Softverska regulacija cpu coolera

poruka: 3
|
čitano: 1.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Softverska regulacija cpu coolera

Od prije par dana sam kupio Arctic freezer pro 7 za moj core 2 duo ali mie se javio mali probelm oko automaske regulacije vrtnje venti8lratora vent na sebi ima 4 pinski konektor kao i box vent ali se ne vrši automaska regulacija vrtnje kako kod box-a kao tem raste rastu i okretaji venta sa asusovom matičnom pločom sam dobio cd i program pc prode kojim reguliram vrtnju ali opet nemogu da postignem učinak automatske vrtnje jedino podesim na jednu vrijedost i to je to pokušao sam sa speed fanom podesim na željenu regulaciju sve je ok ali pri ponovnom pokretanju vent opet na max i dok ponovno nepokrenem program speed fan ne počinje ne vrti na prije spremljenim postavkama u programu postoji neki drugi proram ili posoji neki trik u ovom programu i da kažem u programu sam sve postavke pokušao ali nije pomoglo

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Softverska regulacija cpu coolera

pretpostavljam da si dobro provjerio bios postavke?

 

prije tjedan dana sam kupio novu plocu s X38 chipsetom te sam gore stavio stariji zalmanov 3pinski cooler; ploca ima 4 pinski konektor;

ventilator mi se cijelo vrijeme (i kod boota i kod rada windowsa) vrtio na max brzini dok nisam služio da moram promijeniti jednu postavku u biosu; poslije toga radi OK-diže i spušta okretaje prema temp.

 

16 godina
neaktivan
offline
Softverska regulacija cpu coolera

ako imas gigabyteovu maticu odi u bios pod pc health status i nađi gdje na  engleskom piše nešto o nekakvoj automatskoj regulaciji hladnjaka, a ako ovo nije kao kod tebe jednostavno resetiraj bios postavke

Fiksy
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice