Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

poruka: 5
|
čitano: 1.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

Pobrala sma na poslu viruse na stick i kad sam ga pokrenula AVG mi je prebacio sve u karantenu. Rucno sma ih vratila nazad ali i dalje jedan folder fali i neda ih otvoriti.
S recuvom sam probala vratiti izbrisane fileove, naslo je nesto toga, lai ne ono sto treba i neda se sve otvoriti.

Sto mi je ciniti? Stick mi ziovot znaci i jako jako bitne podatke imam. Da znam, idiot sam bez backupa. Idiot.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

Odnesti stick u neku firmu koja se time bavi. Sto se vise prcka po njemu, to su manje sanse da se ista vrati.

14 godina
offline
Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

Probaj sa ovim, ja sam nedavno imao nekoliko usb stikova blokiranih trojancem, sve sam uspio odblokirati, mape su bile na stiku, vidi se zauzeti prostor, ali se nisu dale otvoriti.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

-ne blokira trojanac file/folder .. prije da to radi antivirus, jer malwareu nije cilj blokirati samog sebe.

-crypt je nešto drugo.

-ako nemaš backup, na teži način si naučio kako se brinuti o važnim podacima.

-spašavanje? .. pošto je 99% malwarea nešto za win, pokreni neku linux distru, otvori-kopiraj.. i file će biti tu. Ako je zaražen, ako antivirus radi svoj posao, tad će opet biti zablokiran (kopija na recimo hddu-folder..) ili još gore ako prođe, pa opet imaš (još veći) problem. Ako AV može počistiti (time i spasiti) file, super... ako ne može danas, možda će update-sutra moći.. malo strpljenja ili isprobavanja raznik cleanar-a, kad pročitaš naziv malwarea, postoje specijalizirani toolsi za konkretnu stvar, ovisi kako ga koji anitivirus-kuća-soft nazove, googlaj.. sigurno ima nešto ili za koji dan novo rješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Spašavanje USB sticka od trojanca (recovery)

Digni Linux Ubuntu ili Linux Mint u live modu. Linux će vidjeti sve što je na USB-u. Sve ono što ti treba (sa tog USB-a) kopiraj na drugi USB sick a taj koji je bio zaražen odmah i formatiraj (za svaki slučaj ako je AV nešto preskočio).

 

Linux Ubuntu možeš naći na ovom linku: https://www.ubuntu.com/download

 

Kad skineš image, sprži je na DVD i restartuj računar. Prati upute i kad te računar bude pitao da li želiš instalirati Ubuntu na disk ili ići na Live mode, izaberi Live. Kad završiš sa kopiranjem samo isključi računar i izvadi DVD iz drivea. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 16:26 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice