Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header

poruka: 7
|
čitano: 745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header

Pozdrav svima.

 

Nije u pitanju nikakav problem, vec mi je potreban savjet, u vezi spajanja CPU coolera koji je push-pull konfiguracija na maticnu plocu .koja ima samo jedan CPU fan header.

Da li se moze spojiti na bilo koji drugi konektor koji je namijenjen za ventilatore na kucistu, jer jedan ventilator je 4pin a drugi 3pin,i da li ce isto raditi, jer u pitanju je push-pull konfiguracija hladnjaka.

U pitanju je Raijintek Nemesis/Tisi (zavisi kako gdje) i Intel DP55WG.

 

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header

imaš u Linksu adapter molex > 2 x vent (dakle bez spajanja na matičnu, tj. bez kontrole brzine) i, ponekad dobiju (moraš naletit), tzv. razvodni kabel s jednog priključka (npr. za cpu-vent) na tri ili četri venta po želji. ja navratim ponekad tamo i pitam pa kupim svaki put kad imaju. nije skupo i nek se nađe doma. nikad ne znaš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header
Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header
MrRango kaže...

Pozdrav svima.

 

Nije u pitanju nikakav problem, vec mi je potreban savjet, u vezi spajanja CPU coolera koji je push-pull konfiguracija na maticnu plocu .koja ima samo jedan CPU fan header.

Da li se moze spojiti na bilo koji drugi konektor koji je namijenjen za ventilatore na kucistu, jer jedan ventilator je 4pin a drugi 3pin,i da li ce isto raditi, jer u pitanju je push-pull konfiguracija hladnjaka.

U pitanju je Raijintek Nemesis/Tisi (zavisi kako gdje) i Intel DP55WG.

 

Hvala unaprijed.

drugi ako  spojis na 3pinski nemre raditi kao pwm tj kako ti se cpu grije da se i njegov rpm povecava! to ce ti raditi samo 4pinski pwm cooler! dakle drugi(3pin) ce ti imati fiksne okretaje tj kak namjestis u biosu(ako imas te opcije) ili da kupis ovo gore kaj ti je kolega preporucio!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header
Tebi treba y fan spliter
Imas toga na ebayu nekih 4 eur
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header

U BIOS-u nemam nekih naprednijih postavki, tako da sve temperature i ventilatore pratim i podesajem preko SpeedFan i MSI AfterBurner, postavio sam sve na automatski da mi se ventilatori pojacavaju sa rastom temperature, dok sam do skora rucno podesavao ventilatore kada idem igrati neku igru, ili neki zahtjevniji zadatak.

Problem mi je sto nisam iz Hrvatske pa da u navedenim radnjama pogledam te kablove, potrazit cu u svojim obliznjim radnjama.

Inace, hvala svima na pomoci.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje 2 ventilatora na 1 CPU fan header

kupi spliter

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice