Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

poruka: 34
|
čitano: 4.114
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Nakon godinu dana korištenja glanc novog računala za rendering, prvi put krenem mjeriti temperaturu CPU

i očita mi 99°C. CPU trokira i temperatura je daleko iznad ograničenja 76°C za Devils Canyon i7 4790K.
Šaljem procesor na ispitivanje u servis prijatelja, a tamo zaključe da procesor ima grešku jer ga nemogu ohladiti

niti u drugom hardwer okruženju, niti s zračnim niti vodenim hlađenjem.

Šaljem procesor prodavaču i nakon 3 tjedna dobijam zamjenu, novi i7 4790K je na stolu.
Vraćam na njega Antec H20 stavljam vrhunsku pastu Coolermaster Mastergel Maker pastu, šarafim šarafe,

spajam žice i sve je konačno na svom mjestu. Palim komp, koji je spreman za radn nakon 10 sekundi nakon paljenja.Ž
Pokrećem OCCT i radim prvi test. Temperatura se vrti oko 74-77°C. Nisam sretan. Radim još nekoliko dužih testova i dobijem ovo:
[img]http://i.imgur.com/O6jb18B.png[/img]

Zovem frenda koji popravlja računala godinama i uvjerava me da glava hladnjaka ne naliježe dobro na proc ali to je malo vjerovatno jer

šarafi imaju federe pa naliježe kako god pošarafio, svejedno je.
Drugi mi veli da si kupim Coolermaster Hyper 212 evo, treći da uzmem Scythe Mungen... i tako.

 

Zaista sam sada već lud jer radi ovoga problema već mjesecima ne radim jer ne želim uništiti procesor a opet ga nemogu ohladiti.

Najradije bih potrošio 1200 kuna kojih imam (čitaj nemam) na neki NXZT Kraken X61, ali za takav nemam mjesta u mid toweru

jedino ako ga ne izbacim van iz kućišta i okačim tako na neku foru, no pitanje je hoće li i tako išta hladiti.

više ne znam u čemu je problem, pa sam odlučio tu potražiti pomoć.

Evo i konfice:

CPU: Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz (4000.05 MHz)
MBO: GIGABYTE Z97X-GAMING 3
Memory: Trident GSkill 16218 MB
OS Version: Microsoft Windows 7 SP1 64-bit (Build 7601)
Graphics Card Vendor: NVIDIA Corporation
Graphics Card: ASUS DIRECT CU II OC edition GeForce GTX 960/PCIe/SSE2

[img]http://i.imgur.com/1l9bHXE.jpg[/img]

3 KUPITI NOVO VODENO HLAĐENJE
2 PRODATI PROCESOR I UZETI DRUGI
0 PONOVO POSTAVITI ANTEC
1 NEŠTO PROMIJENITI U BIOSu
20 KUPITI BANANE I BITI MAJMUN
1 NEKI PRIJEDLOG?
Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh

Ako garancija još uvijek vrijedi ja bih ga vraćao dok god ne dobijem zadovoljavajući primjerak (iako mrzim čekanje).

Ako nije OC-an temperature mu nebi smjele tako jako rasti...

14 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Ovako na prvu bi rekao da ploča overvolt-a procesor. Ništa te ne košta da u BIOS-u ručno podesiš napon , čak malo ispod fabričkih vrijednosti pa da vidiš šta se dešava.

Moj PC  
7 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
to spada u dugoročnu mazohističku seansu sa nedostatkom hrane u frižideru i blokiranom računu u banci. :D
Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh

Moguće, pametno, jer sve je na auto postavljeno, idem vidjeti što se da napraviti. za početak bih trebao znati voltažu za 4.0 ghz valjda, nisam baš stručnak ali ima ziher na googleu sve.

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
16 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Ako je sve na defualt postavkama, najverovatnije maks ima pravo: ploča pod opterećenjem digne takt na 4.4GHz, a pri tom mu nepotrebno nabije napon. Ja sam uradio sledeće: isključio Turbo boost, postavio ga ručno na 4.4GHz i lagaano spuštao napon dokle god je prolazio neki CPU test. Na kraju sam, za 100% stabilnost, postavio napon na 0.025V više od poslednje uspešne vrednosti. Temperature su jako korektne, čak i sa skromnim, sveprisutnim 212+.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2016 13:54 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

isključi grijanje u stanu i postavi s jedne strane kante pingvina, a s druge papagaja. uzmi radijator za vodeno hlađenje s dva ili tri ventilatora (npr. fractal) i montiraj sve skupa u. ne zaboravi da proc mora imati putra na glavi (noctua nt h-1) provjeri ima li u sustavu uoće tekućine za prijenos topline. pokreni računaljku. ako se pingvin smije, dobro je (papagaj će kreštati). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Knezijaboy kaže...

... nisam baš stručnak ali ima ziher na googleu sve.

 Metoda probe i greške , svaka kombinacija ploča/procesor je priča za sebe ( nijedan VRM na ploči ne daje tačno onoliki napon koji si zadao ). Malo strpljenja i malim koracima ćeš naći optimum.

14 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Pozdrav,

 

 

ja imam 20-ak OCanih i5-46xxK na 4.2 do 4.6, s vodenim hlađenjem

 

kod par pajdaša imam ih na 4.2 s LC-CC-120 koj košta oko 180 kn

 

što se samih postavki za OC, ovaj link dolje je dobra osnova, ali nakon što ispravno sve sklopiš, unutar 1-2 h mislim da ćeš imati stabilan OC i dobru temperaturu CPU-a (55-65)

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-1722630/intel-god-quick-dirty-guide-4ghz-haswell.html

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

To je ok, mada ja za test stabilnosti koristim IBT na nivoima iznad High. Kada sam inicijalno kod sebe postavio napon za koji sam mislio da je stabilan, imao sam povremenu nestabilnost u memorijski zahtevnim aplikacijama (konkretno, AC: Unity se povremeno rušio). Kraći CPU testovi tipa Cinebencha i IBT-a na nižim nivoima su prolazili bez problema, proizvoljan broj puta (verovatno bi nekad i pali, ali ponavljao sam ih i prošli su svaki put), ali IBT na najviših par nivoa koristi i dosta RAM-a i tu sam dosta brzo detektovao greške.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Javi napon na 4.4ghz i brzinu tog venta na vodenom?!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Lijepo je to, samo kako? Nikad se time nijesam bavijo. Jeli moguće da samo trebam ručno fiksirati na 4.4 i skidati samo jednu vrijednost tj. voltažu? Ima tu još dosta nekih vanzemaljskih vrijednosti... :S
Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
12 godina
protjeran
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

pa daj prvo provjeri koji ti je napon, skini cpu-z i tamo ti pise pod "CPU" tabom, mozes cak i napraviti u cpu-z test tj opteretiti ga! imas pod "BENCH" pa klikni dolje pod "Stress CPU" nazad na "CPU" i javi vrijednosti!

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh

Idle mod:[img]http://i.imgur.com/z93Fd1H.jpg[/img]

 

Stress mod: [img]http://i.imgur.com/RZ9NLB0.jpg[/img]

 

U ovom stres testu nije prelazilo 4.2 Mghz i max temp je bila 75°C, a to je 1°C ispod dopuštenja.

 

I kaj sad, jasno je da je sve na AUTO u biosu, veli jedan frend da svejedno temp nebi trebala prelazi 76°C,

čak i kad je kuler ugašen i samo naslonjen blok na proc. :O

Probao sam prema nekom YT tutorialu podesiti manualno na 4.0Ghz i 1.1V ali mi je nekaj blinkalo za SSD i nakon toge se restartalo te vratilo na difoltne postavke biosa.

 

Kaj sad? :(

 

 

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
9 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

ja bi se kladio na plocu..

aj ti prvo apdejtaj bios na zadnju verziju pa probaj sve na stock kako radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Baci taj hladnjak. 

I sam sam ga imao i ne valja k***. Zamjenio sam ga prije mjesec dana sa LC POWER LC-CC-120LiCo kojeg sam dobio u zamjeni. Preprod, niti je bučan ko taj i hladi procesor savršeno.

Probaj sa drugim i vidi.

Battlelog: MUDO_HR
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
digitall kaže...

ja bi se kladio na plocu..

aj ti prvo apdejtaj bios na zadnju verziju pa probaj sve na stock kako radi

 na predzadnjem je, zadnji je još beta pa se ne želim zezat.

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
amater_2 kaže...

Baci taj hladnjak. 

I sam sam ga imao i ne valja k***. Zamjenio sam ga prije mjesec dana sa LC POWER LC-CC-120LiCo kojeg sam dobio u zamjeni. Preprod, niti je bučan ko taj i hladi procesor savršeno.

Probaj sa drugim i vidi.

 Kakav proc imaš i kakve su temperature bile?

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
16 godina
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Ploca garant isto mi se desilo pre neki dan na poslu sastavio novu konfiguraciju i predao na instaliranje i stres test kolegi kad posle pola sata vrati mi on konfu nazad kaze cpu ide 100 celziusa pita me da nisam zaboravio prozirnu foliju na cpu cooleru  kad na kraju je ispala ploca da je davala previse napona na cpu .Moja preporuka ti je da probas procesor na drugu plocu kod frenda ili pozajmi od nekog ili kod tvog prijatelja u servisu neka probaju proc. na drugu plocu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Knezijaboy kaže...

Idle mod:[img]http://i.imgur.com/z93Fd1H.jpg[/img]

 

Stress mod: [img]http://i.imgur.com/RZ9NLB0.jpg[/img]

 

U ovom stres testu nije prelazilo 4.2 Mghz i max temp je bila 75°C, a to je 1°C ispod dopuštenja.

 

I kaj sad, jasno je da je sve na AUTO u biosu, veli jedan frend da svejedno temp nebi trebala prelazi 76°C,

čak i kad je kuler ugašen i samo naslonjen blok na proc. :O

Probao sam prema nekom YT tutorialu podesiti manualno na 4.0Ghz i 1.1V ali mi je nekaj blinkalo za SSD i nakon toge se restartalo te vratilo na difoltne postavke biosa.

 

Kaj sad? :(

 

 

pa evo nakon tvojih testova sto si postao na tom naponu i mhz s tim tvojim hladenjem temp su ocekivane, tako da se mozes prestati cuditi! napon mozes mozda jos malo smanjiti za cca 0,40 no to ces morati sam otkriti! inace occt koristi avx instrukcije(nerealno zagrijavaju cpu) ako ih automatski detektira(mozes odvrtiti test i bez toga)!

ja s boljim hladenjem sam imao slicne temperature tako da ako mene pitas sve je ok!LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Knezijaboy kaže...
amater_2 kaže...

Baci taj hladnjak. 

I sam sam ga imao i ne valja k***. Zamjenio sam ga prije mjesec dana sa LC POWER LC-CC-120LiCo kojeg sam dobio u zamjeni. Preprod, niti je bučan ko taj i hladi procesor savršeno.

Probaj sa drugim i vidi.

 Kakav proc imaš i kakve su temperature bile?

Do prije dva tjedna sam ima I5 2500k (bez kloka) kojem su temperature na tvorničkom hladnjaku bile do max 50stupnjeva. Na antec H2O 650 su išle preko 70 a minimalna je bila oko 45-50.

Ovaj Novi hladnjak LC Power mi je isti taj I5 2500k klokan na 4.5ghz držao na 60stupnjeva pod opterećenjem (prime sam držao 3-4h).

Antec sam odnio u Linksa jer je  još imao garanciju i nakon 2 dana su me zvali da dođem po novi jer mu je otišla pumpa ili što već.

Na onom servisnom izvještaju pislao je da su im nakon spajanja hladnjaka na testni PC temperature su išle oko 90stupnjeva.

 

Battlelog: MUDO_HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 8:54 (amater_2).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Stjepanj kaže... 
pa evo nakon tvojih testova sto si postao na tom naponu i mhz s tim tvojim hladenjem temp su ocekivane, tako da se mozes prestati cuditi! napon mozes mozda jos malo smanjiti za cca 0,40 no to ces morati sam otkriti! inace occt koristi avx instrukcije(nerealno zagrijavaju cpu) ako ih automatski detektira(mozes odvrtiti test i bez toga)! ja s boljim hladenjem sam imao slicne temperature tako da ako mene pitas sve je ok!LP

 

 Stjepane hvala ti na trudu. Za one koji ne znaju a ne znam ni jesam li sam u početku napisao ovo je zamijenjen glantz nov procesor a hladnjak je star i vrlo sumnjive kvalitete, bitno da je proc ok.

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
LEGIJA kaže...

Ploca garant isto mi se desilo pre neki dan na poslu sastavio novu konfiguraciju i predao na instaliranje i stres test kolegi kad posle pola sata vrati mi on konfu nazad kaze cpu ide 100 celziusa pita me da nisam zaboravio prozirnu foliju na cpu cooleru  kad na kraju je ispala ploca da je davala previse napona na cpu .Moja preporuka ti je da probas procesor na drugu plocu kod frenda ili pozajmi od nekog ili kod tvog prijatelja u servisu neka probaju proc. na drugu plocu!

 To sam radio u servisu kod frenda sa istim ali starim procesorom i nije se ni u kakvom okruženju mogao ohladiti. Brijem da sam imao sreće kod zamjene jer mi ga je sje*** Antecov kuler koji Q**** ne valja.
Odnosno moje nepoznavanje potrebe da overklokiram procesor. mada mi je to sumnjivo jer je to onda roba koju moraš klokirati da bi radila???

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh

Znači ulupao sam nekih 17 000 kuna u ovaj komp ne tako daleke 2014. krajem 11. mjeseca i svakih par mjeseci nekaj mijenjam. Prvo sam mijenjao R9 AMD grafulju jer mi nije prikazivala neke sjene u 3D softweru.
Pa pojačalo za jače. Pa kupuj novi hard. Pa počnu problemi s procesorom u 1. mjesecu ove godine. krajem 5. mjeseca ga odfuram u servis i dobijem odgovor da proc ima grešku :D i onda čekam jer mi se neda niti raditi a niti ne znam hoće li mi ga htjeti zamijeniti jer živim u rvackoj i nekako nakon farmakoterapisjkog tretmana skupim snage i pošaljem proc na testiranje i zamjenu državši zube stisnute i onda mi se dogode ove temperature. I sad se moram pretvoriti u Matakovića, majstora za overclocking i probati vratiti antec i uzeti pare, i kupiti jedan NXZT Kraken x31 koji ima varijabilnu speed pumpu kako bih KONAČNO, počeo raditi svoj freelance posao koji stoji već 10 mjeseci.

p.s. za farmakoterapiju sam se šalio

 

p.s.2. odričem se odgovornosti za nastale pravopisne zatipke. :)

 

 

Koji kuler da kupim?

2 NXZT KRAKEN X31
6 KILA OHLAĐENIH BANANA
Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2016 10:51 (Knezijaboy).
13 godina
neaktivan
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Odluka je pala, kupujem NZXT x31 Kraken i kad vidim kakve su temperature vidjet ću podešavanje u BIOS-u.
Garancija za Antec H2O 650 je 36 mjeseci i probat ću ga vratiti i tražiti povrat love, na što imam pravo, ali ti to ponekada ne kažu.
Zadnji put bila supruga i kako joj nije mogao zamijeniti za neke proizvode već za isti ili sličan, lik joj šapne:
"Gđo. možete dobiti povrat novca." osvrćući se da ga netko nije čuo ili vidio :D.

Tako da hvala svima na znanju, pomoći i savjetima, zaista su mi pomogli.

A sada pismo koje sam pisao cijelu noć: 
[img]http://i.imgur.com/dVaQfik.jpg[/img]

Ajte bok! :)

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Ghz

Lijek kupljen! Nakon prve terapije pacijent ozdravio te samostalno napustio bolnicu.

ANTEC smeće.

NZXT ljubi ga majka! 

Nisam dirao BIOS pa je sve na 4,2ghz i 1.16V.
 

Nikom nije lepše neg je nam, samo da je tako saki dan!
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Knezijaboy kaže...

Nisam dirao BIOS pa je sve na 4,2ghz i 1.16V.
 

 Hmmm a kako onda moj proc bez diranja biosa radi na 4.4GHz s 1.250V ili s diranjem biosa 4.7GHz bez dizanja napona.

Bdw imamo iste procesore.

 

Tu nešto nije dobro.

16 godina
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Nemaš više 2 ista proca, sad je sve kako kome zapadne. Moj na 1.1V bez problema radi na 4.4GHz, a to jedino ima veze s tim što sam imao sreće pri kupovini. Može da ima veze i s pločom, što čistiji i stabilniji napon to bolje, i to je to.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
protjeran
offline
Re: Umobolnica ili Antec H20 650 i i7 4790K 4.0 Gh
Ivan(4) kaže...
Nemaš više 2 ista proca, sad je sve kako kome zapadne. Moj na 1.1V bez problema radi na 4.4GHz, a to jedino ima veze s tim što sam imao sreće pri kupovini. Može da ima veze i s pločom, što čistiji i stabilniji napon to bolje, i to je to.

 jel tebi ivane sve jezgre rade na 4.4 ili samo jedna? razlika je....

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice