloc kaže...

Trebao bi ga nadograditi.Imaš na njuškalo procesora za 300 kn i da staviš 3 gb rama ddr2 trebao bi osjetit razliku ,  ovo ti je rješenje za neko vrijeme.Ali moj ti je savjet da kupis novo računalo sa novijim procesorom.

 

 Ne isplati mu se nadogradnja nikako. Stedi pare za novi i kad sakupis neku vecu sumu novca prodaj taj svoj i uzmi neki novi mozes pitati za preporuku tu u ovoj temi.

...My life, My game, My rules...
14 godina
offline
Računar mi je spor

Nosi na servis. Obzirom da se radi o starijem računalu najvjerojatnije su se pokvarili kondezatori na matičnoj ploči. Ako imaš novaca najbolje bi bilo da, kako kolega reče, kupiš novo računalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice